Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte suché a poškozené vlasy? Trpíte roztřepenými konečky a krepatými vlasy? Vlasy se poškodí snadno, ale dlouho trvá, než se jejich stav opět zlepší. Dobrou zprávou je, že díky následujícím technikám můžete svůj vlasům dodat zdraví a zajistit, že budou vypadat dobře. Zachraňte své vlasy a pečujte o ně tak, aby byly stále zdravé.

Metoda 1 ze 3:
Záchrana poškozených vlasů

 1. 1
  Nechejte se ostříhat. Dávejte si ale pozor – kadeřníci jsou častou příčinou poškození vlasů. Musíte si zajít do kvalitního kadeřnictví, kde vás ostříhají nůžkami, které jsou pro vaše vlasy vhodné. Pokud máte vlasy jako slámu s roztřepenými konečky, to první, co byste měli udělat je nechat si konečky zkrátit. Když si vlasy necháte ostříhat, budou ihned vypadat lépe a zdravěji.
  • Pokud chcete zjistit, zda má váš kadeřník dost ostré nůžky, požádejte ho, aby s nimi stříhl do papírového kapesníku. Prohlédněte si střih – pokud uvidíte roztřepené okraje, najděte si nového kadeřníka!
  • Nechejte si ostříhat tolik vlasů, kolik snesete. Vlasy jsou náchylnější u konečků, protože konečky jsou sušší a jsou často vystaveny horku, chloru a dalším zdrojům poškození.
  • Požádejte kadeřníka, aby vám vlasy neupravoval za pomoci tepla a aby vám je nefoukal fénem. Tyto procedury by vám vlasy ještě více poškodily.
 2. 2
  Přestaňte používat nástroje využívající teplo. Až budete mít vlasy ostříhané, budete o ně muset pečovat velmi opatrně, dokud se jim nevrátí zdraví. Kulmy, fény a žehličky používejte pouze s ochranným sprejem.
  • Když si budete nechávat vlasy uschnout přirozeně, nebudete je mít ta poškozené. Nechejte si vlasy v co nejpřirozenějším stavu.
  • Pokud si vlasy chcete natočit, použijte jemnější metody, například natáčky a vyhněte se kulmám.
 3. 3
  Přestaňte si vlasy barvit nebo odbarvovat. Pokud si vlasy odbarvujete, nebo si je barvíte na jinou barvu, značně si je poškozujete. Zesvětlování a barvení vlasů ztenčuje vlasová vlákna a způsobuje padání vlasů a plešky.
  • Trvalá a chemické narovnávání vlasů jsou procedury, které vlasy také velmi silně poškozují.
  • Hloubkové kondicionéry, které mají vlasům dodat vlhkost, mohou obsahovat látky, které jsou pro vlasy škodlivé!
  • Žehličky a fény s keratinem a argonovým olejem vám pomohou udržet vlasy zdravé. Například společnost Remington vyrábí nástroje na úpravu vlasů, které udrží vaše vlasy zdravé a umožní vám dosáhnout skvělých výsledků.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Začněte používat zdravé produkty

 1. 1
  Používejte šampony a kondicionéry bez sulfátů. Šampony a kondicionéry s přírodními oleji a bylinkami vašim vlasům dodají zdraví. Nakupujte v obchodech se zdravou výživou a najděte si čistě přírodní produkty, které vašim vysušeným a poškozeným vlasům dodají vlhkost.
  • Vyhýbejte se šamponům a kondicionérům, které obsahují sodium laurel sulfát a další sulfáty. Tyto průmyslové čistící látky najdete v mnoha mýdlech a šamponech. Jsou velmi škodlivé, protože z vlasů smývají přirozenou mastnotu, která je chrání.
  • Když začnete používat přírodní produkty, vaše vlasy budou pravděpodobně chvíli trochu mastné. Je to proto, že si vaše tělo již zvyklo produkovat mnohem více mazu, než je nutné. Zkuste to chvíli vydržet. Za několik týdnů si vaše tělo na přírodní produkty zvykne a vlasy se vám přestanou tolik mastit.
 2. 2
  Používejte přírodní stylingové přípravky. Většina laků na vlasy, gelů, tužidel a dalších stylingových přípravků z drogerie obsahuje látky, které vlasy dlouhodobě poškozují. Vyhýbejte se jim a nakupujte v obchodech se zdravou výživou, kde seženete produkty vyrobené z přírodních přísad.
  • Můžete si vyrobit vlastní lak na vlasy z citrusového ovoce, abyste nemuseli používat kupované chemické laky.
  • Můžete si vyrobit i vlastní gel na vlasy – stačí smíchat trochu vody s želatinou.
 3. 3
  Nanášejte si na vlasy olej. Můžete použít olivový olej, nebo vaječný olej, ale i jiné přírodní oleje, které vašim vlasům dodají vlhkost. Jednoduše olej vmasírujte do vlasů a nechejte ho působit alespoň 15 minut. Potom si vlasy opláchněte vlažnou vodou.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Dlouhodobá péče o vlasy

 1. 1
  Nemyjte si vlasy příliš často. Když si budete vlasy mýt každý den, budete je mít vysušené, protože pokožka hlavy nebude mít čas vyprodukovat dostatek mazu, který vlasy vyživuje. Myjte si vlasy jen dvakrát nebo třikrát týdně.
  • Poslední den před mytím vlasů noste culíky nebo drdoly, nebo si vlasy schovejte pod klobouk.
  • Používejte suchý šampon, nebo jedlou sodu, abyste se zbavili přebytečné mastnoty u kořínků.
 2. 2
  Myjte si vlasy vlažnou nebo chladnou vodou. Horká voda vlasy poškozuje, ale studená voda zaceluje vlasová vlákna a způsobuje, že vlasy vypadají leskle a zdravě.
 3. 3
  Při plavání v bazénu noste koupací čepici. Už se vás někdy kadeřník zeptal, zda chodíte plavat? Chlor postupně poškozuje vlasy, takže byste měli při plavání vždy nosit koupací čepici.
  • Pokud chodíte plavat bez čepice, po každém plavání si důkladně umyjte vlasy přírodním šamponem.
  • Neseďte na slunci po plavání v bazénu bez čepice – sluneční paprsky zhoršují poškození způsobené chlorem. Než se budete opalovat, měli byste si důkladně umýt vlasy.
 4. 4
  Pečujte o své zdraví. Stejně jako celé vaše tělo jsou i vaše vlasy ovlivněny tím, co jíte a co pijete. Měli byste pít dostatek vody a jíst vitamíny a esenciální živiny.
  • Omega-3 mastné kyseliny jsou pro vlasy a pleť velmi zdravé. Jezte lososa, vlašské ořechy, lněná semena a další zdroje těchto zdravých tuků.
  • Jezte špenát, kapustu, mrkve a avokáda. Tyto potraviny pomohou zlepšit zdraví vašich vlasů.
  Reklama

Tipy

 • Pokud si musíte vlasy vyfénovat, nastavte si fén na nejchladnější vzduch. Pokud máte fén, který má i úplně studený vzduch, použijte toto nastavení.
 • Šátky a čepice vaše vlasy ochrání před sluncem a znečištěním a zajistí, že budete vypadat dobře i když nebudete mít čerstvě umyté vlasy.
 • Doplňky stravy podporují růst zdravých vlasů.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 062 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 2 062 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama