Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Může se stát, že budete potřebovat v důsledku odstranění části spywaru, nebo pro odstranění problému a diagnostickým účelům, spustit systém Windows v nouzovém režimu. V nouzovém režimu se vám načtou jen základní programy a ovladače, které vám umožní pokusit se odstranit viry, změnit špatně fungující ovladače a další diagnostické úkony, které nemohou být odstraněny v normálním režimu. Postupujte podle pokynů pro spuštění vašeho systému Windows v nouzovém režimu a dozvíte se více.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Windows 8

 1. 1
  Nastavte počítač spuštěním v Nouzovém režimu. Tento krok funguje pouze v případě, že váš počítač má přístup k Windows běžným způsobem. Pokud nemůžete získat přístup k Windows, zkontrolujte další krok.[1]
 2. 2
  Na přihlašovací obrazovce klikněte na tlačítko Napájení. Tuto metodu použijte, pokud se nemůžete správně přihlásit do systému Windows. Podržte klávesu Shift a klikněte na tlačítko Restartovat. Otevře se Nastavení spuštění po restartování počítače.[2]
 3. 3
  Vyberte Nouzový režim. Jakmile jste v menu Nastavení po spuštění, sjeďte dolů a vyberte Nouzový režim se sítí. Pokud si myslíte, že síťové rozhraní je příčinou problémů, můžete počítač spustit v Nouzovém režimu bez sítě.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Windows XP, Vista, 7

 1. 1
  Restartujte počítač. Jakmile se objeví logo vašeho výrobce, klikněte na klávesu F8. Otevře se nabídka Rozšířené možnosti spuštění.[3]
  • Pokud stisknete klávesu F8 příliš brzy, některé počítače zobrazí hlášení "Chyba klávesy". Chcete-li tento problém vyřešit, restartujte počítač a zkuste to znovu.
  • Pokud se zobrazí logo Windows, znamená to, že jste klávesu F8 nestihli zmáčknout. Budete muset počítač restartovat a zkusit štěstí znovu.
 2. 2
  Vyberte možnost Nouzový režim. Můžete si vybrat mezi Nouzový režim, Nouzový režim se sítí a Nouzový režim s příkazovým řádkem.
 3. 3
  Stiskněte Enter. Počítač začne se spouštěním v nouzovém režimu. Při příštím restartu se váš počítač spustí běžným způsobem.
 4. 4
  Nastavte počítač, aby se spustil v nouzovém režimu. Tento krok funguje pouze v případě, že lze do systému Windows vstoupit normálně. Pokud nemůžete získat přístup k Windows, zkontrolujte další krok.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Windows jako součást Multi-Boot systému

 1. 1
  Restartujte počítač. Tato metoda je určena pro počítače s více operačními systémy. Jakmile se objeví spouštěcí menu (seznam dostupných operačních systému), vyberte verzi systému Windows pomocí šipek na klávesnici.[4]
  • Pokud máte nainstalováno více verzí systému Windows a chcete přejít do Nouzového režimu na starší verzi, vyberte "Dřívější verze systému Windows".
 2. 2
  Stiskněte Enter, a poté okamžitě stiskněte klávesu F8. Objeví se vám nabídka Rozšířené možnosti spuštění.
  • Pokud se zobrazí logo Windows, budete muset restartovat počítač a zkusit to znovu.
 3. 3
  Vyberte Nouzový režim. Existuje několik variant, jak spustit počítač v Nouzového režimu. Vyberte možnost, kterou potřebujete a stiskněte Enter.
  Reklama

Tipy

 • U počítačů, ve kterých se nenačetl operační systém, restartujte pomocí kláves Ctrl+Alt+Del.
 • Pokud váš počítač nespustí příkaz "msconfig", zkuste spustit "Spuštění" jako administrátor.
Reklama

Varování

 • Pokud si nejste zcela jisti tím, co děláte, přenechte tuto práci profesionálům.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 594 krát
Stránka byla zobrazena 4 594 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama