Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už vás nebaví sedět v koutě, zatímco si všichni užívají na parketu? Čeká vás nějaká událost, na které budete muset tančit? Pokud máte menší krizi sebevědomí, nebo si nejste jistí, zda umíte správně tančit, tento článek vás naučí, jak to správně roztočit na parketu. Vždy se při tanci snažte být sami sebou. Nemusíte se chovat jako profesionální tanečník, když se pouze dobře bavíte.

Metoda 1 ze 5:
Freestyle tanec

 1. 1
  Pokyvujte hlavou. Začněte pokyvovat hlavou do rytmu hudby, abyste chytili rytmus. Pokud vám to pomůže, můžete si v hlavě počítat do čtyř.
 2. 2
  Přenášejte váhu. Přenášejte váhu z jedné nohy na druhou. Můžete nohy zvedat lehce ze země, abyste váhu skutečně přenesli na druhou nohu.
  • Na každou druhou dobu (nejlépe na první a třetí) přeneste váhu kompletně na druhou nohu. Můžete to dělat i na každou dobu, ale když začnete pomalu, lépe se do toho dostanete.
  • Mějte nohy uvolněné a kolena lehce pokrčené, měli byste se „vlnit“ při přenášení váhy a také lehce i na doby, na které váhu nepřenášíte.
 3. 3
  Pohybujte nohama. Jakmile zvládnete přenášet váhu do rytmu, začněte hýbat nohama. Těsně předtím než přenesete váhu, o kousek nohu posuňte, klidně jen o několik centimetrů. Když nohy posunujete, snažte se nezvedat je moc vysoko.
  • Když tančíte s někým jiným, dávejte pozor, abyste se pohybovali tak, aby vám partner nemusel šlapat na nohy.
 4. 4
  Zapojte také boky. Když přenesete váhu na druhou nohu, pohybujte boky ve směru nohy, na kterou váhu přenášíte. Pokud například přenášíte váhu na pravou nohu, natočte se boky trochu doprava. Můžete i zakroutit tělem a přidat trochu více pohybu. Když jdete například na pravou nohu, dejte pravé rameno dopředu a levé natočte mírně doleva. U levé nohy to dělejte naopak.
 5. 5
  Pohybujte pažemi. Když se necítíte dobře, budete si držet paže u těla, nebo vám budou jen tak viset dolů. Mějte ruce otevřené, nebo držte velmi volné pěsti. Můžete si dát paže do úhlu 90 stupňů do stran (jako když běžíte) nebo zkusit jeden z pohybů paží, které popisujeme níže. Ať už budete dělat cokoli, nezůstávejte pouze u jediného pohybu – střídejte to!
  • Házejte kostky. Dejte ruce volně v pěst a dělejte pohyby, jako kdybyste chtěli házet kostky. Nepřehánějte to s tímto pohybem, protože to může vypadat komicky. (Většinou to dělají muži.)
  • Sekejte trávník. Překloňte se a jednou rukou se chytněte imaginárního startéru sekačky. Jakmile ji pustíte, můžete ujít několik kroků a dělat, že sekáte. Tento pohyb vyžaduje určitou míru sebevědomí, ale je to opravdu legrace a jistě pobavíte všechny tanečníky okolo. (Častěji takto tančí muži.)
  • Točte neviditelným lasem. Chytněte neviditelné laso a roztáčejte ho nad hlavou, jako kdybyste chtěli chytit krávu. Přenášejte váhu z nohy na nohu a pohybujte boky. (Častěji takto tančí ženy.)
  • Ukazujte pěstí. Zatněte pěst a dělejte nad hlavou pohyby nahoru a dolů. (Nejlépe funguje na koncertě.)
  Reklama

Metoda 2 ze 5:
Ploužák s partnerem

 1. 1
  Správný postoj. Nestůjte přímo naproti sobě – nejlepší je to tak, aby střed ženiny hrudi byl naproti pravému ramenu muže.
 2. 2
  Správné umístění rukou. Muž položí pravou ruku na záda ženy a levou ruku drží na úrovni jejího hrudníku. Žena umístí levou ruku na rameno muže, zvedne paži do úrovně hrudníku a pravou rukou se chytne ruky partnera. Ruce by se měly držet ve tvaru C, ne s propletenými prsty.
 3. 3
  Nechejte mezi sebou prostor. Základní pravidlo je mít mezi sebou 6-12cm místa. Ujistěte se, že máte uvolněné a lehce pokrčené ruce a že máte volná kolena.
 4. 4
  Dejte se do toho. Muž by během pomalého tance měl ženu vést, takže začínají páni přenesením váhy na pravou nohu. Potom na každou první dobu přenášejí váhu na druhou nohu. Přitom se o kousek posunují, abyste nezůstávali během tance na jednom místě. Pohybujte se ve směru hodinových ručiček.
  Reklama

Metoda 3 ze 5:
Tanec na svatbě

 1. 1
  Kuřátka. Tento tanec se často tančí na svatebních hostinách. Je jednoduchý, protože jde pouze o tři snadné pohyby, které se mění spolu s hudbou. Je to spíše zábavný tanec, nikomu nebude vadit, když něco pokazíte. Říká se mu také tanec kuřátek, neberte ho tedy příliš vážně.
  • Zvedněte ruce do úrovně ramen a srovnejte palce a ukazováčky tak, aby vytvořily slepičí zobák. Pohybujte prsty nahoru a dolů a simulujte tak kuřecí kvokání.
  • Potom si dejte ruce pod paže, jako kdybyste měli křídla. Hýbejte těmito křídly do rytmu hudby.
  • Pokračujte s plácání křídly, pokrčte kolena a postupně se snižujte až k zemi.
  • Tyto pohyby opakujte až do konce písničky.
 2. 2
  Hora. Hora je tradiční židovský tanec, který se tančí na svatbách na píseň Hava Nagila. Hora je jednoduchý tanec v kruhu.
  • Levou nohou překročte pravou, pravou nohou zase překročte levou a takto pokračujte směrem doprava. Je to skutečně takto jednoduché!
  • Tento tanec se provádí v kruhu lidí, zatímco se tanečníci buď drží za ruce, nebo za ramena. Tempo je většinou rychlé, někdy hudba začne hrát pomalu a potom se i s tanečním tempem zrychluje.
 3. 3
  Dolarový tanec. V USA je toto běžným zvykem – svatebčané se seřadí a zaplatí dolar za tanec s novomanželi. V některých případech muži tančí s nevěstou a ženy s ženichem, jindy tančí muži i ženy s nevěstou. Můžete dodržet pravidlo ploužáku, které se pojí s touto tradicí, ale ve skutečnosti nejde ani tolik o tanec, jako o vyjádření vaší radosti nad novomanželi a poděkování za krásný obřad. Stačí, když se budete chvíli houpat a s novomanželi si popovídáte.
  Reklama

Metoda 4 ze 5:
Naučte se ty správné pohyby

 1. 1
  Zapište se na hodiny tance. Existují lekce pro všechny typy tanců, které existují, od hip hopu přes balet až po breakdance nebo salsu. Vyhledejte si na internetu hodiny tance, které se pořádají ve vašem okolí. Vždy je dobré naučit se klasický tanec, protože mnoho ostatních stylů tance vychází z jeho pohybů.
  • Když se učíte tančit, dívejte se pozorně na to, co dělá učitel. Snažte se jeho pohyby přesně napodobit. Pokud to nefunguje, sledujte učitele znovu a snažte se zjistit, čím si to usnadňuje. Můžete se ho také zeptat, co by vám doporučil – zkušení instruktoři pracovali se stovkami studentů a vědí, jak překonat začátečnické problémy.
  • I několik málo hodin klasického tance vám bude stačit, abyste se naučili základy a správné držení těla.
 2. 2
  Přidejte se k Flash mob. Flash mob je spontánní taneční představení na ulici. Zdá se, jako by se lidé vynořili odnikud a jsou velmi dobře sladění. Můžete si nějaký Flash mob najít online, několik týdnů chodit na jejich zkoušky a potom někde vystoupit na veřejnosti. Do těchto skupin se mohou přidat lidé všech věkových kategorií i různě zkušení – čím více lidí, tím více zábavy. Také se naučíte spoustu skvělých tanečních pohybů a potkáte lidi, kteří také milují tanec.
 3. 3
  Sledujte tanečníky v televizi. Tanec je velmi populární činnost a můžete se toho spoustu přiučit i díky sledování televize. Najděte si nějaké taneční soutěže. Soustředit se na všechny kroky soutěžících může být těžké, raději dávejte pozor na to, zda jsou tanečníci uvolnění, zda z nich vyzařuje sebejistota a jak si to na parketu užívají. .
 4. 4
  Půjčte si nějaký klasický taneční muzikál. Je jich tolik, že si ani nebudete moct vybrat. Najděte si ten, který se nejlépe hodí vašim potřebám.
  • Vyzařujte sebevědomí. Pusťte si Hříšný tanec nebo Smím prosit. Z těchto filmů se naučíte, jak si nováčci budují na parketu sebevědomí.
  • Najděte v sobě svého vnitřního rebela. Pusťte si Flashdance nebo Tanec zakázán. Zjistíte, jakou má tanec moc v boji proti autoritám a nepříznivým okolnostem.
  • Pohybujte se s grácií – pusťte si jakýkoli film s Fredem Astairem nebo Ginger Rogers. Jsou ztělesněním elegance, nemluvě o tom, že se díky nim naučíte, jak se pohybovat při tanci s partnerem.
  • Buďte sebevědomí! Nemusíte hledat žádné filmy, pusťte si prostě Horečku sobotní noci s Johnem Travoltou a sledujte, jak díky svému sebevědomí na parketě vyhraje srdce každé dívky. Je také dobrý nápad dát si maraton s Travoltou a pustit si také Pomádu nebo Staying Alive.
  • Ve filmu Riskantní podnik Tom Cruise tančí na podlaze v košili a ponožkách a ukazuje tak, jaký skvělý pocit je pohybovat se do rytmu hudby. Inspirujte se a zatančete si sami doma tak, jak se vám jen chce.
 5. 5
  Zapište se do nějaké taneční soutěže. Soutěže v klasickém tanci se pořádají po celém světě. Na webu jistě najdete nějakou ve vašem okolí.
  Reklama

Metoda 5 ze 5:
Oblékněte se na tanec

 1. 1
  Obujte si své taneční boty. Vyberte si boty s ohebnou tenkou podrážkou. Vyhýbejte se silným platformám, protože silná podrážka způsobí, že neucítíte zem pod nohama. Měli byste mít hlavně boty, ve kterých se cítíte pohodlně. Sandálky s otevřenou patou nechejte raději doma. Také si ale neberte tenisky nebo boty s gumovou podrážkou. V nejlepším případě budete při tanci vypadat směšně, v nejhorším případě upadnete a vyvrtnete si kotník nebo vykloubíte koleno.
 2. 2
  Mějte pohodlné oblečení. Těsné džíny možná vypadají skvěle, ale budou vás na parketu omezovat v pohybu. Navíc stačí jeden neopatrný pohyb a můžete skončit s velkou dírou. Vyhněte se také tričkám, které jsou těsné pod pažemi, nemohli byste se v nich dobře hýbat. Zkuste si oblečení na akci doma a zjistíte tak, jestli se v něm můžete dobře hýbat.
 3. 3
  Připravte se na horko. Pokud se hodně potíte, vezměte si oblečení z přírodních materiálů. Na ženách mohou sice tílka s výstřihem vypadat skvěle, ale upocená kůže může odrazovat partnery od tance. Mějte u sebe vždy vlhčené kapesníčky, kterými se v případě potřeby budete moci osvěžit.
  Reklama

Tipy

 • Usmívejte se a buďte dojem, že se skvěle bavíte. Když nebudete ukazovat žádné emoce, bude to vypadat, že nevíte, co děláte a že vám to zrovna moc nejde.
 • Přiveďte si s sebou kamaráda, který tančí příšerně, ale nevadí mu to. Budete se cítit sebevědoměji a jeho sebevědomí vás možná také nakazí!
 • Sledujte ostatní tanečníky. Pokud nevíte, jak se správně tančí na nějakou hudbu, naučte se to od ostatních. Neměli byste nikoho kopírovat (pokud nejde o klasický tanec), ale můžete získat alespoň nějaké tipy.
 • Když jdete tančit do klubu, pamatujte, že se jdete bavit, stejně jako všichni ostatní. Nikdo nesoudí vaše taneční umění, ale pokud přece jen ano, nemusíte se o takové lidi starat. Pokud máte nízké sebevědomí, bude to na vás vidět, zapomeňte tedy na to a bavte se!
 • Pomáhá tančit na svoji oblíbenou hudbu, obzvláště pokud si pamatujete text a můžete si u toho prozpěvovat. Pravděpodobně víte, jaké změny v písničce můžete očekávat a budete si schopni tanec lépe užít.
 • Důležité!!! Většina lidí neví, že když si budete užívat hudbu, budete při tanci působit přirozeněji. Tanec znamená pohybovat se do rytmu a cítit hudbu. PROŽÍVEJTE JI, MILUJTE JI A NAUČÍTE SE TANČIT. Nikdy se prostě jen tak nehýbejte, přemýšlejte nad hudbou a zapojte se do jejího rytmu.
 • Pozvěte si kamaráda, který umí dobře tančit a něco se od něj naučte. Pro většinu lidí je klíčem k učení sledování ostatních. Prostě tedy buďte chvíli s někým, kdo vám ukáže, jak na to a potom to zkuste sami! Když budete trochu trénovat, jistě vám to půjde.
 • Pozvěte si kamaráda a vytvořte si svůj vlastní tanec na nějakou písničku. Budete se potom cítit mnohem sebevědoměji, až budete tančit mezi lidmi.
Reklama

Varování

 • Nesnažte se předvést nějaké pohyby, které nemáte dobře nacvičené, nebo vám zrovna nejdou. Dobří tanečníci umějí složité pohyby předvést tak, že vypadají jednoduše – nenechejte se oklamat. Riskujete, že si natáhnete sval, nebo upadnete (obzvláště pokud máte podpatky). Můžete při tanci vypadat dobře i bez velkých extravagancí.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 10 344 krát
Kategorie: Umění a Zábava
V jiných jazycích
Stránka byla zobrazena 10 344 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama