Stáhnout PDF Stáhnout PDF

uTorrent je funkční bittorrentový klient s malým paměťovým otiskem. Umožní vám stahovat různé soubory s operačními systémy Windows, Mac OS X a Linux. V tomto článku se dozvíte, jak si uTorrent stáhnout a jak ho používat.

Metoda 1 ze 2:
Instalace a nastavení uTorrentu

 1. 1
  uTorrent si můžete stáhnout zdarma na internetu. Pokud používáte GNU/linux, zkuste raději Transmission nebo Ktorrent. uTorrent je bittorrentový klient. Klient je software, který komunikuje s ostatními počítači pomocí internetových serverů. Pokud si chcete stahovat torrentové soubory, budete potřebovat klienta.
 2. 2
  Otevřete si staženého klienta a proveďte test rychlosti. Klikněte na Options → Setup Guide → Perform Speed Test.
 3. 3
  Vyberte si rychlost, která nejvíce odpovídá číslu, které vám vyšlo v testu. Pokud máte pomalejší rychlost připojení, například 56k dial-up, soubory se vám budou stahovat pomaleji.
 4. 4
  Vyberte si číslo portu. Můžete si vybrat číslo mezi 49512 a 65535. Napište do pole pro port jakékoli číslo mezi těmito dvěma čísly a otestujte si port.
 5. 5
  Umožněte šifrování. Při šifrování klient skryje vaši rychlost připojení, aby ji ISP nezpomalovala. Pokud ISP zaznamená klienta, který stahuje data, může mu zpomalit rychlost stahování, aby zabránil monopolizaci připojení. Pokud chcete soubory stahovat rychleji, umožněte šifrování a klikněte na Use Selected Settings.
 6. 6
  Otevřete si Preferences a vyberte si umístění stahovaných souborů. Klikněte na Options → Preferences → Downloads a najděte si umístění složky, do které chcete ukládat stažené soubory.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Stahování torrentových souborů

 1. 1
  Najděte si stránku s trackery. Těchto stránek je na internetu mnoho. Zde uvádíme pět nejoblíbenějších stránek se seznamy torrentových souborů roku 2013: [1]
 2. 2
  Do pole pro vyhledávání napište název souboru, který si chcete stáhnout.
  • Když začnete vyhledávat, otevře se vám nová stránka. První torrentová stránka je mininova. Černý posuvník na horní straně této stránky vám poskytne odkazy na další stránky, na kterých byste mohli požadovaný soubor najít.
 3. 3
  Na pravé straně stránky najdete počet seederů a leecherů. Seedeři jsou lidé, kteří si daný soubor již stáhli a sdílejí ho s ostatními lidmi. Leecheři jsou lidé, kteří si soubor právě stahují a sdílejí tedy pouze jeho část. Vždy si vyberte torrent s nejvyšším počtem seederů a nejnižším počtem leecherů.
 4. 4
  Pročtěte si komentáře k danému torrentu. Některé torrenty mohou obsahovat viry nebo poškozené soubory. Pokud je soubor v pořádku a nenajdete žádné komentáře, které by poukazovaly na to, že torrent obsahuje virus, můžete si ho stáhnout.
 5. 5
  Najděte si tlačítko pro stažení torrentu. Když na toto tlačítko kliknete, objeví se vám okno, které bude vypadat takto:
 6. 6
  uTorrent nyní zobrazuje okno, které vám umožní vybrat si soubory, které chcete stáhnout. V tomto okně se vám zobrazí všechny soubory, které daný torrent obsahuje. Budete si moci vybrat ty, které chcete stáhnout. Potom klikněte na OK.
 7. 7
  Počkejte, dokud se soubor nezačne stahovat.
  Reklama

Tipy

 • Pro otevření komprimovaných archivů budete potřebovat WinRAR nebo WinZip.
 • Někteří poskytovatelé nemají rádi, když lidé stahují velké objemy dat a mohou vám zpomalit rychlost připojení. Když umožníte šifrování, soubory se budou stahovat rychleji.
 • Vysokorychlostní internet vám umožní stahovat rychleji, ale dávejte si pozor na limity stahování (například 90 GB za měsíc) u některých poskytovatelů.


Reklama

Varování

 • Než si nějaký torrent stáhnete, přečtěte si
 • Stahováním pirátského materiálu se vystavujete riziku trestního stíhání za porušení autorských práv.
Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak hackovatJak hackovat
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak vypnout Google bezpečné vyhledáváníJak vypnout Google bezpečné vyhledávání
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

O tomto wikiHow

Travis Boylls
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Travis Boylls. Travis Boylls je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Travis má zkušenosti s tvorbou článků souvisejících s technologiemi, poskytováním zákaznického softwaru a grafickým designem. Specializuje se na platformy Windows, MacOS, Android, iOS a Linux. Vystudoval grafický design na Pikes Peak Community College. Tento článek byl zobrazen 4 164 krát
Stránka byla zobrazena 4 164 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama