Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Póry se neotvírají, ani nezavírají, takže neexistuje žádný způsob, jak je „zmenšit“, ale existují způsoby, jak je opticky zneviditelnit. Když je pleť zdravá, póry ani nejsou vidět, ale když se ucpou, zdají se být mnohem větší. V tomto článku najdete čtyři metody pro ozdravení a zmenšení pórů – peeling, pleťové masky, speciální péče a krycí make-up.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Peeling

 1. 1
  Odličujte se. Nános líčení často způsobuje ucpané póry. Prvním krokem je tedy vždy odlíčení.
  • Zkuste si sehnat pokud možno přírodní odličovač. Chemikálie v odličovačích mohou pleť vysušovat a způsobovat její odlupování.
 2. 2
  Umyjte si obličej teplou vodou. Nemusíte používat žádné speciální čistící přípravky. Mýdla s parfémy a dalšími přísadami mohou vaši pleť podráždit a způsobit tak ještě větší problémy s póry.
  • Voda by měla být teplá, ale ne horká. Zarudnutí a záněty pleti vám jen uškodí a horká voda není dobrá pro stahování pórů.
  • Osušte si obličej jemným suchým ručníkem. Nedřete ho, jinak byste si mohli pleť poškodit. Pleť na obličeji je citlivější než na zbytku těla.
 3. 3
  Použijte peeling. Peeling zahrnuje odstranění mrtvých kožních buněk a mazu z obličeje, který ucpává póry. Vyberte si jeden ze tří druhů peelingů a používejte ho tak často, jak to budete potřebovat.
  • Suchý obličejový kartáč. Kupte si malý měkký kartáč z přírodních vláken a jemně si s ním otírejte obličej. Pleť i kartáč by měly být suché. Otírejte si pleť jemnými krátkými tahy, abyste se zbavili šupinek kůže pod očima, na tvářích a na bradě.

  • Peelingový přípravek. Existuje mnoho druhů krémů, gelů a čistících přípravků, které obsahují malé peelingové částečky, které pleť zbaví mrtvých buněk. Používejte je jen asi jednou týdně, protože častým používáním byste si mohli pleť poškodit.

  • Vyrobte si vlastní peeling. Cukr, med a zelený čaj vám pomohou získat jemnou a zářivou pleť. Tyto přísady jsou k pleti šetrné a neměly by způsobovat žádné záněty.

 4. 4
  Použijte hydratační krém. Po použití peelingu naneste na pleť hydratační krém nebo nějaký pleťový olej. Zabráníte tím vysušování pleti a podráždění a stáhnete póry.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Zkuste jílovou masku

 1. 1
  Začněte s čistým obličejem. Odličte se a umyjte si obličej tak, jak jsme popsali výše. Potom si ho osušte měkkým ručníkem.
 2. 2
  Zkuste si masku na malém kousku pleti. Naneste si trochu masky na malý kousek obličeje, nechejte ji několik minut působit a potom ji smyjte. Pokud budete mít obličej zarudlý nebo podrážděný, nepoužívejte tuto masku. Pokud je vše v pořádku, pokračujte dalším krokem.
 3. 3
  Naneste na obličej masku. Masky vytahují z pórů špínu a omezují vznik zánětů na pleti, takže po jejich použití pleť vypadá hladce a póry jsou menší.
  • Ideální jsou jílové masky, ale postačí vám jakákoli přírodní maska. Můžete si vyrobit i vlastní, například z jogurtu.
  • Naneste si masku na obličej a zaměřte se hlavně na místa, na kterých máte póry rozšířené.
  • Nechejte masku působit asi patnáct minut, nebo tak dlouho, jak je uvedeno na obalu.
 4. 4
  Umyjte si masku. Teplou vodou si jemně umyjte masku z obličeje a vysušte si ho jemným ručníkem. Měli byste mít jemnější pleť a póry by se měly trochu stáhnout.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Speciální péče o pleť

 1. 1
  Zkuste alfa nebo beta-hydroxy kyseliny, což jsou chemické peelingy. Koupíte je v drogeriích a lékárnách a zbavíte se s nimi mrtvých kožních buněk bez použití hrubých částeček.
  • Začněte s čistým obličejem, naneste na něho produkt a nechejte ho působit 15 minut, nebo po dobu uvedenou na obale.
  • Umyjte si produkt z obličeje a osušte se jemným ručníkem.
  • Nenechávejte si přípravky na obličeji déle, jinak byste si mohli pleť podráždit.
 2. 2
  Zkuste si odstranit pupínky. Většina kosmetiček nedoporučuje aktivní odstraňování černých teček a pupínků a rozhodně byste to neměli dělat často. Pokud jich ale máte hodně, je v pořádku to čas od času udělat.
  • Nejprve použijte peeling. Potom si vezměte dezinfekční ubrousky a otřete si obličej. Jemně chytněte kůži okolo pupínku a velmi opatrně ho prsty vymáčkněte do ubrousku, abyste zabránili šíření bakterií.
  • Existují také nástroje pro vymačkávání pupínků. Vždy si na sebe vezměte rukavice, nebo papírový kapesník, abyste předešli šíření bakterií.
 3. 3
  Zkuste mikro-dermabrazi. Tato profesionální metoda zahrnuje odstranění jedné vrstvy kůže, takže se jedná o hluboký peeling. Většinou jde o drahou záležitost, která vám při častém užívání může poškodit pleť.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Krycí make-up

 1. 1
  Začněte s kvalitním hydratačním krémem. Pleť musí být stále hydratovaná, aby se nepoškodila a nepodráždila. Vrstva hydratačního krému vás také ochrání před chemikáliemi, které obsahují produkty na líčení.
 2. 2
  Naneste si na pleť podkladovou bázi. To je první vrstva líčení, kterou si nanášíte na pleť po krému. Vyrovná vám tón pleti a vyhladí vám ji, takže póry budou vypadat menší.
 3. 3
  Použijte korektor. Korektor sjednotí barvu vaší pleti a dokáže kompletně zamaskovat její povrch.
  • Pokud máte velké a viditelné póry, možná budete mít tendenci to s make-upem přehánět. Korektor je dobrý, když se používá v malém množství, ale když si ho na sebe dáte moc, přitáhnete pozornost k oblastem, které se snažíte skrýt.
  • Vyberte si kvalitní značku. Když si koupíte levný korektor, bude vám ucpávat póry a ty potom budou vypadat větší. Kupte si tedy kvalitní korektor od dobré značky.
  • Každý večer se odličujte. Před spaním si každý den důkladně smyjte veškerý make-up, abyste se neprobudili s ucpanými póry.
  Reklama

Tipy

 • Pijte hodně vody a jezte zeleninu. Když budete mít životní styl zdravý pro vaši pleť, budete mít i menší póry.
 • Používejte vždy jen přírodní produkty. Když budete používat hodně chemikálií, pro vaši pleť to bude velká zátěž.
Reklama

Varování

 • Nedrhněte si pleť při peelingu moc silně. Mohli byste si svůj problém ještě zhoršit.
 • Nepřehánějte to s vymačkáváním pupínků. Když si budete do pleti rýpat, zůstanou vám jizvičky, které způsobí zvětšené póry.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 793 krát
Kategorie: Osobní hygiena
Stránka byla zobrazena 4 793 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama