Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už si chcete stahovat hudbu legálně nebo nelegálně, zdarma nebo za peníze, na internetu najdete spoustu možností. V tomto článku se dozvíte, jak najít hudbu, kterou chcete poslouchat a stáhnout si ji.

Metoda 1 ze 3:
Pirátské stahování hudby zdarma

 1. 1
  Stahujte hudbu z YouTube. Navštivte stránku http://www.youtube-mp3.org/ a stáhněte si jednoduchý interface pro stahování audio nahrávek z YouTube, které si budete moci uložit jako MP3. Jde o jednoduchý a rychlý způsob, jak si stahovat písničky. Má ale také své nevýhody – kvalita MP3 bude nízká a nelze ji spravit, pokud si stáhnete již nekvalitní nahrávku z YouTube. Kromě toho se nahrají také prázdné části videa. Přesto je ale tento postup velmi jednoduchý: vložíte URL adresu videa do textového pole a kliknete na „Convert Video“.
  • Tato stránka a podobné stránky existují v šedé zóně zákona. Samotná služba není úplně legální, ale riziko problémů se zákonem je naprosto minimální.
 2. 2
  Stahujte si hudbu přímo. Když se přihlásíte k nějaké internetové komunitě na stránce, která nemá přísná pravidla pro obsah, můžete ve fórech někdy najít diskusní témata s odkazy na hudbu zdarma. Tyto písně a alba většinou najdete s osobními doporučeními uživatelů, takže díky těmto stránkám máte šanci najít skvělou hudbu, kterou ještě neznáte. Nejčastějším způsobem sdílení hudby je zde přímé stahování.
  • Většinou jeden uživatel nahraje složku se soubory na nějaký server pro sdílení souborů, jako je Mega, Mediafire nebo Zippyshare. Potom vloží odkaz ke stažení alba nebo písně spolu s popisem hudby a ukázkou z YouTube do fóra ke stažení pro ostatní uživatele. Stačí jen kliknout na odkaz a stáhnout si hudbu do počítače.
  • Dávejte si pozor na viry a také špatně označená alba. Pokud chcete sehnat nějakou novinku a někdo vám ji nahraje téměř okamžitě, pravděpodobně si stáhnete složku plnou starých otravných písniček. Vždy mějte zapnutý antivirový program a buďte připraveni na občasné kanadské žertíky od ostatních uživatelů.
  • Přímé stahování je nejčastěji využívaným způsobem stahování hudby z blogů. Dávejte si pozor, po nějaké době začnou být odkazy na alba neaktivní, protože je stránky pro sdílení odhalí a smažou.
 3. 3
  Používejte Torrent. Jedním z nejoblíbenějších způsobů stahování hudby jsou torrenty. Budete si muset stáhnout program, který umí číst a otvírat torrentové soubory. Samotné torrentové soubory obsahují pouze informace o tom, které soubory a kde si má váš počítač stáhnout, takže nejsou samy o sobě nelegální – když na chvíli sednete k vyhledávači, najdete jich spousty. Existují také speciální torrentové komunity, například What.CD, které nabízejí mnoho různých torrentových souborů, které někdy neseženete nikde jinde. Bohužel ale není jednoduché se stát členem těchto stránek. Většině lidem tedy budou muset stačit volně přístupné torrentové stránky.
 4. 4
  Stahujte si hudbu pomocí peer-to-peer sítí. Tyto sítě vyžadují použití speciálního programu. Mnoho z nejčastěji používaných programů, jako například Limewire, používá síť GNU – potom už je vaším největším problémem jen vybrat si interface, který se vám bude líbit nejvíce (soubory přes ně sdílené totiž najdete ve všech). Existují také programy, které fungují na zvláštních peer-to-peer sítích, například Soulseek. Protože si stahujete hudbu přímo z počítačů ostatních uživatelů, budete muset počkat, dokud nebude online někdo, kdo vám bude moci poskytnout to, co chcete. Většinou to ale není žádný problém, protože sdílení peer-to-peer je velmi populární.
  • Soulseek je skvělým místem pro hledání a sdílení hudby. Může dokonce předčít soukromé torrentové komunity, jako je například What.CD. Pokud si chcete stáhnout hudbu přes Soulseek, budete muset nejprve nasdílet nějakou vlastní hudbu.
  • Záleží na tom, jakého klienta používáte, peer-to-peer stahování může být nebezpečné. Vždy si zkontrolujte koncovku souboru, který si stahujete, abyste měli jistotu, že stahujete skutečně hudbu, a podívejte se, zda je soubor adekvátně dlouhý a velký. Soulseek je relativně bezpečný, ale přesto byste si měli vždy kontrolovat, co stahujete.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Nákup hudby online

 1. 1
  Přihlaste se k nějakému obchodu s hudbou. Můžete zkusit iTunes společnosti Apple nebo například Amazon.com. Obě tyto služby jsou intuitivní a snadno použitelné. Až si vytvoříte účet zdarma a poskytnete údaje o své platební kartě, budete si moci prohlížet nabídku hudby. Amazon.com nabízí více než 20 milionů písní ke stažení a exkluzivní smlouvy iTunes vám umožní stahovat si nejnovější alba a hudbu nejpopulárnějších interpretů.
  • Kromě těchto stránek najdete spoustu dalších, menších stránek, které nabízejí hudbu k prodeji. Projděte si je, ale nezapomínejte na to, že příliš skvělé nabídky většinou nejsou skutečné. Amazon a Apple vám dají jistotu, že dostanete to, co si budete chtít koupit.
 2. 2
  Sledujte denní nabídky. Amazon i iTunes nabízejí každý den slevy na celá alba nebo jednotlivé písničky. Týká se to starších alb (například klasické hudby, ale také zajímavé hudby od interpretů, o kterých byste se jinak ani nedoslechli.
  • Využívejte možnosti ukázek. Kontrolujte si, zda si skutečně stahujete to, co jste si stáhnout chtěli, nebo zda opravdu daná písnička stojí za utracené peníze.
  • Pokud se nemůžete rozhodnout, najděte si písničku na YouTube a nejprve si ji poslechněte. Streamingové služby jako například Spotify nabízí stejné služby.
 3. 3
  Zaplaťte a stahujte. Dokud jste přihlášení, je jednoduché platit za hudbu – jednoduše klikněte na písničku, kterou chcete (nebo na celé album, které je většinou levnější, než jednotlivé písničky) a potvrďte platbu. Jakmile to uděláte, hudba se vám velmi rychle stáhne do počítače a vy ji budete vlastnit už navždy.
  • Apple upravil digitální práva, což znamená, že je užívání stažené hudby omezeno. Dnes už nemají tak striktní politiku práv, ale přesto si dávejte pozor na možné budoucí změny.
  • Hudba z iTunes se vám většinou stáhne ve formátu M4A, zatímco z Amazonu hudbu dostanete ve formátu kvalitní MP3. Budete mít možnost si vybrat druh souboru – M4A nejsou dnes tak populární, jako kvalitní MP3 soubory.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Legální stahování hudby zdarma

 1. 1
  Stahujte si hudbu ze speciálních stránek. Stránky jako například MP3.com nabízejí neustále aktualizovaný výběr písní ke stažení zdarma. Na MP3.com si najeďte do menu „Free Music“ na horní straně stránky a vyberte si žánr, který vás zajímá. Na této stránce najdete i méně známé umělce, ale větší štěstí budete mít s populární hudbou.
  • DatPiff.com je stránka s hiphopovou hudbou, na které najdete celá alba nebo EP vytvořená remixováním starých písní a samplů a rapu. Tato stránka vám umožní stáhnout si zdarma pět souborů denně (speciální nabídky se nepočítají). Tato komunita je velmi aktivní, takže snadno najdete opravdu kvalitní nahrávky od talentovaných rapperů a producentů.
  • Jamendo.com je stránka zaměřená výhradně na alba od nezávislých umělců. Najdete na ní širokou škálu hudby, kterou lze zařadit do folku, rocku a popu. Tato stránka funguje pomaleji, ale najdete na ní desítky tisíc písní zdarma, takže se skvěle hodí k objevování nové hudby.
 2. 2
  Stahujte si hudbu od velkých společností. Sledujte Amazon.com a iTunes, někdy na nich najdete také hudbu zdarma. Obě tyto služby pravidelně umožňují stahování písní a někdy dokonce i alb zdarma. Většinou jde spíše o neznámé interprety, ale když za stahování nemusíte platit, můžete to klidně zkusit.
  • Někdy tyto služby nabízejí také členské výhody, díky kterým si budete moci stáhnout některé MP3 levněji, nebo dostanete peněžní kredity, které budete moci utratit za jakoukoli hudbu budete chtít. Bohužel tyto akce nejsou příliš časté.
 3. 3
  Stahujte si hudbu přímo od kapel. Mnoho kapel má své webové stránky, na kterých nabízejí fanouškům nahrávky zdarma a spoustu užitečných informací. Najděte si stránky svých oblíbených kapel a přihlaste se k odběru novinek. Staňte se jejich fanoušky na Facebooku a Twitteru. Budete pravidelně dostávat upozornění o písních, demo nahrávkách a živých nahrávkách ke stažení zdarma.
  • Používejte služby jako je například Last.fm nebo Pandora a hledejte si umělce, kteří tvoří podobnou hudbu, jako vaše oblíbené kapely. Když si jich najdete hodně, budete moci každý týden poslouchat novou hudbu zdarma.
 4. 4
  Využívejte archivy hudby. Existuje několik stránek, které poskytují lidem hudbu zdarma bez vidiny výdělku. Na těchto stránkách najdete spoustu různé hudby mnoha žánrů, včetně interpretů, o kterých jste ještě nikdy neslyšeli. Jde o bezpečný způsob stahování hudby.
  • Free Music Archive je relativně nová stránka, která nabízí veřejně vydanou hudbu zdarma pod jednou střechou. Obsahuje stále rostoucí kolekci nezávislého rádia KEXP (které poskytuje ke stažení všechny své živé nahrávky) a WFMU New Jersey, což je nejdéle fungující rádiová stanice, která k dnešnímu dni nahrála již 20.000 písniček.
  • The Internet Archive je obří kolekce hudby, která se snaží zaznamenat všechny informace, které kdy byly sdílené na internetu. Audio sekce tohoto archivu obsahuje tisíce a tisíce nových i starších písní, které si můžete zdarma stáhnout.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 6 224 krát
Kategorie: Stahování hudby
Stránka byla zobrazena 6 224 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama