X
wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 49 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
Tento článek byl zobrazen 19 858 krát
Bez ohledu na to, co vám ukazují hollywoodské filmy je střílení z pistole činnost, která vyžaduje rovnováhu, správnou techniku a cvik. I pokud jste zkušený střelec z brokovnice nebo z pušky, budete se muset naučit správně střílet z ruční zbraně. V tomto článku najdete všechny nezbytné informace.
Postup
Část 1
Část 1 ze 4:Základní znalosti o zbraních
Část 1
-
1Naučte se rozpoznat revolver od poloautomatické zbraně. To jsou dva základní typy zbraní. Revolver je to, co většinou vidíte ve filmech o kovbojích. Poloautomatická pistole je zase ovládaná posuvníkem a má zásobník s municí. Každý druh pistole se trochu liší, takže je nutné se před střílením se zbraní důkladně seznámit.
- Revolvery mají jako zásobník otočný válec, který nabíjí zbraň a ze kterého musíte vyndat prázdné nábojnice. Po každém vypálení se válec otočí a nabije další náboj. Tyto zbraně jsou připraveny k palbě, když je pojistka zatažena dozadu palcem. Stlačení spouště aktivuje úderník a zbraň vystřelí.
- Poloautomatická zbraň automaticky nabije náboj do komory ze zásobníku a prázdnou nábojnici po výstřelu uvolní. Posuvník na horní straně zbraně se používá pro nabití prvního náboje a můžete ho zajistit pomocí tlačítka na straně. Vyndavací zásobník se nabíjí zvlášť.
-
2Vyberte si správnou zbraň a munici. Ruční zbraně se prodávají v mnoha variantách a i nábojů máte k dispozici mnoho. Vždy berte v potaz svoji tělesnou konstituci a potřeby.
- Pravděpodobně nepotřebujete Magnum 0.35, abyste si vyzkoušeli střílení na terč. Nekupujte si zbraň s velkým kalibrem, pokud pouze začínáte. Raději si kupte například dvaadvacítku. Promluvte si se zkušenými střelci.
-
3Vždy si chraňte oči a uši správným vybavením. Ochrana na uši v podobě sluchátek nebo špuntů je nezbytná. Také ochranné brýle jsou nutné, abyste se chránili před odlétajícími nábojnicemi, horkými plyny a kousky olova, které vystřelují ze zbraně.
- Pokud již nosíte brýle, je nutné si přes ně vzít i ochranné brýle.
-
4Vždy držte zbraň bezpečně. Když držíte zbraň, vždy ji namiřte směrem dolů. Představte si, že hlaveň zbraně spojuje se zemí silný magnet a vždy ji mějte otočenou směrem dolů. Střílejte ze zbraně pouze pokud jste na střelnici nebo v klubu s bezpečnostními horizonty pro odpálení zbraně.
- Je běžné, že na střelnici neškolení lidé nechtěně míří zbraní do míst, kam se nesmí střílet. Mnoho začátečníků také neumí zatáhnout posuvník pouze palcem a ukazováčkem, hlavně pokud má zbraň silné pružiny, nebo pokud se jim potí ruce. Pokud musíte použít i dlaň (nebo celou ruku), měli byste se natočit ke zbrani bokem a stále s ní mířit k zemi.
Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:Jak držet zbraň
Část 2
-
1Podívejte se, zda je zbraň nabitá. Kdykoli vezmete zbraň do ruky, musíte se přesvědčit, zda je nabitá. Pokud jste ji právě koupili, také se podívejte. Pokud jste ji vytáhli po dvaceti letech z šuplíku, také se podívejte. Pokud jste z ní právě vyndali náboje, také se podívejte, zda není nabitá.
- U revolveru se ujistěte, že je zajištěný a otočte válcem. Všechny komory by měly být prázdné. U poloautomatu sundejte pojistku a zatáhněte posuvník. Podívejte se do komory a zjistěte, zda je zbraň nabitá. Pokud ano, vysuňte zásobník.
- Nechejte posuvník v zadní poloze a trénujte si držení nenabité zbraně, abyste si zvykli udržet palec mimo posuvník.
-
2Opatrně vezměte zbraň, prst nechejte mimo spoušť a mějte ho natažený. Kdykoli držíte zbraň, miřte s ní k zemi a mimo lidi.
- Nikdy nemiřte svojí zbraní na člověka, ani když není nabitá a ani z legrace. Mířit na někoho zbraní se v některých zemích považuje za zločin. Trénujte si držení zbraně na střelnici a vždy s nenabitou zbraní.
-
3Jak držet zbraň v pozici pro střelbu. [1] Otevřete svoji hlavní ruku (kterou píšete) a udělejte si místo mezi palcem a ukazováčkem. Vezměte si pistoli do druhé ruky a vložte si rukojeť do hlavní ruky. Palec mějte na jedné straně a ostatní prsty oviňte okolo druhé strany pod spouští zbraně.
- Zbraň vlastně držíte pouze prostředníčky a prsteníčky. Malíček je opřený, ale nedržíte s ním zbraň. Měli byste ji držet velmi pevně. Chytněte zbraň tak pevně, aby se vám téměř třepaly ruce. Držte ji tak pevně, aby se vám třepaly ruce a potom se mírně uvolněte.
-
4Druhou rukou si přidržujte zbraň. Nedominantní rukou si chytněte rukojeť zbraně a přidržujte si ji. Neměli byste ji držet pevně, ale jen zajistit, aby byla stabilní. Srovnejte si prsty obou rukou pro větší přesnost.
-
5Oba palce musí být mimo posuvník. Tento mechanismus rychle vystřelí posuvník dozadu ihned po výstřelu ze zbraně, takže byste si mohli snadno poranit palec. „Kousnutí“ posuvníku je velmi bolestivé a také nebezpečné, protože byste z úleku mohli zbraň upustit a způsobit další nehodu.
-
6Stůjte správně. Nohy byste měli mít v šířce ramen, nedominantní noha by měla být asi o krok za přední nohou. Lehce se nakloňte dopředu, mírně pokrčte kolena a buďte v rovnováze. Loket dominantní ruky by měl být téměř narovnaný a loket nedominantní ruky by měl být lehce ohnutý.
- Některá střelecká utkání jsou pro střelce, kteří střílí jednou rukou. V takových případech je postoj otevřenější a dominantní noha je otočená směrem k cíli. Je nutné zbraň sevřít ještě pevněji, protože ji držíte jen jednou rukou.
- Nikdy nemiřte zbraní do strany s otočeným zápěstím jako ve filmech. Je to velmi nebezpečné.
Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:Jak mířit
Část 3
-
1Srovnejte si přední a zadní hledí. Zajistěte, že je horní strana předního hledí srovnaná s horní stranou zadního hledí. Tím zajistíte, že bude zbraň vyrovnaná a při míření budete mít jasný obraz.
- Je dobré mířit dominantním okem a to druhé zavřít.
-
2Najděte si obraz. Při střílení je pro lidi často problém si uvědomit, kam mají zaostřit. [2] Na cíl, nebo na obraz v hledí? Přední hledí je nejdůležitější součástí celého obrazu. Cíl i zadní hledí mohou být rozostřeny, ale je nezbytné udržet si obraz na předním hledí.
- Pro přesnou střelbu byste měli mít přední hledí těsně pod bodem dopadu. U většiny střeleb na cíle je přední hledí srovnáno se spodní stranou černého pole a bod dopadu je uprostřed. Můžete použít jakýkoli postup, ale vždy musíte vědět, jak se zbraní zacházet.
-
3Namiřte na cíl. Namiřte na cíl a soustřeďte se stále na přední hledí. Měli byste vidět obraz na spodní straně rozmazaného černého pole. Až nyní můžete vložit prst ke spoušti!
-
4Nabijte zbraň. Až budete připraveni vystřelit, budete mít za sebou trénink držení zbraně a míření, nabijte zbraň a připravte se k výstřelu. Při nabíjení mějte stále zbraň zajištěnou a odjistěte ji až budete mít namířeno na cíl. Hlaveň po výstřelu otočte k zemi a mějte ji tam celou dobu. Většina nehod se zbraní se stává při nabíjení!
- Pokud je pistole poloautomatická, budete muset nabít další náboje do komory tak, že zatáhnete za posuvník a uvolníte ho.
Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:Jak střílet
Část 4
-
1Ovládejte svůj dech. Je dobré sladit střelbu s dýcháním. Když budete zadržovat dech, budete se třepat a nevystřelíte přesně. Nejlepší je vystřelit s výdechem, ještě než se znovu nadechujete. Zkoušejte si to několikrát dokola, dokud nenajdete ten správný dýchací cyklus.
-
2Stiskněte spoušť. Až budete připraveni vystřelit, odjistěte zbraň a položte prst na spoušť. Když ji stisknete nahodile, nebudete mít namířeno, takže ji musíte stisknout tak, jako kdybyste chtěli zbraň podržet ještě pevněji.
-
3Dodržujte pravidla. Každý sport má svá pravidla a střelba není výjimkou. Při tisknutí spouště zbraň vystřelí, ale vy byste se neměli hned uvolnit a zničit si postoj. Stůjte nehybně a nezapomínejte na pomyslný magnet, který vás neustále nutí mířit na zem. Uvolněte spoušť a připravte se na další výstřel.
- Tento postup vám vylepší přesnost a zajistí, že budete střílet stále stejně.
-
4Několikrát si to zkuste. Mezi každým kolem si dejte chvíli pauzu. Je lepší střelit jednou pořádně, než se třikrát netrefit. Jste zde, abyste se zlepšili a ne abyste měnili peníze na hluk.
-
5Vyndejte ze zbraně náboje a znovu zkontrolujte, že není nabitá. Mějte pistoli stále v pohotovostní poloze, zajistěte ji a mějte ji stále namířenou k zemi. Zkontrolujte si válec a přesvědčte se, že v něm nejsou žádné nábojnice. Uvolněte zásobník z poloautomatu a vyjměte všechny nábojnice, které v něm zůstaly.Reklama
Tipy
- Bezpečnost je nesmírně důležitá. Brzy zjistíte, že nejzkušenější střelci se chovají velmi opatrně. Vědí totiž, že správné zacházení se zbraní je to nejdůležitější.
- Je důležité trénovat pravidelně. Střílení „nasucho“ (zajištěná nenabitá zbraň, míření na zeď) je skvělou technikou pro cvičení střelby. Slepé náboje byste měli používat pouze pokud se chcete vyhnout nebezpečí. Seženete je snadno, ale většinou je můžete použít pouze několikrát.
- Jedna hodina instruovaného cvičení vám pomůže se zlepšit a postupem času budete ještě lepší.
- Při držení zbraně (viz výše) mějte prsty srovnané dozadu.
- Po střílení si zbraň vyčistěte. Nikdy ji neschovávejte, dokud není zevnitř i zvnějšku dokonale čistá.
Reklama
Varování
- Všechny zbraně považujte za nabité.
- Většina nábojů obsahuje olovnaté jádro, které je toxické. Používejte měděné náboje, abyste nezpůsobovali znečištění vzduchu olovem. Po střelbě si vždy umyjte ruce.
- Abyste mohli nosit zbraň, budete potřebovat zbrojní průkaz.
Reklama
Věci, které budete potřebovat
- Zbraň
- Ochranné brýle
- Špunty do uší
- Střelnice
- Munice
- Zbrojní průkaz
Reference
O tomto wikiHow
V jiných jazycích
English:Shoot a Handgun
Español:disparar
Português:Atirar
Italiano:Sparare con una Pistola
中文:手枪射击
Français:tirer avec un pistolet
Bahasa Indonesia:Menembakkan sebuah Pistol
Stránka byla zobrazena 19 858 krát.
Pomohl vám tento článek?
Reklama