Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Našli jste na YouTube super video, které si chcete uložit? Ke stahování a konverzi videí z YouTube existuje celá řada nástrojů. Aplikaci ClipGrab si budete muset stáhnout, DownloadHelper je rozšížení pro Firefox a KIBase je vlastně webová aplikace.

Metoda 1 ze 3:
Jak používat ClipGrab

 1. 1
  Stáhněte si a nainstalujte ClipGrab. Stáhnout se dá ze stránek ClipGrab.org. ClipGrab je open source program zdarma dostupný pro platformy Mac, Windows i Linux.
 2. 2
  Zkopírujte URL (webovou adresu) YouTube videa, které chcete stáhnout.
 3. 3
  Vložte URL do příslušného pole programu ClipGrab.
 4. 4
  Zvolte formát. Vyberte si formát a kvalitu videa (napřMPEG4 a HD 1080p).
 5. 5
  Začněte stahovat. Kliknutím na tlačítko "Grab this Clip!" spustíte stahování.

Metoda 2 ze 3:
Jak používat KIBase

 1. 1
  Spusťte YouTube video, které chcete stáhnout. Tentokrát nebudete kopírovat URL, ale zdrojový kód stránky.
 2. 2
  Zkopírujte zdrojový kód. Klikněte pravým tlačítkem myši na stránku s YouTube videem a vyberte "Zobrazit zdrojový kód". Po zobrazení zdrojového kódu všechen text označte a zkopírujte ho.
  • Přes pravé tlačítko myši vyberte volbu Kopírovat nebo použijte klávesovou zkratku Ctrl+C (Windows) nebo Command+C (Mac).
 3. 3
  Načtěte webovou stránku KIBase. Najdete ji na adrese kibase.com Klikněte na možnost "Youtube Downloader".
 4. 4
  Vložte zdrojový kód. Umístěte kurzor do textového pole a vložte do něj zkopírovaný zdrojový kód. Vložit ho lze i kliknutím pravým tlačítkem myši do textového pole a vybrat možnost Vložit, nebo použitím klávesové zkratky Ctrl+V (PC) nebo Command+C (Mac).
 5. 5
  Odešlete kód. Klikněte na Submit, nebo použijte klávesovou zkratku Ctrl+Enter.
 6. 6
  Počkejte na ukončení stahování. Stahování se spustí automaticky. Jakmile bude video staženo, můžete ho otevřít a uložit do vámi zvolené složky.

Metoda 3 ze 3:
Jak používat DownloadHelper pro Firefox

 1. 1
  Nainstalujte si rozšíření DownloadHelper. Díky němu budete moci rychle stahovat většinu online videí, včetně jakéhokoliv videa z YouTube. Toto rozšíření si stáhnete tak, že kliknete na tlačítko Firefox, z menu vyberete možnost "Rozšíření" a kliknete na "Získat rozšíření".
  • Vyhledejte "DownloadHelper" a pak klikněte na tlačítko Install hned vedle položky DownloadHelper. DownloadHelper se automaticky nainstaluje.
  • Po instalaci DownloadHelperu Firefox restartujte.
 2. 2
  Spusťte video, které chcete uložit. V prohlížeči Firefox spusťte video, které chcete stáhnout.
 3. 3
  Zvolte formát. V pravém horním rohu otevřeného okna Firefox uvidíte animovanou ikonu DownloadHelperu. Klikněte na dolů směřující šipečku hned vedle animované ikony, čímž otevřete menu s dostupnými formáty.
 4. 4
  Konverze videa. Vybráním možnosti Quick Download stáhnete video bez jakékoliv konverze do přednastavené složky Stažené soubory. Pokud chcete video konvertovat, aby se dalo spustit na příslušném zařízení, zvolte možnost "Download and Convert" a v rozbalovacím menu vyberte dané zařízení.

Tipy

 • Trpělivost! Stažení byť jen minutového videa může trvat klidně i dvě až tři minuty. Každopádně ale na počítači s dobrým připojením a dostatkem prostoru by to mělo probíhat celkem rychle.
 • Pro stahování videí z YouTube můžete použít i VLC. Přečtěte si v tutorialu jak na to.
 • Stažením hudebního videa do formátu .mp3 z něj vytvoříte audio soubor. Taková hudba ale nemusí být v nejlepší kvalitě, protože je získaná z videa, nikoliv z CD.
 • Pokud chcete větší počet videí, můžete jich stahovat i více najednou. Mějte však na paměti, že v takovém případě bude konverze každého videa pomalejší.

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 785 krát
Kategorie: Stahování
Stránka byla zobrazena 3 785 krát.

Pomohl vám tento článek?