Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V případě, že už nechcete nadále využívat služby Amazonu, ani tam nakupovat, můžete si smazat váš tamní účet. Ať už si účet přejete zrušit z jakéhokoliv důvodu, měli byste tak učinit v souladu s oficiálními směrnicemi Amazonu pro zrušení účtu. Tímto způsobem můžete natrvalo zrušit všechny funkce i veškeré propojení s Amazonem. Celý proces je velmi jednoduchý.

Část 1
Část 1 ze 2:
Příprava účtu k uzavření

 1. 1
  Přihlaste se do svého účtu, který chcete odstranit. Jděte na webové stránky Amazonu http://www.amazon.com/.
  • Klikněte na tlačítko "Sign in", které najdete na pravé straně horní lišty. Do požadovaných polí zadejte e-mailovou adresu a heslo.
  • V dolní části přihlašovacího okna můžete zvolit "Sign in using our secure server".
 2. 2
  Začněte vyřešením všech objednávek a transakcí. Podle oficiálních podmínek Amazonu je třeba zrušit nebo odstranit existující seznamy a objednávky a vyřešit všechny transakční nesrovnalosti s vašimi odběrateli. Pokud budete potřebovat více času na urovnání těchto věcí, budete muset na smazání účtu vyčkat do doby, než tak učiníte.
  • Najeďte myší na záložku "Your account" v pravém horním rohu panelu nástrojů. Měla by se vám zobrazit rozbalovací nabídka s možnostmi.
  • Z nabídky vyberte "Your Orders" ke kontrole již existujících zakázek v rámci vašeho účtu a k případné zpětné úhradě.
 3. 3
  Zrušte své uvedené objednávky. U každé položky zaškrtněte políčko, takže ji označíte. Po zvolení všech objednávek, klikněte na "Cancel Checked Items" pod potvrzením zrušení.
  • Můžete se také podívat na možnost zpětné úhrady kliknutím na odkaz "View Order Details" nahoře vedle odkazu "Your Order".
  • Možná se vám objeví varovné hlášení, že vybraná položka nebo objednávka je již připravena k odeslání a nelze ji už v tomto okamžiku zrušit. V takovém případě nemusíte nic dělat, jen vyčkat na dodání, poté teprve budete moci uzavřít váš účet Amazon.
  • Po odstranění všech objednávek a vyřešení všech úhrad v rámci vašeho účtu, bude váš účet Amazon připraven k řádnému ukončení.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 2:
Uzavření účtu

 1. 1
  Přejděte do sekce "Help" pro kontaktování týmu zákaznické podpory. Klikněte na odkaz "Help" v horní části stránky Amazon.
 2. 2
  Klikněte na "Contast Us". Najeďte myší na "Need more help?" a vyberte možnost "Contact Us".
 3. 3
  Na stránce "Contact Us" klikněte na záložku označenou "Something else".
 4. 4
  Přejděte dolů do sekce označené "Tell us more about your issue".
 5. 5
  Z rozbalovací nabídky vedle "Select an issue" vyberte "Account settings".
 6. 6
  Z rozbalovací nabídky vedle "Select an issue" vyberte "Close my account".
 7. 7
  Klikněte na metodu, kterou chcete zákaznickou podporu kontaktovat, v sekci označenou "How would you like to contact us?". Můžete si vybrat: e-mailem, telefonicky nebo live chat.
 8. 8
  Postupujte podle pokynů na obrazovce pro přímý kontakt s Amazonem. Pokyny se budou lišit v závisloti na způsobu kontaktu, který jste zvolili v předchozím kroku.
  • Chcete-li kontaktovat Amazon prostřednictvím e-mailu, klikněte na levé straně na možnost "Email". Zadejte důvod pro uzavření vašeho účtu Amazon. Pokud nemáte co napsat, stačí napsat klíčové slovo "Nothing". Klikněte na tlačítko "Send E-mail" pod mailboxem, čímž odešlete váš požadavek na zákaznickou podporu Amazon.
  • Chcete-li kontaktovat Amazon po telefonu, klikněte na možnost "Phone" a vyberte svou zemi z rozbalovací nabídky. Do daného pole zadejte vaše telefonní číslo a klikněte na tlačítko "Call me in 5 minutes", takže by se vám do 5 minut měl ozvat někdo přímo ze zákaznické podpory. Všimněte si, že ne všechny země mají tuto možnost.
  • Chcete-li kontaktovat Amazon přes live chat, klikněte na možnost "Chat" na pravé straně. Na obrazovce vám vyskočí nové okno pro Amazon live chat. Napište týmu zákaznické podpory o vašem rozhodnutí pro zrušení účtu Amazon.
 9. 9
  Počkejte na potvrzení od Amazonu, že váš účet byl zrušen. Zástupce Amazonu, s kterým budete v kontaktu, vám udá dobu, po jejímž uplynutí bude váš účet uzavřen.
  Reklama

Varování

 • V současné době Amazon umožňuje uzavřít či smazat účet pouze skrz kontaktování zákaznické podpory. Smazat váš účet lze pouze prostřednictvím nastavení účtu.
 • Jakmile bude váš účet Amazon odstraněn, nelze již k němu přistoupit ani vámi, ani zákazníkem Amazonu, jako je Amazon Sellers, Amazon Associates, Amazon Payments a další. Budete-li chtít využívat Amazon někdy v budoucnu poté, co jste smazali váš účet, budete si muset vytvořit nový.[1]
Reklama

Tipy

 • Po odstranění stávajícího účtu Amazon si můžete po čase vytvořit nový účet na základě stejných informací.
 • Zkontrolujte informace o připojeném bankovním účtu před uzavřením účtu Amazon. Po uzavření účtu budou vaše nevyřízené transakce zaslány na váš bankovní účet, pokud je stále v platnosti.
 • Pokud chcete uzavřít vás "Professional" účet jen za účelem vytvoření nového "Individual" účtu, nemusíte jej vůbec mazat. Stačí přepnout účet z "Professional" na "Individual" či naopak, kdykoliv budete chtít. Při přepnutí na jinou formu účtu zůstanou vaše uvedené objednávky stále aktivní.
 • Pokud máte Kindle, stáhněte a uložte vás Kindle obsah před uzavřením účtu. Po odstranění účtu již nebudete mít k tomuto obsahu přístup.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 11 807 krát
Stránka byla zobrazena 11 807 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama