Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Průzkumník Windows je program, díky kterému můžete procházet soubory v počítači i v připojených zařízeních. Můžete ho použít k prohlížení sítě, správě souborů a mnoho dalšího. Přejděte níže a dozvíte se více.

Postup

 1. 1
  Pomocí nabídky Start. Klikněte na tlačítko Start → Počítač (Windows 7 a Vista) nebo Tento počítač (Windows XP). Otevře se Průzkumník Windows. Pokud používáte Windows 8, můžete kliknout na ikonu složky v levém dolním rohu plochy.
 2. 2
  Použijte klávesovou zkratku. Stisknutím kláves Windows + E se otevře okno Průzkumník Windows.
 3. 3
  Pomocí vyhledávací lišty. Klikněte na tlačítko Start a zadejte "explorer". Pokud používáte Windows 8, stiskněte klávesu Windows pro zobrazení nabídky Start, a poté zadejte vyhledávání. Průzkumník Windows nebo Průzkumník souborů (Windows 8) by se měl objevit ve výsledcích hledání. Kliknutím na jeho ikonu Průzkumník otevřete.
 4. 4
  Restart Průzkumníka Windows. Pokud Průzkumník přestal pracovat a nelze vám zobrazit hlavní panel nebo ikony, otevřete Správce úloh stisknutím Ctrl + Shift + Esc.
  • Klikněte na "Soubor" a vyberte "Spustit novou úlohy".
  • Zadejte explorer.exe a stiskněte Enter.
 5. 5
  Začněte používat Průzkumník Windows. Jakmile Průzkumník Windows otevřete, můžete ho ihned začít používat pro procházení souborů. Můžete kopírovat a vkládat soubory, dokonce i mazat ty staré.
  Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 6 296 krát
Stránka byla zobrazena 6 296 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama