Jak stahovat pomocí uTorrent

V tomto článku:Instalace a nastavení uTorrentuStahování torrentových souborůReference

uTorrent je funkční bittorrentový klient s malým paměťovým otiskem. Umožní vám stahovat různé soubory s operačními systémy Windows, Mac OS X a Linux. V tomto článku se dozvíte, jak si uTorrent stáhnout a jak ho používat.

1
Instalace a nastavení uTorrentu

 1. 1
  uTorrent si můžete stáhnout zdarma na internetu. Pokud používáte GNU/linux, zkuste raději Transmission nebo Ktorrent. uTorrent je bittorrentový klient. Klient je software, který komunikuje s ostatními počítači pomocí internetových serverů. Pokud si chcete stahovat torrentové soubory, budete potřebovat klienta.
 2. 2
  Otevřete si staženého klienta a proveďte test rychlosti. Klikněte na Options → Setup Guide → Perform Speed Test.
 3. 3
  Vyberte si rychlost, která nejvíce odpovídá číslu, které vám vyšlo v testu. Pokud máte pomalejší rychlost připojení, například 56k dial-up, soubory se vám budou stahovat pomaleji.
 4. 4
  Vyberte si číslo portu. Můžete si vybrat číslo mezi 49512 a 65535. Napište do pole pro port jakékoli číslo mezi těmito dvěma čísly a otestujte si port.
 5. 5
  Umožněte šifrování. Při šifrování klient skryje vaši rychlost připojení, aby ji ISP nezpomalovala. Pokud ISP zaznamená klienta, který stahuje data, může mu zpomalit rychlost stahování, aby zabránil monopolizaci připojení. Pokud chcete soubory stahovat rychleji, umožněte šifrování a klikněte na Use Selected Settings.
 6. 6
  Otevřete si Preferences a vyberte si umístění stahovaných souborů. Klikněte na Options → Preferences → Downloads a najděte si umístění složky, do které chcete ukládat stažené soubory.

2
Stahování torrentových souborů

 1. 1
  Najděte si stránku s trackery. Těchto stránek je na internetu mnoho. Zde uvádíme pět nejoblíbenějších stránek se seznamy torrentových souborů roku 2013: [1]
 2. 2
  Do pole pro vyhledávání napište název souboru, který si chcete stáhnout.
  • Když začnete vyhledávat, otevře se vám nová stránka. První torrentová stránka je mininova. Černý posuvník na horní straně této stránky vám poskytne odkazy na další stránky, na kterých byste mohli požadovaný soubor najít.
 3. 3
  Na pravé straně stránky najdete počet seederů a leecherů. Seedeři jsou lidé, kteří si daný soubor již stáhli a sdílejí ho s ostatními lidmi. Leecheři jsou lidé, kteří si soubor právě stahují a sdílejí tedy pouze jeho část. Vždy si vyberte torrent s nejvyšším počtem seederů a nejnižším počtem leecherů.
 4. 4
  Pročtěte si komentáře k danému torrentu. Některé torrenty mohou obsahovat viry nebo poškozené soubory. Pokud je soubor v pořádku a nenajdete žádné komentáře, které by poukazovaly na to, že torrent obsahuje virus, můžete si ho stáhnout.
 5. 5
  Najděte si tlačítko pro stažení torrentu. Když na toto tlačítko kliknete, objeví se vám okno, které bude vypadat takto:
 6. 6
  uTorrent nyní zobrazuje okno, které vám umožní vybrat si soubory, které chcete stáhnout. V tomto okně se vám zobrazí všechny soubory, které daný torrent obsahuje. Budete si moci vybrat ty, které chcete stáhnout. Potom klikněte na OK.
 7. 7
  Počkejte, dokud se soubor nezačne stahovat.

Tipy

 • Pro otevření komprimovaných archivů budete potřebovat WinRAR nebo WinZip.
 • Někteří poskytovatelé nemají rádi, když lidé stahují velké objemy dat a mohou vám zpomalit rychlost připojení. Když umožníte šifrování, soubory se budou stahovat rychleji.
 • Vysokorychlostní internet vám umožní stahovat rychleji, ale dávejte si pozor na limity stahování (například 90 GB za měsíc) u některých poskytovatelů.


Varování

 • Než si nějaký torrent stáhnete, přečtěte si
 • Stahováním pirátského materiálu se vystavujete riziku trestního stíhání za porušení autorských práv.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

V jiných jazycích:

English: Download With uTorrent, Español: descargar con uTorrent, Deutsch: Torrents mit uTorrent herunterladen, Italiano: Scaricare File Torrent con uTorrent, Português: Baixar Arquivos Com o uTorrent, Русский: скачать и работать с uTorrent, 中文: 用uTorrent下载东西, Français: télécharger avec µTorrent, Bahasa Indonesia: Mengunduh dengan uTorrent, Nederlands: Downloaden met uTorrent, العربية: تنزيل الملفّات باستخدام برنامج uTorrent, ไทย: ดาวน์โหลดด้วยโปรแกรม uTorrent, Tiếng Việt: Tải xuống với uTorrent, Türkçe: uTorrent ile İndirme Nasıl Yapılır, हिन्दी: यूटोरेंट (uTorrent) के साथ डाउनलोड करें

Stránka byla zobrazena 2 493 krát.
Byl tento článek přesný?