Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Hlásí vám Windows v poslední době spoustu chyb? Může se stát, že některý z vašich systémových souborů je poškozen. Tato situace může nastat z různých důvodů, avšak Oprava Instalace může vyřešit hned několik problémů. Oprava Instalace vám obnoví životně důležité systémové soubory v počítači bez ztráty osobních dat. Přejděte na krok 1 a dozvíte se, jak na to.

Postup

 1. 1
  Zálohujte si svá data. Přestože by kvůli Opravě instalace neměla být dotčena žádná data, je dobré být vždy připraven pro případ, že někde nastane chyba. Zálohujte si své důležité soubory na externí disk, CD / DVD nebo jiné úložiště.
  • Ujistěte se, že zálohujete opravdu všechny důležité soubory, včetně Dokumentů, souborů z plochy a jakýchkoliv jiných složek, které jste vytvořili a umístili do nich soubory.
  • Měli byste také zkontrolovat váš licenční klíč (Product Key) k systému Windows pro případ, že je oprava u konce a pro kompletní dokončení je potřeba zadat právě tento klíč.
 2. 2
  Vložte instalační disk se systémem Windows XP. Pokud jste si koupili počítač od výrobce jako je Dell, můžete mít disk pro obnovení namísto disku se systémem Windows XP. Program, který se automaticky spustí při vložení disku, zavřete.
 3. 3
  Restartujte počítač a vstupte do BIOSu. Jakmile vložíte disk, restartujte počítač. Jakmile se počítač spouští, stiskněte tlačítko Nastavení pro vstup do BIOSu. Tyto klávesy jsou jiné u různých systémů a zobrazí se pod logem výrobce. Mohou to být například: F2, F10, F12 a Delete.
  • Pokud se vám začne načítat systém Windows a nestihnete stisknout danou klávesu, budete muset celý proces opakovat.
 4. 4
  Změňte pořadí spouštění. Po vstupu do BIOSU přejděte na úvodní obrazovku. Ta může vypadat různě, v závislosti na konkrétním systému BIOS. Změňte pořadí spouštění tak, že vaše CD/DVD mechanika bude při spouštění primární, následovaná pak pevným diskem.
  • Za normálních okolností je primárním spouštěčem váš pevný disk. To znamená, že systém se nejprve pokouší spustit z pevného disku a načíst tak nainstalovanou kopii Windows. Pokud nastavení změníte, systém se nejprve pokusí spustit z vašeho disku se systémem Windows, poté až z pevného disku.
  • Poté, co jste změnili pořadí spouštění, uložte změny a restartujte počítač.
 5. 5
  Spusťte instalaci. Jakmile se počítač znovu spustí, zobrazí se vám hlášení Stisknutím libovolné klávesy spustíte systém z CD.... Stiskněte tedy jakoukoliv klávesu na klávesnici pro spuštění instalačního programu systému Windows.
  • Instalační program načte soubory potřebné k instalaci systému Windows. To může trvat pár minut.
 6. 6
  Přejděte na možnost Oprava instalace. Jakmile se instalační program načte, zobrazí se vám uvítací zpráva. V dolní části obrazovky pak najdete klávesy, které vám umožní procházet jednotlivé možnosti. NEMAČKEJTE klávesu Opravit. Pokračujte stiskem klávesy Enter.
  • Stisknutím klávesy F8 souhlasíte s licenčním podmínkami Windows.
 7. 7
  Vyberte si kopii systému Windows. Po odsouhlasení podmínek se vám zobrazí seznam dostupných disků. Jeden z nich by měl být označen "Windows" a obvykle se zvýrazní automaticky. Automaticky jej budete muset vybrat pouze v případě, že máte nainstalovaných více operačních systémů.
 8. 8
  Spusťte opravu. Jestliže je vaše kopie označena, zahajte opravu stisknutím klávesy R. Windows začne s mazáním systémových souborů. Jakmile budou systémové soubory odstraněny, začnou se instalovat nové kopie.
  • Během opravy by neměly být smazány žádné osobní data.
 9. 9
  Nastavte předvolby. Během instalace budete muset zadat vaši polohu a jazyk, vzápětí pak nastavení sítě. Většina uživatelů má k dispozici možnost. "Ne, tento počítač není připojen k síti nebo v síti bez domény."
 10. 10
  Počkejte na dokončení instalačního programu. Jakmile dokončíte nastavení, budete muset počkat ještě několik minut, než Windows dokončí kopírování potřebných souborů. Během tohoto procesu se váš počítač pravděpodobně restartuje.
 11. 11
  Vytvořte si uživatelská jména. Po dokončení instalace a restartu počítače budete tázáni, zda se chcete zaregistrovat u společnosti Microsoft. Tato možnost je volitelná a není stejná jako aktivace. Poté si vytvoříte uživatelské jméno, případně další uživatelská jména lidí, kteří používají tento počítač. Uživatelská jména můžete libovolně přidávat i odebírat i později.
 12. 12
  Aktualizujte Windows. Po dokončení instalace budete přesměrování do počítače se systémem Windows XP. Oprava instalace vrátila Windows zpět do původního stavu, což znamená, že veškeré dříve nainstalované aktualizace a patche byly odstraněny. Musíte tedy aktualizovat počítač co možná nejdříve, pro zajištění ochrany před potenciální hrozbou.
 13. 13
  Pokračujte v řešení problémů. Pokud je váš problém již vyřešen, zřejmě oprava instalace zabrala. Pokud však máte stále problémy, budete možná muset provést kompletní instalaci, která zahrnuje ztrátu dat na pevném disku a začít tak od nuly. Podívejte se na tento návod, jak nainstalovat systém Windows.[1]
  • V dubnu 2014 Microsoft ukončil veškerou podporu pro Windows XP. Možná že právě nastal čas přejít na novější verzi. Podívejte se na tento návod pro upgrade na systém Windows 7 a tento návod pro Windows 8.
  Reklama

Tipy

 • Po opravě instalace stáhněte a nainstalujte všechny aktualizace systému Windows.
Reklama

Varování

 • Oprava instalace by neměla mít vliv na vaše osobní údaje, i přesto se doporučuje zálohovat si důležité soubory, kdyby se náhodou něco pokazilo.
 • Nástroj Oprava instalace vám opraví všechny soubory i systémové soubory postižené virem, avšak virus neodstraní. Soubory se mohou po čase tedy opět infikovat, dokud nebude virus odstraněn.
Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak hackovatJak hackovat
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 31 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 1 961 krát
Stránka byla zobrazena 1 961 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama