Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Stále zaměnujete “its” s “it’s”? Jste už z toho šílení (a/nebo vaší učitelé)? Abyste se zbavili této chyby z vašeho psaní v angličtině, je na čase ujasnit si rozdíl mezi “its” a “it’s”. Následně tato slovíčka a jejich správné použití procvičujte v několika různých větách.

Část 1
Část 1 ze 2:
Naučte se poznat rozdíl

 1. 1
  "Its" je přivlastňovací zájmeno, které je neutrálního rodu. Slovíčko „its“ se používá k popsání něčeho, co je spojené se zvířetem nebo nějakým neživotným objektem. Je jednoduché jej zaměnit, protože někteří lidí si myslí, že „it’s“ je v přivlastňovací formě – což však není pravda. Používá se však, když mluvíte o jménech, jako ve větě: '"Jeanna's dog bit me." (Jeannin pes mě kousl.) Buďte opatrní, abyste tyto dvě slovíčka nezaměňovali. Některé ukázkové věty jsou:
  • My oak tree loses its leaves in autumn. (Mému dubu opadávají jeho listy na podzim.)
  • My neighbor's cat never stays in its own yard. (Kočka mého souseda nikdy nezůstává na svém vlastním dvorku.)
  • That bottle of wine is cheap, but it has its pluses. (Láhev vína je levná, ale má své plusy.)
  • Google needs to update its privacy policy. (Googlu potřebuje aktualizovat své zásady ochrany osobních údajů.)
 2. 2
  „It’s“ je zkratkou pro „it is“ a „it has“. Některé ukázkové věty zahrnují:
  • It's (it is) a nice day. (Je pěkný den.)
  • It's (it has) been a nice day. (Máme pěkný den.)
  • Before the city council approves the new mural, it's (it is) going to have to find money in the budget. (Předtím než městská rada odsouhlasí tu novou fresku, bude muset najít peníze v rozpočtu.)
  • Thanks to the sewage spill, it's (it has) been a bad season for tourism at the lake. (Díky úniku v kanazalizaci, máme u jezera špatnou turistikou sezónu.)
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 2:
Používějte slovíčka správně ve větě

 1. 1
 2. 2
  Položte si několik otázek, které vám pomohou rozhodnout se, jestli máte v mezeře použít „its“ nebo „it’s“.
  • Sedí fráze „it is“ nebo „it has“ do věty? The museum needs to update it is online schedule for summer. Odpověď je, samozřejmě, ne.
  • Můžete použít „its“ při odkázání na něco, co přísluší k neživotnému objektu. Ano, protože „online schedule“ (online harmonogram) přísluší muzeu. Správná odpověď tedy je: The museum needs to update its online schedule for summer. (Muzeum potřebuje na léto aktualizovat svůj online harmonogram.)
 3. 3
  Zkuste další ukázkovou větu a položte si několik otázek. ___ hard to tell the difference between those shades of green."
  • Sedí fráze „it is“ nebo „it has“ do věty? It is hard to tell the difference between those shades of green.
  • Fráze "it is" perfektně sedí do dané věty, takže si nemusíte pokládat žádné další otázky. Správná odpověď je: It's hard to tell the difference between those shades of green. (Je těžké najít rozdíl mezi těmito odstíny zelené.)
  Reklama

Tipy

 • Další tip, který je dobré znát, pokud chcete použít „its“ ve větě, je vyzkoušet nahradit „its“ s „his“ nebo „her“. Pokud vám přijde, že daná věta i takto davá smysl, tak víte, že byste měli použít „its“.
 • Na další procvičovaní zkuste tento online kvíz, na kterém budete moct otestovat své znalosti „its“ a „it’s“. Na internetu můžete najít další kvízy, pokud napíšete do vyhledávače Google nebo Bing vhodný dotaz.
Reklama

Varování

 • Píšete-li email nebo nějaký dokument, tak je možné, že váš program při kontrole pravopisu nenajde chybu v „its“ a „it’s“. Nezávisejte na automatické kontrole pravopisu, ale raději si text celý znovu přečtěte, takže sami najdete všechny chyby.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 075 krát
Kategorie: Jazyky
Stránka byla zobrazena 5 075 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama