Jak spustit počítač v nouzovém režimu

V tomto článku:Windows 8Windows 7, Windows Vista, a Windows XPMac OS XReference

Při spuštění počítače v nouzovém režimu se vám načtou pouze základní soubory a ovladače, které vám poskytují příležitost k řešení problémů, které mohou být způsobeny pevným diskem počítače. Postupujte podle pokynů uvedených v tomto článku ohledně spuštění počítače v nouzovém režimu pro Mac OS X, Windows 8, Windows 7, Windows Vista a Windows XP.

1
Windows 8

 1. 1
  Zapněte váš počítač se systémem Windows 8.
 2. 2
  Na přihlašovací obrazovce klikněte na ikonu "Napájení", poté co se Windows 8 načte.
 3. 3
  Podržte klávesu "Shift", poté klikněte na "Restart". Váš počítač spustí "Nastavení spuštění Windows".
 4. 4
  Z nabízených možností vyberte "Nouzový režim" a stiskněte tlačítko "Enter". Počítač se nyní spustí v nouzovém režimu.

2
Windows 7, Windows Vista, a Windows XP

 1. 1
  Odeberte z počítače všechny disky, včetně DVD, CD a disket.
 2. 2
  Zapněte nebo restartujete počítač.
 3. 3
  Stiskněte a podržte tlačítko "F8" při restartování počítače. Načte se vám obrazovka "Rozšířené možnosti spuštění".
 4. 4
  Pomocí šipek vyberte "Nouzový režim". Váš počítač se spustí v nouzovém režimu.

3
Mac OS X

 1. 1
  Spusťte váš Mac.
 2. 2
  Jakmile uslyšíte spouštěcí tón vašeho počítače, ihned podržte klávesu "Shift".
 3. 3
  Pusťte klávesu "Shift" bezprostředně poté, co se na vaší obrazovce objeví šedé logo Apple a ikona točícího ozubeného kola. Váš počítač se pak spustí v nouzovém režimu.

Tipy

 • Pokud se stane, že vám na klávesnici nefungují šipky, zatímco se snažíte dostat do "Nouzového režimu", stiskněte klávesu "NUM LOCK" pro odemknutí šipek a zkuste to znovu.
 • Opustit Nouzový režim lze kdykoliv během restartování vašeho počítače, poté je možné spustit jej běžným způsobem.
 • Pokud se váš počítač spustí normálně bez vstupu do nouzového režimu, restartujte počítač a opakujte všechny tyto kroky, dokud počítač nepřejde do tohoto režimu. Někdy se do Nouzového režimu nedaří dostat v důsledku špatného načasování při stisknutí tlačítka "Shift", popřípadě "F8".
 • Pokud se nemůžete dostat do Nouzového režimu na Mac OS X, protože vám nefunguje klávesnice, vstupte do počítače na dálku pomocí jiného počítače v síti. Do Terminálu zadejte "sudo nvram boot-args="-x". Počítač, který jste vybrali, pak přejde do nouzového režimu.
 • Pokud má váš počítač se systémem Windows dva různé operační systémy, setkáte se s možností výběru systému, který chcete spustit v nouzovém režimu.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Základní počítačové dovednosti

V jiných jazycích:

English: Start a Computer in Safe Mode, Español: iniciar tu computadora en modo seguro, Português: Iniciar um Computador em Modo de Segurança, Italiano: Avviare un Computer in Modalità Provvisoria, Nederlands: Een computer opstarten in de veilige modus, 中文: 以安全模式启动一台计算机, Bahasa Indonesia: Menjalankan Komputer dalam Safe Mode, हिन्दी: एक कंप्यूटर को सुरक्षित मोड (safe mode) में चालू करें, العربية: تشغيل الحاسوب في وضع الأمان, 한국어: 컴퓨터 세이프 모드로 시작하는 법, Tiếng Việt: Khởi động Máy tính ở Chế độ Safe Mode, ไทย: เริ่มคอมพิวเตอร์ใน Safe Mode

Stránka byla zobrazena 1 474 krát.
Byl tento článek přesný?