Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Možnost tisku z vašeho iPhonu může být užitečné při mnoha příležitostech, jako například tisk obrázků, emailů nebo různých článků. Následující návod Vám ukáže, jak automaticky tisknout zprávy a přílohy pomocí jen několika málo tapnutí pomocí Vašeho běžného softwaru a tiskárny.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Pomocí AirPrint

 1. 1
  Pořízení tiskárny s podporou AirPrint. Pokud vlastníte iPhone 3GS nebo novější, můžete tisknout pomocí AirPrint s podporovaným druhem tiskárny. Většina majoritních značek, jako jsou Brother, Canon, Dell, HP, Lexmark nebo Samsung umožňují kompatibilitu s AirPrint.
  • Pokud si nejste jisti, že tiskárna AirPrint podporuje, zkontrolujet dodávaný návod nebo kontaktujte výrobní společnost.
  • Pokud podporovanou tiskárnu nevlastníte, můžete i přes to AirPrint použít pomocí připojení k síti, která ho podporuje, například na vašem pracovišti.
 2. 2
  Nastavte tiskárnu pro práci s AirPrint. Některé modely s AirPrint spolupracují automaticky, jiné je třeba nejprve nastavit. Zjistěte, zda je třeba změnit nastavení tiskárny a ujistěte se, že je tiskárna ve stejné bezdrátové síti jako Vás iPhone.
 3. 3
  Spusťte aplikaci podporující AirPrint. Většina aplikací přímo od Applu AirPrint podporuje. Jedná se o Mail, Safari nebo iPhoto. Tisknout můžete emaily, dokumenty nebo fotografie přímo z telefonu. [1]
 4. 4
  Otevřete soubor, který chcete tisknout, zvolte možnost “sdílet” a potom “tisknout”. V okamžiku, kdy zvolíte možnost sdílet, objeví se nabídka, která umožňuje poslat soubor ve zprávě, emailem atd. Je zde také možnost “tisknout”; zvolte tuto možnost.
  • Pokud chcete vytisknout email, tapněte na šipku míříci vlevo vespod displeje (jako kdyby jste chtěli odpovědět). Pokud si email prohlížíte přes webové rozhraní, najděte šipku, většinou částečně schovanou v boxu. Jakmile se zobrazí více možností, zvolte “tisknout”.
 5. 5
  Zvolte tiskárnu. Jakmile zvolíte možnost “tisknout”, objeví se seznam dostupných tiskáren. Zvolte tu, o které víte, že podporuje AirPrint. Zadejte počet stránek k tisku, počet kopií a změňte všechna nastavení, která je potřeba zmenit před tiskem.
 6. 6
  Zvolte možnost “tisk”. Jakmile je vše připraveno, tapněte na tlačítko tisku. Dokument by měl být nyní vytištěn.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Tisk pomocí aplikací

 1. 1
  Pro získání aplikací navštivte obchod iTunes. Naleznete zde výběr aplikací, použitelných pro tisk přímo z iPhonu. Pokud potřebujete více informací, navštivte stránku jak stahovat aplikace z obchodu iTunes.
  • Pokud chcete použít HP ePrint, aplikaci pro tisk zdarma, budete potřebovat síťovou tiskárnu značky HP, nebo jinou podporovanou HP tiskárnu připojenou k internetu. Tato aplikace také umožňuje tisk z cloudu.
  • Aplikace Print od IRM se připojí k jakékoliv tiskárně, včetně všech AirPrint zařízení. Print také podporuje mnoho formátů, je podporován společností Apple a kompatibilní s iOS 5 a iOS 6.
  • PrintCentral od EuroSmartz se připojí ke všem tiskárnám - ne jen podporujících AirPrint - a pracovat i na 3G síti, pokud Wi-Fi zrovna není k dispozici.
  • Breezy pro iPhone má průměrné recenze, ale je jednoduchá k použití a nemusíte být připojeni k domácí síti pokud chcete tisknout. Umožňuje také posílat dokumenty faxem.
 2. 2
  Nainstalujte aplikaci a použijte ji se svou tiskárnou. Vyberte takovou aplikaci, která je vhodná pro vaši tiskárnu a zkontrolujte, zda ji vaše tiskárna podporuje.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Alternativní metody tisku

 1. 1
  Tiskněte pomocí MS Outlook. Můžete si nastavit speciální mailbox, určený jen pro tisk dokumentů. Následující návod Vám pomůže v nastavení:
  • Zvolte “ Rules & Alerts” (Pravidla a oznámení) v menu. Zkopírujte pravidlo "Clear categories on mail". Jakmile se Outlook zeptá na cílovou složku, zvolte Inbox nebo jiný požadovaný účet. Klikněte na OK.
  • Dvojklikem zvolte "Copy of Clear Categories on mail" pro editaci. Zaškrtněte "With specific words in the subject" a odznačte "From people or distribution list" v průvodi Rules.
  • Nastavte předmětový řádek. Klikněte na modrá "Specific Words" a přidejte "Print Me" nebo "To Printer", případně jinou frázi pro definování emailu, který chcete později tisknout.
  • V následujícím okně zaškrtněte možnost "Print it". Klikněte na položku další.
  • Pro pravidlo definujte jméno.
  • Zaškrtněte "Turn on this rule" a zvolte možnost finish (dokončit).
  • Proveďte test. Pošlete si email z Vašeho iPhonu s předem definovanou frází v předmětovém řádku a pokaždé, když Outlook zkontroluje nové emaily, měl by ty, které obsahují danou frázi automaticky vytisknout. Pokud Outlook nekontroluje emaily příliš často, jděte do nastavení, záložky “nastavení pošty”, tlačítko “odeslat/přijmout” a změňte frekvenci kontroly emailů.
 2. 2
  Použijte program automatického tisku, Tento typ softwaru pracuje pouze s Windows a je zdarma po dobu 30ti dní. Vyzkoušejte podle následujících instrukcí:
  • Nainstalujte program Automatic Print Email na váš počítač.
  • Vytvořte si emailový účet, který umožňuje přístup pomocí metody POP, jako je Gmail nebo Yahoo!. Toto bude adresa, kam vždy přepošlete emaily, které chcete tisknout.
  • Nastavte program tak, aby kontroloval příchozí poštu a automaticky tiskl jak email, tak i přílohy. Případně proveďte jiná preferovaná nastavení.
  • Zvolte možnost "Your email account" v horním levém rohu, a dále odkaz "New Account".
  • Zobrazí se průvodce, který Vám pomůže při nastavování účtu. Začněte s jeho pojmenováním a definováním, o jaků typ účtu se jedná (POP3, IMAP nebo jiný). Vložte adresu serveru pro příchozí email. Pro přihlášení vložte své uživatelské jméno a heslo.
  • Vyberte tiskárnu, na které chcete příchozí poštu vytisknout. Klikněte na modré “Settings” pro předdefinování nastavení tiskárny, aby nemusela být nastavována při každém tisku. Níže v nastavení je také možnost automatického smazání emailu po jeho vytištění.
  • Ve chvíli, kdy Vám přijde na Váš iPhone email, přepošlete ho na tento nový účet a program ho automaticky vytiskne.
  Reklama

Tipy

 • Pokud nechcete nastavovat automatický tisk, můžete z iPhonu tisknout pokud vlastníte bezdrátovou tiskárnu připojenou k internetu.
 • Výše uvedené metody fungují i s ostatními typy chytrých telefonů.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 271 krát
Stránka byla zobrazena 4 271 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama