Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Smazat účet Skype není zrovna jednoduché, a dokonce ani pokyny na webových stránkách vám tento problém vyřešit nepomohou. Jediným způsobem, jakým můžete svůj účet smazat, je kontaktování zákaznické podpory, která váš účet zdarma zruší.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Požádejte o zrušení účtu

 1. 1
  Navštivte webovou stránku zákaznické podpory firmy Skype. Kliknutím sem se dostanete na zákaznickou podporu Skype. Kompletně zrušit účet vám totiž mohou pouze pracovníci zákaznické podpory. Pokud chcete svůj účet zrušit, nebo máte podezření, že se vám do účtu někdo naboural, obraťte se na ně.
 2. 2
  Přihlašte se. K přihlášení na webovou stránku Skype použijte své uživatelské jméno a heslo. Pokud si heslo nepamatujete, vraťte se na přihlašovací stránku a klikněte na odkaz "Zapomněli jste heslo?" pod políčkem pro zadání hesla.
  • Pokud se do vašeho účtu někdo naboural a nemůžete se do něj dostat, na této stránce najdete pokyny, jak účet zrušit. Poté můžete vyplnit formulář pro žádost o obnovení účtu.
 3. 3
  Zvolte příslušné téma. Po přihlášení budete dotázáni, proč zákaznickou podporu potřebujete. Zvolte téma, které souvisí s vaším problémem. Pokud se jedná o zrušení účtu, nejčastěji budete vybírat následující kategorie:
  • Account and Password (Účet a heslo)Deleting an account (Smazání účtu)
  • Security & Privacy (Zabezpečení a soukromí)Identity theft / Account takeover (Krádež identity/účtu)
  • Security & Privacy (Zabezpečení a soukromí(Report fraudulent activity (Nahlásit podvodnou činnost)
 4. 4
  Klikněte na Next (Další). Objeví se několik odkazů na Často kladené otázky. Pokud ale hledáte odpovědi na konkrétní otázky, tyto odkazy vám asi moc nepomůžou. Místo toho klikněte na Next (Další).
 5. 5
  Vyberte možnost, že s podporou si chcete psát přes chat. Klikněte na Text chat support (Psát přes chat). Otevře se nové okno, kde si můžete psát s pracovníkem podpory. Požádejte je, aby váš účet trvale zrušili, a napište jim, proč ho chcete smazat. Pokud bude nějaký pracovník dostupný, celá konverzace zabere jen pár minut.[1]
  • Než bude váš účet trvale smazán, může to trvat až 2 týdny.[2] Ještě předtím můžete vymazat veškeré osobní údaje (popsáno níže), aby bylo složitější zjistit, že účet patřil vám.
 6. 6
  Řešení potíží. Webová stránka pro pomoc zákazníkům Skype měla v minulosti problémy. Pokud se objeví chybová hláška nebo nevidíte žádné okénko s chatem, zkuste následující postup:[3]
  • Ujistěte se, že máte v nastavení prohlížeče povolena vyskakovací (pop-up) okna.
  • Zkuste zvolit jiné téma (místo "Account and Password (Účet a heslo)" zkuste například "Security & Privacy (Zabezpečení a soukromí").
  • Použijte jiný prohlížeč, například Firefox nebo Operu.
 7. 7
  Kontaktujte podporu jiným způsobem. Pokud chat nefunguje, můžete zákaznickou podporu kontaktovatg pomocí emailu contactus@skype.net , nebo vyplňte tento formulář. Počítejte ale s tím, že odpověď může při použití této metody přijít až za 24 hodin.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Odstraňte osobní údaje

 1. 1
  Pomocí této metody smažete osobní informace. Nesmažete účet, ani své Skype uživatelské jméno, ale můžete díky ní vymazat své jméno, datum narození a další osobní informace, které by mohly případného útočníka dovést až k vám.[4]
 2. 2
  Spusťte aplikaci Skype. Poté se přihlašte ke svému účtu.
 3. 3
  Zobrazte si svůj profil.
  • Ve Windows v nabídkové liště klikněte na Skype -> Profil -> Upravit profil...
  • Na Linuxu klikněte na Uživatelské jméno Skype a vyberte Upravit profil.
  • Na Macu klikněte Soubor -> Upravit profil...
 4. 4
  Vymažte veškeré osobní informace. Vymažte jméno, fotku, náladu, telefonní číslo i emailové adresy.
 5. 5
  Zůstane pouze vaše uživatelské jméno. Po odstranění osobních informací tam zůstane jen vaše uživatelské jméno. I tak vás ale lidé mohou najít a pokusit se vás pomocí této přezdívky kontaktovat.
  • Všimněte si, že nemůžete vymazat své datum narození. Prostě ho změňte na nesmyslné datum, jak je uvedeno výše.
  • Také si všimněte, že pokud někdo přijal vaši žádost o kontakt, nemůžete odstranit svůj účet z jejich seznamu kontaktů. Ze svého seznamu vás může odstranit pouze dotyčná osoba.
 6. 6
  Zanechte zprávu o stavu. Pokud jednoduše opouštíte jeden účet a otevíráte si jiný, zvažte zanechání zprávy o stavu s vaším novým uživatelským Skype jménem v sekci O mně.
  • Pokud úplně opouštíte Skype, můžete zanechat zprávu, že již nejste na Skype aktivní.
 7. 7
  Znemožněte automatické dobíjení. Pokud jste si automaticky dobíjeli svůj účet, bude třeba toto znemožnit, abyste zabránili pokračující fakturaci.
  • Jděte na nastavení plateb a klikněte na odkaz "Zobrazit nastavení". Mělo by vás to přesměrovat přímo na stránku automatického dobíjení.
  • Klikněte na odkaz Znemožnit automatické dobíjení.
 8. 8
  Kontaktujte zákaznický servis. Pokud vám zůstal nějaký kredit nebo předplatné, můžete si ze Skypu vyžádat vrácení.
  Reklama

Tipy

 • Skype neposkytuje zákaznickou podporu po telefonu.[5]
 • Kontaktovat podporu přes chat mohou všichni uživatelé Skypu, nikoliv jen ti platící.
Reklama

Varování

 • Skype se vás může dotázat, zda chcete být přesměrováni na komunitní centrum. To odmítněte; tamní moderátoři nemají možnost váš účet zrušit.[6]


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 34 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 21 478 krát
Stránka byla zobrazena 21 478 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama