Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V případě, že už nechcete nadále využívat služby Amazonu, ani tam nakupovat, můžete si smazat váš tamní účet. Ať už si účet přejete zrušit z jakéhokoliv důvodu, měli byste tak učinit v souladu s oficiálními směrnicemi Amazonu pro zrušení účtu. Tímto způsobem můžete natrvalo zrušit všechny funkce i veškeré propojení s Amazonem. Celý proces je velmi jednoduchý.

Část 1
Část 1 ze 2:

Příprava účtu k uzavření

 1. 1
  Přihlaste se do svého účtu, který chcete odstranit. Jděte na webové stránky Amazonu http://www.amazon.com/.
  • Klikněte na tlačítko "Sign in", které najdete na pravé straně horní lišty. Do požadovaných polí zadejte e-mailovou adresu a heslo.
  • V dolní části přihlašovacího okna můžete zvolit "Sign in using our secure server".
 2. 2
  Začněte vyřešením všech objednávek a transakcí. Podle oficiálních podmínek Amazonu je třeba zrušit nebo odstranit existující seznamy a objednávky a vyřešit všechny transakční nesrovnalosti s vašimi odběrateli. Pokud budete potřebovat více času na urovnání těchto věcí, budete muset na smazání účtu vyčkat do doby, než tak učiníte.
  • Najeďte myší na záložku "Your account" v pravém horním rohu panelu nástrojů. Měla by se vám zobrazit rozbalovací nabídka s možnostmi.
  • Z nabídky vyberte "Your Orders" ke kontrole již existujících zakázek v rámci vašeho účtu a k případné zpětné úhradě.
 3. 3
  Zrušte své uvedené objednávky. U každé položky zaškrtněte políčko, takže ji označíte. Po zvolení všech objednávek, klikněte na "Cancel Checked Items" pod potvrzením zrušení.
  • Můžete se také podívat na možnost zpětné úhrady kliknutím na odkaz "View Order Details" nahoře vedle odkazu "Your Order".
  • Možná se vám objeví varovné hlášení, že vybraná položka nebo objednávka je již připravena k odeslání a nelze ji už v tomto okamžiku zrušit. V takovém případě nemusíte nic dělat, jen vyčkat na dodání, poté teprve budete moci uzavřít váš účet Amazon.
  • Po odstranění všech objednávek a vyřešení všech úhrad v rámci vašeho účtu, bude váš účet Amazon připraven k řádnému ukončení.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Uzavření účtu

 1. 1
  Přejděte do sekce "Help" pro kontaktování týmu zákaznické podpory. Klikněte na odkaz "Help" v horní části stránky Amazon.
 2. 2
  Klikněte na "Contast Us". Najeďte myší na "Need more help?" a vyberte možnost "Contact Us".
 3. 3
  Na stránce "Contact Us" klikněte na záložku označenou "Something else".
 4. 4
  Přejděte dolů do sekce označené "Tell us more about your issue".
 5. 5
  Z rozbalovací nabídky vedle "Select an issue" vyberte "Account settings".
 6. 6
  Z rozbalovací nabídky vedle "Select an issue" vyberte "Close my account".
 7. 7
  Klikněte na metodu, kterou chcete zákaznickou podporu kontaktovat, v sekci označenou "How would you like to contact us?". Můžete si vybrat: e-mailem, telefonicky nebo live chat.
 8. 8
  Postupujte podle pokynů na obrazovce pro přímý kontakt s Amazonem. Pokyny se budou lišit v závisloti na způsobu kontaktu, který jste zvolili v předchozím kroku.
  • Chcete-li kontaktovat Amazon prostřednictvím e-mailu, klikněte na levé straně na možnost "Email". Zadejte důvod pro uzavření vašeho účtu Amazon. Pokud nemáte co napsat, stačí napsat klíčové slovo "Nothing". Klikněte na tlačítko "Send E-mail" pod mailboxem, čímž odešlete váš požadavek na zákaznickou podporu Amazon.
  • Chcete-li kontaktovat Amazon po telefonu, klikněte na možnost "Phone" a vyberte svou zemi z rozbalovací nabídky. Do daného pole zadejte vaše telefonní číslo a klikněte na tlačítko "Call me in 5 minutes", takže by se vám do 5 minut měl ozvat někdo přímo ze zákaznické podpory. Všimněte si, že ne všechny země mají tuto možnost.
  • Chcete-li kontaktovat Amazon přes live chat, klikněte na možnost "Chat" na pravé straně. Na obrazovce vám vyskočí nové okno pro Amazon live chat. Napište týmu zákaznické podpory o vašem rozhodnutí pro zrušení účtu Amazon.
 9. 9
  Počkejte na potvrzení od Amazonu, že váš účet byl zrušen. Zástupce Amazonu, s kterým budete v kontaktu, vám udá dobu, po jejímž uplynutí bude váš účet uzavřen.
  Reklama

Varování

 • V současné době Amazon umožňuje uzavřít či smazat účet pouze skrz kontaktování zákaznické podpory. Smazat váš účet lze pouze prostřednictvím nastavení účtu.
 • Jakmile bude váš účet Amazon odstraněn, nelze již k němu přistoupit ani vámi, ani zákazníkem Amazonu, jako je Amazon Sellers, Amazon Associates, Amazon Payments a další. Budete-li chtít využívat Amazon někdy v budoucnu poté, co jste smazali váš účet, budete si muset vytvořit nový.[1]
Reklama

Tipy

 • Po odstranění stávajícího účtu Amazon si můžete po čase vytvořit nový účet na základě stejných informací.
 • Zkontrolujte informace o připojeném bankovním účtu před uzavřením účtu Amazon. Po uzavření účtu budou vaše nevyřízené transakce zaslány na váš bankovní účet, pokud je stále v platnosti.
 • Pokud chcete uzavřít vás "Professional" účet jen za účelem vytvoření nového "Individual" účtu, nemusíte jej vůbec mazat. Stačí přepnout účet z "Professional" na "Individual" či naopak, kdykoliv budete chtít. Při přepnutí na jinou formu účtu zůstanou vaše uvedené objednávky stále aktivní.
 • Pokud máte Kindle, stáhněte a uložte vás Kindle obsah před uzavřením účtu. Po odstranění účtu již nebudete mít k tomuto obsahu přístup.
Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak udělat screenshot ve WindowsJak udělat screenshot ve Windows
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak hackovatJak hackovat
Jak zobrazit XML souboryJak zobrazit XML soubory
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpoznáJak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpozná
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 13 199 krát
Stránka byla zobrazena 13 199 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama