Jak smazat hudbu z iPhonu

Ať už potřebujete v telefonu uvolnit místo, nebo už vás nebaví poslouchat stále stejné písničky, někdy jednoduše potřebujete smazat hudbu, kterou máte v iPhonu. Můžete smazat jednotlivé písničky, alba, nebo celé knihovny. Pokud se vám nedaří smazat z vašeho iPhonu hudbu, můžete použít iTunes a odstranit skladby v počítači. Pokud chcete smazat album U2, které se vám do telefonu nahrálo automaticky zdarma, najděte si sekci Jak odstranit album U2 z iPhonu. Pokud chcete updatovat telefon na nejnovější verzi iOS a nemáte dostatek volného místa, najděte si sekci Jak nainstalovat iOS8 bez dostatku volného místa.

Metoda 1 ze 3:
Mazání písní, alb a interpretů

 1. 1
  Vypněte si iTunes Match. Pokud iTunes Match nepoužíváte, můžete tento krok přeskočit. Match je placená služba, která vám může ztížit rozhodování ohledně toho, jakou hudbu máte v telefonu. Nestaženou hudbu totiž nemůžete smazat.
  • Klikněte na Nastavení → iTunes & App Store → iTunes Match. Potom vypněte iTunes Match.
 2. 2
  Skryjte si nestaženou hudbu. Vraťte se do aplikace Nastavení a vyberte Hudba. Zaškrtněte rámeček „Zobrazit veškerou hudbu“. Zobrazí se vám hudba, kterou jste si do telefonu nestáhli, ale máte ji spojenou s účtem na iCloud. Když tuto hudbu skryjete, snáze najdete hudbu, kterou máte staženou v telefonu (protože nestaženou hudbu smazat nelze).
  • Měli byste se také odhlásit z Home Sharing, protože některým lidem to při mazání hudby působí problémy.
 3. 3
  Otevřete si aplikaci Hudba. Některé verze iOS vám umožní mazat pouze písně (iOS7), jiné vám umožní mazat písně a alba (iOS6) a některé vám umožní mazat písně, alba i interprety (iOS8). Pokud vaše verze neumožňuje smazat to, co chcete, budete muset mazat všechny písně postupně.
 4. 4
  Smaže písničku. Pokud chcete smazat píseň, najděte si ji v aplikaci Hudba. Přejeďte po ní prstem zprava doleva, aby se vám zobrazilo tlačítko Smazat. Klikněte na toto tlačítko a píseň se smaže.
  • Není možné takto mazat písně, které máte na iCloudu, ale nestáhli jste si je do telefonu. U těchto písní uvidíte malou ikonku iCloudu. Budete je muset skrýt v Nastavení.
  • Pokud nemůžete přes píseň přejet a nevidíte ani ikonku iCloud, pravděpodobně se vyskytla nějaká chyba. Nejlepší bude otevřít si iTunes a provést synchronizaci telefonu.
  • U některých verzí iOS je možné mazat pouze písně.
 5. 5
  Smažte album. Pokud chcete smazat celé album, otevřete si v menu stránku s alby (možná budete muset kliknout na Více...). Najděte si album, které chcete smazat a přejeďte přes něj zprava doleva, aby se vám zobrazilo tlačítko Smazat. Klikněte na toto tlačítko a album se smaže.
  • Pokud jsou písně v albu uloženy pouze na iCloudu, nebude možné album smazat. V případě, že není možné přes album přejet, se hudba nenachází na vašem zařízení.
  • U některých verzí iOS není možné mazat alba.
 6. 6
  Smažte všechny písně od určitého interpreta. Vyberte si v menu záložku Umělci. Najděte si interpreta, kterého chcete odstranit a přejeďte přes něho zprava doleva, aby se vám zobrazilo tlačítko Smazat. Klikněte na toto tlačítko a všechny písně od daného interpreta se smažou.
  • Pokud není možné přes interpreta přejet, jeho písně nemáte stažené v telefonu, ale jsou pouze na iCloudu. U umělců ikonu iCloudu nenajdete, takže budete muset zkontrolovat, které písně máte stažené a které ne.
  • U některých verzí iOS není možné mazat interprety.
 7. 7
  Smažte písně, které se vám nedaří smazat. Pokud máte v telefonu písně, které se vám nedaří smazat, možná se vám to podaří, když smažete veškerou hudbu, kterou v zařízení máte.
  • Otevřete si Nastavení
  • Klikněte na Obecné
  • Klikněte na Využití
  • Klikněte na Správa úložiště nebo Úložiště
  • Klikněte na aplikaci Hudba
  • Klikněte na Upravit
  • Klikněte na tlačítko Smazat všechny písně
 8. 8
  Pokud máte stále problémy, proveďte v iTunes synchronizaci zařízení. Když telefon synchronizujete a resetujete hudbu, zbavíte se i písní, které nebylo možné odstranit manuálně.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Jak smazat celou hudební knihovnu

 1. 1
  Otevřete si ovládací panel Nastavení. Klikněte na Obecné a potom na Využití.
 2. 2
  Klikněte na Hudba. V pravém horním rohu se vám zobrazí možnost Upravit. Klikněte na ni a najděte si červené tlačítko mínus vedle nápisu Veškerá hudba.
 3. 3
  Klikněte na toto tlačítko a veškerá hudba, kterou v telefonu máte, se smaže. .
 4. 4
  Pokud máte stále problémy, proveďte v iTunes synchronizaci zařízení. Když telefon synchronizujete a resetujete hudbu, zbavíte se i písní, které nebylo možné odstranit manuálně.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Mazání hudby pomocí iTunes a počítače

 1. 1
  Vypněte si iTunes Match. V Nastavení si najděte iTunes & App Stores nebo Hudba a vypněte si možnost iTunes Match.
 2. 2
  Vypněte si automatické stahování. Pokud máte v telefonu nastavený iCloud, zakoupené písně se vám budou stahovat automaticky. Tuto možnost tedy musíte vypnout, jinak se vám smazané písně hned stáhnou zpět.
  • Klikněte na Nastavení
  • Klikněte na "iTunes & App Store"
  • V sekci Automatické Stahování vypněte možnost Hudba.
 3. 3
  Zapněte si v počítači iTunes a vypněte Match. V menu Store klikněte na možnost Vypnout iTunes Match.
 4. 4
  Připojte iPhone k počítači. Můžete použít USB kabel, nebo bezdrátové připojení.
 5. 5
  Vyberte z menu Zařízení svůj iPhone. Klikněte na záložku Shrnutí.
 6. 6
  Nastavte si možnosti synchronizace. Vypněte možnost Manuální správa hudby a videí a Synchronizovat pouze vybrané písně a videa.
 7. 7
  Klikněte na záložku Hudba.
 8. 8
  Zaškrtněte rámeček Synchronizovat hudbu.
 9. 9
  Vyberte Celá hudební knihovna a klikněte na Použít. Celá vaše knihovna se synchronizuje s iPhonem.
 10. 10
  Po synchronizaci klikněte na "Vybrané playlisty, umělci a žánry".
 11. 11
  Odznačte obsah, který chcete odstranit. Odznačte umělce, skladby, alba a playlisty, které v telefonu nechcete mít. Potom opět klikněte na tlačítko Použít. Pokud jste odškrtli všechnu hudbu, neměli byste mít v iPhonu vůbec nic.
  Reklama

Tipy

 • iTunes Match vám umožní ukládat celou hudební knihovnu na cloud, abyste měli v telefonu více místa na aplikace, fotky a další obsah.

Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama