Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu

V tomto článku:Odstranění odstavců a odrážek stránek navícOdstranění prázdné stránky na konci tabulky5 Reference

Prázdné stránky navíc ve Wordu jsou většinou následek odstavců nebo odrážek navíc. Pokud jste se (marně) pokoušeli o smazání těchto prázdných stránek klikáním na pravý spodní roh prázdné stránky a klikali na backspace, dokud stránka nezmizí, můžete problém vyřešit tak, že smažete všechny skryté znaky formátování. Naučte se, jak tyto znaky formátování a odrážky odstavců zobrazit a smazat, a jak postupovat, když najdete jeden, který nejde smazat.

1
Odstranění odstavců a odrážek stránek navíc

 1. 1
  Otevřete dokument ve Wordu. V mnoha případech jsou prázdné stránky ve Wordu výsledkem přidaných odstavců a odrážek stránek navíc. Abyste zjistili, zda je to příčina vašich problémů, měli byste ve Wordu povolit znaky formátování.
 2. 2
  Stiskněte Ctrl+ Shift+8 (Windows) nebo Cmd+8 (Mac). Nyní uvidíte značky formátování (¶) na začátku každého prázdného řádku a na konci každého existujícího odstavce. Můžete také vidět řádky, na kterých se píše “Odrážka stránky.”[1]
 3. 3
  Přejděte na prázdnou stránku. Pokud vidíte ¶ nebo řádek, na kterém se píše “Odrážka stránky”, budete ji muset vymazat.
 4. 4
  Myší zvýrazněte značku ¶ nebo odrážku stránky. Pokud vidíte oboje (nebo více než jedno od každého), zvýrazněte vše najednou.
 5. 5
  Klepněte na klávesu Delete. To by mělo vymazat všechny značky ¶ a odrážky stránek. Možná budete muset ještě několikrát klepnout na Delete, abyste vymazali celou stránku.
  • Pokud narazíte na značku odstavce, kterou nelze smazat, bude pravděpodobně na konci tabulky.[2] Podívejte se na jiný návod na wikiHow, případně na internet a dozvíte se, jak smazat prázdnou stránku na konci tabulky.
 6. 6
  Vypněte značky odstavce. Nyní pro vás tyto znaky budou opět neviditelné. Klikněte na ikon ¶ nebo použijte jednu z následujících klávesových zkratek:
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8

2
Odstranění prázdné stránky na konci tabulky

 1. 1
  Otevřete dokument ve Wordu. Nesmazatelné prázdné stránky se mohou objevit v dokumentech, které končí tabulkou. Umístění tabulky vyžaduje, aby Word uložil formátovací data dokumentu v prázdném odstavci hned za tabulkou.[3] Tento odstavec nemůžete vymazat, ale můžete jej zmenšit, abyste se zbavili prázdné stránky.
  • Vyzkoušejte tuto metodu, pokud používáte šablonu ve Wordu (jako je resumé, tabulky, pamflety, atd.), protože většinou obsahují tabulky.
 2. 2
  Přejděte do karty Nástroje tabulky. Pokud tuto kartu nevidíte v horním menu v horní části obrazovky, klikněte někam do textu nad prázdnou stránkou a karta by se vám měla objevit.
 3. 3
  Klikněte na “Rozložení” v kartě Nástrojů tabulky. Nastavení tabulky se objeví v horní liště.
 4. 4
  Vyberte “Zobrazit mřížky.” Nyní byste měli vidět čáry ohraničující text, který je hned před nechtěnou prázdnou stránkou.
 5. 5
  Povolte značky odstavce. Na stránce se vám objeví hned několik znaků (¶) a zde je návod, jak na to:[4]
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8
 6. 6
  Vyberte ¶ hned pod tabulkou. Pokud vidíte více než jeden symbol ¶, použijte myš a označte je všehny.[5]
 7. 7
  Přejděte do karty Domů. Nyní, když máte vybrané značky odstavců, nastává správná doba, změnit velikost jejich písma.
 8. 8
  Jakmile se dostanete do rámečku velikosti písma, jednou klikněte. Rámeček obsahuje číslo, (např. 12) a nachází se hned vedle rámečku s názvem písma (např. Times New Roman).
 9. 9
  Stiskněte 1 a poté stiskněte Enter. Tak zmenšíte velikost skrytého odstavce tak, aby nevyžadoval celou prázdnou stránku. Prázdná stránka by měla ihned zmizet.
 10. 10
  Vypněte značky odstavce. Nyní můžete tyto značky znovu zneviditelnit. Klikněte na ikonu ¶ nebo použijte jednu z následujících klávesových zkratek:
  • Windows: Ctrl+ Shift+8
  • Mac: Cmd+8

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Základní počítačové dovednosti

V jiných jazycích:

English: Remove a Blank Page in Word, Español: eliminar una página en blanco de Word, Português: Remover Uma Página em Branco no Word, Italiano: Rimuovere una Pagina Bianca su Word, Deutsch: Eine leere Seite in Word entfernen, Français: supprimer une page vierge sous Word, Русский: удалить пустую страницу в Word, 中文: 删除Word中的空白页, Bahasa Indonesia: Menghapus Halaman Kosong di Word, Nederlands: Een lege pagina in Word verwijderen, العربية: حذف صفحةٍ فارغة من برنامج الوورد, Tiếng Việt: Xóa trang trắng trong Word, ไทย: ลบหน้าว่างใน Word, 日本語: Wordで空白ページを削除する, 한국어: 워드에서 공백 없애는 법, हिन्दी: वर्ड (Word) में कोई खाली पेज हटाएँ (Remove a Blank Page in Word), Türkçe: Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır

Stránka byla zobrazena 36 053 krát.
Byl tento článek přesný?