Jak spustit Správce úloh pomocí příkazového řádku

Správce úloh je základní nástroj pro řešení potíží s programy v systému Windows. Dostat se ke správci můžete pomocí několika způsobů. Jeden z nich je otevřít Správce úloh přes příkazový řádek. Čtěte dál a dozvíte se, jak na to.

Postup

 1. 1
  Otevřete příkazový řádek. Existuje několik způsobů, jak spustit příkazový řádek. Záleží na verzi Windows, kterou používáte.
  • Stiskněte klávesy Win + R, čímž otevřete pole Spustit a do něj zadejte příkaz cmd.
  • Stiskněte klávesy Windows + X a vyberte Příkazový řádek (Windows 8).
  • Klepněte na tlačítko Start → Všechny programy → Příslušenství a vyberte Příkazový řádek (Windows XP-7).
 2. 2
  Zadejte taskmgr. Stiskněte klávesu Enter a otevře se vám Správce úloh. Může se stát, že proces bude chvíli trvat.
  • Správce úloh můžete spustit z libovolného místo v MS-DOS.
  • Pokud máte starší verzi systému Windows, budete možná muset zadat taskmgr.exe.
 3. 3
  Nyní již máte Správce úloh před sebou. Jakmile se vám otevře Správce úloh, můžete jej začít používat pro správu programů, s kterými jsou nějaké problémy, či kontrolovat výkon systému.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

V jiných jazycích:

English: Run Task Manager from Command Prompt, Español: ejecutar el Administrador de tareas desde el Símbolo del sistema, Português: Abrir o Gerenciador de Tarefas Através do Terminal de Comando, Italiano: Aprire il Task Manager dal Prompt dei Comandi, Русский: запустить Диспетчер задач из командной строки, Deutsch: Den Taskmanager von der Kommandozeile aufrufen, Français: ouvrir le gestionnaire des tâches à partir de la console, Bahasa Indonesia: Menjalankan Task Manager dari Command Prompt, 中文: 从命令提示符中运行任务管理器, Nederlands: Taakbeheer opstarten vanaf de opdrachtprompt, العربية: تشغيل مدير المهام باستخدام موجه الأوامر, ไทย: เปิด Task Manager ด้วย Command Prompt, Tiếng Việt: Chạy Task Manager từ Command Prompt, 日本語: コマンドプロンプトからタスクマネージャーを起動する

Stránka byla zobrazena 5 254 krát.
Byl tento článek přesný?