Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tento článek je pro muže, kteří se zamilovali do jedné ze svých kamarádek, nebo dokonce do své nejlepší kamarádky. Jde o možná nejsložitější milostný problém na světě, ale přesto se stává každý den. Je velmi jednoduché někoho brát jako kamaráda. Je ale jednoduché kamarádství obrátit v lásku?

Postup

 1. 1
  Snažte se stát se jejím nejlepším kamarádem. Nebuďte jen jedním z přátel, staňte se někým, bez koho by nemohla žít, kdo jí naslouchá a vždy je jí nablízku, když to potřebuje. Musíte mezi sebou mít vztah, který nelze nahradit a bez kterého byste ani jeden nemohli žít. Když budete mít pevné přátelství, bude vědět, že vám může důvěřovat. Když vám bude dívka důvěřovat, budete mít větší šanci, že se do vás zamiluje.
  • Buďte otevření. Vyprávějte jí o sobě – o svých snech, přáních, ale také nesnázích. Je možné, aby se láska vynořila tam, kde dříve nebyla. Dívka vás ale musí brát jako někoho, kdo má cíle, je úspěšný, ale také má své problémy – ne pouze jako kamaráda. Čím více jí toho o sobě řeknete, tím lépe vás pozná.
  • Snažte se, aby se s vámi cítila výjimečně. Dejte jí najevo, že je vaší kamarádkou a že si jí ceníte přesně takovou, jaká je. Poděkujte jí za společnost a vždy jí buďte nablízku, když to bude potřebovat. Ukažte jí, že si ceníte vztahu, který mezi sebou máte a také toho, že se spolu můžete smát. Sněte spolu, představujte si budoucnost a vždy ji ve všem podporujte.
 2. 2
  Naznačujte. Než se dostanete tak daleko, že vám řekne „miluji tě jen jako kamaráda“, snažte se jí jemně dávat najevo, že je po vás více, než kamarádka. Neškodně si ní flirtujte, čas od času řekněte nějakou poznámku a mluvte třeba v dvojsmyslech. Sledujte, jak na to dívka reaguje.
  • Těžko se to popisuje slovy, protože rozhodně nechcete, aby si myslela, že se s ní kamarádíte jen proto, abyste s ní mohl chodit. Na začátek flirtujte pouze tělem. Natáčejte se k ní, dívejte se jí do očí a hodně se usmívejte. Pokud se s ní cítíte opravdu dobře, můžete ji zkusit polechtat, nebo se jí nějak jemně dotknout.
  • Postupně přejděte ke slovnímu flirtování. Řekněte jí, jak moc ji obdivujete. Řekněte jí, jak moc je pro vás důležitá, jak vám rozzáří každý den atd. Nezapomeňte ale, že jemné naznačování bohatě stačí. Když ji nenecháte na pokoji, bude se cítit nepříjemně a bude si od vás držet odstup.
 3. 3
  Buďte její vrbou. Staňte se někým, ke komu se může vždy obrátit, když je smutná nebo potřebuje poradit. Pokud jste tam pro ni vždy, když prožívá něco nepříjemného, bude vás brát nejen jako kamaráda, ale také jako někoho, kdo jí pomáhá řešit problémy. Také se s vámi bude cítit bezpečněji.
 4. 4
  Stále to zkoušejte. Když si všimnete, že vám také něco naznačuje, budete vědět, že se již někam dostáváte. Pokud ale na vaše náznaky nijak nereaguje, snažte se víc. Když budete okatější, může vám to pomoci, některé dívky totiž nepoznají, že s nimi někdo flirtuje.
  • Buďte spolu sami. To je velmi důležité. Pokud se nikdy nevídáte pouze sami dva, snažte se toho dosáhnout. Nejlepší je, aby si nemyslela, že s vámi jde na rande, ale až dorazí, vy se tak chovejte. Napište jí, že se učíte v kavárně a že potřebujete krásnou dívku, která by vás mohla rozptylovat od práce. Neříkejte jen: „Chtěla bys později zajít na kávu, jen my dva?“
  • Vypalte jí CD se svými oblíbenými písničkami. Hudba, kterou posloucháte, jí o vás mnohé řekne a pomůže jí poznat vás lépe. Také jí pomocí písniček můžete jemně naznačovat, co k ní cítíte. Přidejte také hudbu, která by se mohla líbit jí. Pokud poslouchá jen Beethovena a vy jí donesete Metallicu, je dost možné, že nepochodíte. Můžete jí také říct, aby vypálila ona takové CD na oplátku pro vás.
 5. 5
  Udržujte si odstup. To je důležité, protože díky tomu může dívka zjistit, že jí chybíte, když vás nevidí. Měla by si uvědomit, že skutečně obohacujete její život a pokud to vyjde, bude se na vás moc těšit.
  • Když máte pocit, že se někam dostáváte, trošku uberte. Pokud se vídáte každý den, zkuste se nevidět alespoň tři dny a nepište si. Nakonec jí budete chybět a ona si uvědomí, co k vám skutečně cítí. Vždy ale mějte dobrý důvod, proč se nemůžete vidět. Neměla by zjistit, že to děláte schválně.
  • Pokud máte pocit, že to zafunguje, zkuste zajít někam s jinou dívkou, jen abyste vzbudili její zájem. Dívky mají rády muže, kteří vycházejí se ženami a mají jich kolem sebe hodně. Cílem není to, aby na vás začala žárlit. Cílem je ukázat jí, že vás ostatní dívky mají rády a že máte na výběr, s kým budete trávit čas.
 6. 6
  Poslouchejte jen to, co říká ona. Pokud se vám kamarádi snaží říct, že vědí, co si o vás dívka myslí, nebo co k vám cítí, nevěřte tomu, jejich informace mohou být značně zkreslené. Je to jako tichá pošta, drby projdou tolika lidmi, že se k vám dostane něco úplně jiného, než co vaše kamarádka opravdu řekla. Prostě se soustřeďte jen na to, jak se chová ona.
  • Buďte vytrvalí a snažte se spolu trávit čas. Studie prokázaly, že když spolu lidé provádějí nějakou zábavnou, vzrušující nebo dobrodružnou činnost, produkují hormon zvaný norepinefrin, který je spojený s romantickými pocity. Neposlouchejte tedy své kamarády a vezměte dívku na rande do strašidelného domu, zahrajte si nějakou hru, nebo zkuste adrenalinový sport – cokoli, při čem bude křičet!
 7. 7
  Pokud si jste jistí, že byste chtěli váš vztah posunout dál, řekněte jí to. Pamatujte – udělejte to pouze tehdy, pokud vám nevadí, že riskujete, že o ni přijdete. Pokud se dozví, že jste do ní zamilovaní a nebude k vám cítit to samé, může to pro ni být také velmi nepříjemné. Riskujete tedy přátelství, abyste získali vztah. Některé dívky to může také rozčílit. Je tedy možné, že potom už nebudete kamarádi.
  • Pokud si jste jistí, musíte jí to říct. Buďte upřímní a vysvětlete jí, co k ní cítíte. Můžete říct například: „Našeho přátelství si opravdu cením, ale znamenáš pro mě něco víc a nemůžu to popřít. Jsi skvělá kamarádka, ale opravdu se mi líbíš. Už nemohu skrývat své pocity. Šla bys se mnou na rande?“
  • Nevystrašte ji. Řekněte jí, že je v pořádku, pokud k vám necítí to samé, co vy k ní a že se s tím dokážete vyrovnat. Jistě chcete znát její upřímní názor, ne pouze to, co si myslí, že chcete slyšet. Pokud jí řeknete, že respektujete, že k vám necítí to samé, můžete zachránit své přátelství. A i když s vámi nebude chtít chodit, ukážete jí tím, jak ji respektujete.
  • Nepřehánějte to s emocemi. Ať uděláte cokoli, nesmíte se zhroutit. Emoce jsou silné a je možné, že s vámi vaše kamarádka manipuluje a díky tomu se distancuje od celé situace. Pokud budete příliš emocionální, bude jí vás líto a vrátí vás zpět do zóny přátelství, ze které se chcete dostat. Zůstaňte v klidu, i když to ve vás vře. Usmívejte se na ni a snažte se působit šťastně.
  Reklama

Tipy

 • Spřátelte se s jejími kamarády. Nemusíte jim zrovna říkat, že jste do ní zamilovaní, ale zůstanete jí tak nablízku a jí se bude líbit, že s lidmi vycházíte.
 • Buďte gentleman – nemluvte sprostě, neopíjejte se, držte jí dveře a chovejte se k ostatním lidem slušně.
 • Nebuďte s ní každou chvíli. Mohlo by jí to začít lézt na nervy. Dejte jí nějaký prostor. Pokud s vámi sdílí všechno, je to skvělé! Pokud ne, nesnažte se ji k tomu donutit.
 • Dávejte jí najevo, že ji máte rád, i jako kamarádku.
 • I když řekne, že o vás nemá zájem, pokud s ní chcete stále trávit čas, nemusíte to vzdávat. Když s ní zůstanete v dobrém i zlém, jednoho dne ji začne zajímat, proč to děláte.
 • Kdykoli s ní mluvíte, dívejte se jí hluboko do očí. Oči ukazují i skryté pocity.
 • Nikdy jí nelžete. Pokud chcete budovat společný vztah, musíte si naprosto důvěřovat.
 • Neříkejte jí, že ji milujete, pokud to nemyslíte smrtelně vážně.
 • Nikdy nepředstírejte, že jste někdo jiný. Buďte sami sebou. Buďte jiní, než ostatní a buďte jedineční – díky tomu se do vás zamiluje.
 • Nezapomeňte, že trpělivost je to nejdůležitější, co potřebujete. Může to chvíli trvat, než si vaše kamarádka všimne, co ve vás našla.
 • Abyste udrželi zájem dívky, musíte být kreativní a zajímaví, vždy se snažte vymýšlet nové věci.
 • Snažte se jí pravidelně volat, i když to nejméně čeká.
Reklama

Varování

 • Když jí chcete říct, že jste do ní zamilovaní, řekněte jí to osobně, nepište jí to ani do zprávy, ani emailem. Mohlo by to působit neupřímně, snažte se být do nejosobnější.
 • Pokud se dáte dohromady, dejte si pozor, mohlo by se toho hodně změnit. Milostný vztah se od přátelství v mnohém liší.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak pozvat muže na randeJak pozvat muže na rande
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 50 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 36 857 krát
Kategorie: Mládí

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 36 857 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama