Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Možnost tisku z vašeho iPhonu může být užitečné při mnoha příležitostech, jako například tisk obrázků, emailů nebo různých článků. Následující návod Vám ukáže, jak automaticky tisknout zprávy a přílohy pomocí jen několika málo tapnutí pomocí Vašeho běžného softwaru a tiskárny.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Pomocí AirPrint

 1. 1
  Pořízení tiskárny s podporou AirPrint. Pokud vlastníte iPhone 3GS nebo novější, můžete tisknout pomocí AirPrint s podporovaným druhem tiskárny. Většina majoritních značek, jako jsou Brother, Canon, Dell, HP, Lexmark nebo Samsung umožňují kompatibilitu s AirPrint.
  • Pokud si nejste jisti, že tiskárna AirPrint podporuje, zkontrolujet dodávaný návod nebo kontaktujte výrobní společnost.
  • Pokud podporovanou tiskárnu nevlastníte, můžete i přes to AirPrint použít pomocí připojení k síti, která ho podporuje, například na vašem pracovišti.
 2. 2
  Nastavte tiskárnu pro práci s AirPrint. Některé modely s AirPrint spolupracují automaticky, jiné je třeba nejprve nastavit. Zjistěte, zda je třeba změnit nastavení tiskárny a ujistěte se, že je tiskárna ve stejné bezdrátové síti jako Vás iPhone.
 3. 3
  Spusťte aplikaci podporující AirPrint. Většina aplikací přímo od Applu AirPrint podporuje. Jedná se o Mail, Safari nebo iPhoto. Tisknout můžete emaily, dokumenty nebo fotografie přímo z telefonu. [1]
 4. 4
  Otevřete soubor, který chcete tisknout, zvolte možnost “sdílet” a potom “tisknout”. V okamžiku, kdy zvolíte možnost sdílet, objeví se nabídka, která umožňuje poslat soubor ve zprávě, emailem atd. Je zde také možnost “tisknout”; zvolte tuto možnost.
  • Pokud chcete vytisknout email, tapněte na šipku míříci vlevo vespod displeje (jako kdyby jste chtěli odpovědět). Pokud si email prohlížíte přes webové rozhraní, najděte šipku, většinou částečně schovanou v boxu. Jakmile se zobrazí více možností, zvolte “tisknout”.
 5. 5
  Zvolte tiskárnu. Jakmile zvolíte možnost “tisknout”, objeví se seznam dostupných tiskáren. Zvolte tu, o které víte, že podporuje AirPrint. Zadejte počet stránek k tisku, počet kopií a změňte všechna nastavení, která je potřeba zmenit před tiskem.
 6. 6
  Zvolte možnost “tisk”. Jakmile je vše připraveno, tapněte na tlačítko tisku. Dokument by měl být nyní vytištěn.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Tisk pomocí aplikací

 1. 1
  Pro získání aplikací navštivte obchod iTunes. Naleznete zde výběr aplikací, použitelných pro tisk přímo z iPhonu. Pokud potřebujete více informací, navštivte stránku jak stahovat aplikace z obchodu iTunes.
  • Pokud chcete použít HP ePrint, aplikaci pro tisk zdarma, budete potřebovat síťovou tiskárnu značky HP, nebo jinou podporovanou HP tiskárnu připojenou k internetu. Tato aplikace také umožňuje tisk z cloudu.
  • Aplikace Print od IRM se připojí k jakékoliv tiskárně, včetně všech AirPrint zařízení. Print také podporuje mnoho formátů, je podporován společností Apple a kompatibilní s iOS 5 a iOS 6.
  • PrintCentral od EuroSmartz se připojí ke všem tiskárnám - ne jen podporujících AirPrint - a pracovat i na 3G síti, pokud Wi-Fi zrovna není k dispozici.
  • Breezy pro iPhone má průměrné recenze, ale je jednoduchá k použití a nemusíte být připojeni k domácí síti pokud chcete tisknout. Umožňuje také posílat dokumenty faxem.
 2. 2
  Nainstalujte aplikaci a použijte ji se svou tiskárnou. Vyberte takovou aplikaci, která je vhodná pro vaši tiskárnu a zkontrolujte, zda ji vaše tiskárna podporuje.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Alternativní metody tisku

 1. 1
  Tiskněte pomocí MS Outlook. Můžete si nastavit speciální mailbox, určený jen pro tisk dokumentů. Následující návod Vám pomůže v nastavení:
  • Zvolte “ Rules & Alerts” (Pravidla a oznámení) v menu. Zkopírujte pravidlo "Clear categories on mail". Jakmile se Outlook zeptá na cílovou složku, zvolte Inbox nebo jiný požadovaný účet. Klikněte na OK.
  • Dvojklikem zvolte "Copy of Clear Categories on mail" pro editaci. Zaškrtněte "With specific words in the subject" a odznačte "From people or distribution list" v průvodi Rules.
  • Nastavte předmětový řádek. Klikněte na modrá "Specific Words" a přidejte "Print Me" nebo "To Printer", případně jinou frázi pro definování emailu, který chcete později tisknout.
  • V následujícím okně zaškrtněte možnost "Print it". Klikněte na položku další.
  • Pro pravidlo definujte jméno.
  • Zaškrtněte "Turn on this rule" a zvolte možnost finish (dokončit).
  • Proveďte test. Pošlete si email z Vašeho iPhonu s předem definovanou frází v předmětovém řádku a pokaždé, když Outlook zkontroluje nové emaily, měl by ty, které obsahují danou frázi automaticky vytisknout. Pokud Outlook nekontroluje emaily příliš často, jděte do nastavení, záložky “nastavení pošty”, tlačítko “odeslat/přijmout” a změňte frekvenci kontroly emailů.
 2. 2
  Použijte program automatického tisku, Tento typ softwaru pracuje pouze s Windows a je zdarma po dobu 30ti dní. Vyzkoušejte podle následujících instrukcí:
  • Nainstalujte program Automatic Print Email na váš počítač.
  • Vytvořte si emailový účet, který umožňuje přístup pomocí metody POP, jako je Gmail nebo Yahoo!. Toto bude adresa, kam vždy přepošlete emaily, které chcete tisknout.
  • Nastavte program tak, aby kontroloval příchozí poštu a automaticky tiskl jak email, tak i přílohy. Případně proveďte jiná preferovaná nastavení.
  • Zvolte možnost "Your email account" v horním levém rohu, a dále odkaz "New Account".
  • Zobrazí se průvodce, který Vám pomůže při nastavování účtu. Začněte s jeho pojmenováním a definováním, o jaků typ účtu se jedná (POP3, IMAP nebo jiný). Vložte adresu serveru pro příchozí email. Pro přihlášení vložte své uživatelské jméno a heslo.
  • Vyberte tiskárnu, na které chcete příchozí poštu vytisknout. Klikněte na modré “Settings” pro předdefinování nastavení tiskárny, aby nemusela být nastavována při každém tisku. Níže v nastavení je také možnost automatického smazání emailu po jeho vytištění.
  • Ve chvíli, kdy Vám přijde na Váš iPhone email, přepošlete ho na tento nový účet a program ho automaticky vytiskne.
  Reklama

Tipy

 • Pokud nechcete nastavovat automatický tisk, můžete z iPhonu tisknout pokud vlastníte bezdrátovou tiskárnu připojenou k internetu.
 • Výše uvedené metody fungují i s ostatními typy chytrých telefonů.


Reklama

Související články

Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak hackovatJak hackovat
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak opravit modrou smrt ve WindowsJak opravit modrou smrt ve Windows
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 128 krát
Stránka byla zobrazena 4 128 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama