Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Na internetu je všechno - filmy, TV pořady, hudba, programy, knihy, fotografie a mnohem více. Když je chcete, dají se jednoduše získat. Existuje hodně způsobů, jak je zdarma stáhnout a torrenty jsou zřejmě jedním z nejoblíbenějších. Článek vám ukáže, jak stahovat torrenty a jak používat klienta pro stažení všeho, co chcete.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Stažení torrent souboru

Stáhnout PDF
 1. 1
  Najděte web s torrent trackery. Nalézt se dají různé webové stránky se seznamem torrentů. Některé jsou více spolehlivé než ostatní. Existují dva hlavní typy torrent trackerů: veřejné trackery a soukromé trackery.
  • Veřejné trackery jsou dostupné všem. Tyto stránky najdete při běžném hledání torrent trackerů. Protože jsou ve své podstatě veřejné, mohou být sledovány držiteli autorských práv a jejich stahování může vést k určitým krokům ze strany vašeho poskytovatele připojení k internetu.
  • Soukromé trackery vyžadují pozvání. Tyto stránky nejsou dostupné, dokud nebudete pozváni jiným členem. Často mají nějaké požadavky, jako sdílení stejného množství jaké stáhnete. U soukromých trackerů je menší pravděpodobnost, že přestanou být aktivní a že budou terčem dopisů od držitelů práv.
 2. 2
  Vyhledejte požadovaný soubor. Většina veřejných trackerů má každý nový seriál, film, album nebo hru, stejně tak i oblíbené staré soubory.
  • Použijte oblíbenou zkratu pro hledání souboru, který chcete. Například: potřebujete-li epizodu ze třetí řady seriálu, hledejte <název seriálu> s03e02.
 3. 3
  Stahujte oblíbené torrenty. Rychlost, jakou se torrent soubor stahuje, je určená počtem dostupných seedů. Seed je uživatel torrentu, který má daný soubor dostupný ke stažení.
  • Většina stránek s torrenty umožňuje řadit výsledky hledání podle počtu seedů. Hledejte soubory se velkým počtem seedů. Nejenom že budete stahovat rychleji, ale je i menší pravděpodobnost, že bude soubor falešný nebo bude obsahovat virus.
  • Počet leechů také ovlivní rychlost stahování. Leech je uživatel, který stahuje, ale právě neseeduje. Leechem se stává seed v okamžiku, kdy stáhne celý soubor. Pokud existuje podstatně více leechů než seedů, množství pásma, které vám bude přiděleno, bude menší, což se projeví v nízké rychlosti stahování.
 4. 4
  Vyberte torrent s dobrou velikostí oproti kvalitě. Zejména to platí pro video soubory. Protože komprese může ovlivnit kvalitu, menší soubory budou vypadat a znít podstatně hůře než to samé video s větší velikostí.
  • Na druhou stranu může stahování velkého souboru trvat daleko delší dobu v závislosti na vašem připojení.
  • Přečtěte co nejvíce komentářů abyste zjistili, jestli se ostatním uživatelům zdá kvalita dobrá a jestli se to vyplatí. Některé trackery mají systém hodnocení, který umožní uživatelům ohodnotit kvalitu souboru.
 5. 5
  Stáhněte magnet link, pokud je to možné. Tyto soubory se od standardních torrent souborů trochu liší. Označují obsah podle jedinečného identifikátoru, takže je možné k nim přistupovat bez použití centrálních trackerů. Magnet link je jednoduchý řádek textu a tak nepotřebujete stahovat torrent soubor.[1]
 6. 6
  Přesvědčte se, že budete schopni obsah přečíst. Torrenty mohou být použity pro přenos libovolného typu souboru. Kvůli tomu vám nemusí být stahovaný soubor povědomý. Přečtěte si popis souboru a ujistěte se, že máte potřebné programy pro spuštění souboru poté, co ho stáhnete.
  • VLC Player je bezplatný, open-source přehrávač médií, který umí přehrát jakýkoliv mediální soubor.
  • ISO soubory jsou obrazy disků, které se musí buď vypálit nebo připojit do virtuální mechaniky, aby šly spustit.
 7. 7
  Dávejte si pozor na viry. Protože se torrenty pohybují na nevymezené oblasti zákona, neexistuje žádný dohled nad obsahem souborů. To znamená, že mohou být hackery soubory infikovány viry, od kterých očekávají rychlé rozšíření mezi ostatní. Ty jsou často obsaženy v oblíbeném obsahu, aby zasáhly co nejvíce obětí.
  • Zkontrolujte každý stažený soubor, zda neobsahuje viry.
  • Snažte se stahovat pouze soubory z důvěryhodných zdrojů v komunitě.
  • Vždy prozkoumejte komentáře a hodnocení abyste zjistili, jestli se někdo jiný nesetkal s virem v torrentu.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Získání obsahu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Nainstalujte torrent klienta. Protokol BitTorrent umožňuje vyměňovat nebo rozesílat data přes Internet. Součástí není žádný server; data se stahují od ostatních uživatelů (seedů). Potřebujete klientskou aplikaci, která se připojí k hostiteli a postará se o stahování. Existuje několik bezplatných klientů. Mezi nejoblíbenější patří:
  • µTorrent
  • Vuze
 2. 2
  Otevřete torrent soubor. Soubor, který stáhnete z trackeru, je velmi malý, obvykle má jen několik KB. Tento soubor neobsahuje stahovaný obsah. Soubor se chová jako průvodce stahováním jednotlivých částí souboru od ostatních klientů. Použijte BitTorrent klienta, nainstalovaného v předchozím kroku, pro otevření souboru.
  • Klient by měl být nastaven tak, aby automaticky otevíral torrent soubory. Pokud ten váš není, můžete přetáhnout torrent do okna klienta a přidat ho tak do fronty stahování.
 3. 3
  Nastavte umístění stahovaných souborů. V závislosti na nastavení vašeho torrent klienta můžete být po otevření torrentu dotázáni, kam chcete obsah stáhnout. Vyberte umístění, které si zapamatujete.
 4. 4
  Sledujte stahování. Můžete kontrolovat postup stahování v klientovi. Většina klientů umožňuje sledovat počet seedů, ke kterým jste připojeni. Torrent aplikace budou automaticky stahovat nejvyšší rychlostí, jakou disponuje vaše připojení.
  • Stahování více souborů najedou sníží celkovou rychlost každého souboru.
  • Nechcete-li pro stahování použít celé dostupné pásmo, klikněte v klientovi pravým tlačítkem a vyberte Bandwidth Allocation (může se lišit v závislosti na typu klienta). Odsud můžete omezit rychlost stahování a odesílání. Hodí se to v okamžiku, kdy chcete sledovat film, zatímco se soubor stahuje.
 5. 5
  Přidejte do torrentu více trackerů. Pokud máte problémy s připojením k dostatečnému počtu seedů, můžete zkusit přidat do torrentu více trackerů. Nezkoušejte to, pokud používáte soukromý tracker, mohli byste dostat ban.[2]
  • Najděte seznam aktivních trackerů. Existuje několik webových stránek se seznamem aktivních trackerů. Zkopírujte si seznam do schránky.
  • V klientovi klikněte pravým tlačítkem na torrent. V menu vyberte Properties.
  • Vyberte záložku General. V bloku byste měli vidět seznam trackerů (může tam být i jeden). Vložte do bloku zkopírovaný seznam. Je nutné mezi každým trackerem udělat prázdný řádek. Klikněte na OK a torrent se začne automaticky připojovat k novým trackerům.
 6. 6
  Přejděte ke staženému obsahu. Jakmile je stahování dokončeno, můžete začít soubory používat, jak jste zvyklí. Přesunete-li nebo smažete soubory, ztratíte možnost seedovat.
  • Nemůžete začít soubor používat, dokud neskončí stahování. Například nemůžete začít sledovat video soubor, dokud nebude kompletní. Je to kvůli tomu, že se soubor stahuje v oddělených částech a části se nestahují popořadě.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Seedování torrentu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Seedujte po dokončení stahování. Hned jak skončíte se stahováním obsahu torrentu, stáváte se seedem. To znamená, že odesíláte data ostatním klientům připojeným k trackeru.
  • Seedování je to, co drží komunitu naživu. Bez seedů by nikdo nemohl soubory stahovat.
 2. 2
  Udržujte dobrý poměr. Jestliže využíváte soukromou komunitu, bude se od vás nejpravděpodobněji očekávat udržování pozitivního poměru. To znamená, že budete potřebovat odeslat alespoň stejné množství dat, jaké stáhnete.
 3. 3
  Nechte klienta spuštěného na pozadí. Většina poskytovatelů internetového připojení nabízí nižší rychlost odesílání než stahování. To znamená, že nahrávání pro udržení poměru může trvat několikanásobně déle, než stažení stejného objemu. Nechte program běžet v pozadí, zatímco se věnujete běžným denním záležitostem, a uvidíte, jak celkové množství odeslaných dat raketově naroste.
  • Spuštěný torrent klient na pozadí by neměl mít velký dopad na prohlížení webových stránek nebo na textový editor. Většině aplikací, náročných na připojení k internetu, může ukončení aplikace prospět.
  Reklama

Tipy

 • Při hledání torrentů se zaměřte na ty s velkým množstvím seedů, abyste stáhli soubor rychle. Výsledky vyhledávání se často dají seřadit podle počtu seedů.
 • Vyhledávejte torrenty s velkou uživatelskou základnou. To znamená stahovat jen ty torrenty, které stahuje a nahrává hodně lidí, nebo jsou aktivní delší dobu. Logika je v tom, že nikdo nebude seedovat torrent s virem uvnitř a proto nebude torrent tak oblíbený. Dejte si pozor na torrenty starší jak týden, seedované jedním nebo dvěma lidmi.
 • Většina torrent aplikací obnoví stahování automaticky, když je znovu spustíte. Pokud se stahování automaticky neobnoví, klikněte pravým tlačítkem na soubor a stiskněte možnost Start, případně tlačítko někde v programu.
 • Můžete nechat klienta běžet přes noc, zatímco nejste u počítače, nebo počítač vypněte z důvodu úspory energie. Většina programů má ve volbě Preferences možnost nastavit automatické spouštění po spuštění počítače.
Reklama

Varování

 • Stahování torrentů může počítač zpomalit. Doporučený výkon se liší v závislosti na typu klienta, ale v průměru budete potřebovat alespoň 512 MB RAM a 1 GHz procesor. Budete také potřebovat dostatečný prostor na disku pro stahované soubory.
 • Ve většině zemí je používání torrentů ke stahování děl chráněných autorskými právy protizákonné.
 • Udržujte antivirový program aktualizovaný. Programy stažené z neznámých zdrojů na internetu mohou být domovem nepříjemných virů. Existují bezplatné antivirové programy jako Microsoft Security Essentials, AVG nebo Avast. Pokud se vám do počítače náhodou dostane virus, odstraňte ho.
 • Jako u jiných aplikací náročných na přenos dat si zjistěte, kolik dat jste již přenesli, pokud váš poskytovatel internetu omezuje celkové množství přenesených dat (FUP). Pamatujte si, že se torrenty po dokončení stahování seedují, čímž můžete povolený limit nevědomky překročit.
 • Stahování torrentů je záležitost citlivá na šířku pásma, proto bývá někdy protokol ze strany poskytovatele připojení k internetu blokován. Šifrování přenosu dat to může vyřešit, ale také to nemusí za konkrétních okolností fungovat.
 • V některých právních systémech je nelegální stahování přes peer to peer sítě jako BitTorrent.
Reklama

Související články

Jak udělat screenshot ve WindowsJak udělat screenshot ve Windows
Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak hackovatJak hackovat
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak zobrazit XML souboryJak zobrazit XML soubory
Jak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpoznáJak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpozná
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 126 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 634 krát
Stránka byla zobrazena 6 634 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama