Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Rozchody jsou tvrdé a nepříjemné, zejména pokud jste se rozcházet nechtěli. Pokud jste si ovšem jistá, že jste přišla o jediného muže, který je pro vás ten pravý, nezoufejte. Využijte naše rady, díky kterým zajistíte, že vás bude chtít získat zpět!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Dejte svému expříteli prostor

 1. 1
  Akceptujte rozchod. Vypořádejte se s rozchodem jako dospělá a s grácií. Pokud se partner rozešel s vámi, respektujte jeho rozhodnutí a dejte mu nějaký čas na to, aby si vše promyslel. Jistě ocení vaše pochopení a úctu a bude rád, že vše zvládáte důstojně.
  • To poslední, co byste měla udělat, je dělat partnerovi scény. Když budete plakat a budete se na něj zlobit, nikam se nedostanete. Ve skutečnosti byste ho tím pravděpodobně pouze odehnala.
  • Když rozchod akceptujete v klidu, budete ve výhodné pozici. Váš partner pravděpodobně očekával jinou reakci, takže nyní bude zvědavý, proč nejste smutnější. Může to v jeho mysli zasadit sémě pochybností.
 2. 2
  Odřízněte veškerou komunikaci. Po rozchodu jsou lidé plní emocí a většinou se nechovají zrovna racionálně. Z tohoto důvodu je dobré na nějakou dobu přerušit veškerou komunikaci s bývalým partnerem.
  • Nevolejte svému expříteli, neposílejte mu zprávy a nekontrolujte ho na Facebooku. Dosáhla byste tím pravého opaku toho, co chcete. Musíte si počkat, až vás kontaktuje sám.
  • Bude to těžké, ale neměla byste ho kontaktovat minimálně 2-3 týdny. Dejte mu příležitost, aby vás mohl začít postrádat.
 3. 3
  Dejte jeden druhému čas na zotavení. Rozchody jsou velmi nepříjemné. Většinou si partneři řeknou spoustu zlých slov a oba se cítí ublíženě. Musíte dopřát sobě i svému expříteli dostatek času na to, abyste se z toho oba vzpamatovali. Až později budete moci začít přemýšlet nad tím, že byste váš vztah obnovili.
  • Když se k sobě budete vracet v době, kdy vaše rány ještě nebudou zacelené, budou se ve vašem vztahu objevovat stále stejné problémy a vaše snahy ho obnovit dozajista selžou.
  • Počkejte, až uplyne dostatek času na to, abyste se mohli nad rozchodem zamyslet objektivně a promluvit si s bývalým partnerem v klidu a bez emocí.
 4. 4
  Upřímně zhodnoťte váš vztah. Využijte tento čas k tomu, abyste se zamysleli nad vaším vztahem a nad tím, co se pokazilo a co se vám naopak podařilo. Snažte se najít přesné problémy, které vedly ke konci vašeho vztahu a zjistěte, zda je možné je napravit.
  • Pokud máte pocit, že jsou problémy vašeho vztahu napravitelné a oba jste ochotní vyvinout snahu a skutečně je napravit, váš vztah má pravděpodobně ještě šanci.
  • Na druhou stranu pokud byly okolnosti rozchodu vážné a není možné je změnit, nebo pokud nejste ani jeden ochotní změnit své chování pro záchranu vztahu, není nejlepší nápad se k sobě vracet.
  • Dobře si to rozmyslete a použijte k tomu rozum, ne srdce.
 5. 5
  V případě potřeby se omluvte. Ke konci vztahu a během rozchodu jste pravděpodobně řekli věci, které jste nemysleli vážně, nebo jich nyní litujete. Nikdy není příliš pozdě se stát moudřejším a omluvit se.
  • Pokud k rozchodu došlo kvůli vašim činům, měla byste udělat první krok a omluvit se. Váš bývalý partner ocení vaše gesto a bude k vám díky tomu chovat mnohem pozitivnější pocity.
  • Když své chyby nepřiznáte, nikdy nebudete schopná se přenést přes minulost.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Soustřeďte se na sebe

 1. 1
  Zachovejte klid. Pokud jste si právě prošla rozchodem, který nepřišel z vaší strany, pravděpodobně máte pocit, že nemáte nic pod kontrolou. Nepanikařte, zachovejte klid a připomínejte si, že jste silná a zvládnete vše, co vám život postaví do cesty.
  • Nedělejte žádná ukvapená rozhodnutí. Jste momentálně velmi zranitelná, takže byste neměla dělat nic, čeho byste mohla litovat.
  • Pokud jste si usmyslela, že svého bývalého partnera získáte zpět, není na tom nic špatného. Musíte ovšem nejprve zapracovat na sobě a vyřešit si své vlastní problémy.
 2. 2
  S někým si promluvte. Po rozchodu je pravděpodobně dobré si uvědomit, že v sobě máte démony, se kterými se musíte vypořádat. To nejlepší, co můžete udělat, je promluvit si s někým, komu důvěřujete – s kamarádkou, s někým z rodiny, nebo s psychologem. S pomocí těchto lidí se zbavíte svého vzteku, bolesti a nahromaděných emocí a budete se cítit mnohem lépe.
  • Když o svém rozchodu budete mluvit s někým, kdo situaci vidí objektivně, budete moci vyjadřovat všechny své emoce a myšlenky, aniž byste musela mít strach, že tím poškodíte vztah se svým bývalým partnerem.
  • Když o svém rozchodu budete mluvit, pomůže vám to zpracovat své pocity a získat nový náhled na celou situaci. Možná začnete vidět vaše problémy z jiných úhlů a pochopíte chování svého expřítele. Takové pochopení a empatie vám může pomoci vydat se později správnou cestou.
 3. 3
  Buďte nezávislá. Využijte tento rozchod (i kdyby měl být jen dočasný) k tomu, abyste se osvobodila. Ve vztahu se lidé příliš spoléhají na svého partnera a zapomenou fungovat sami o sobě. Nyní máte šanci se opět spojit se svým nezávislým já. Uvidíte, že toho nebudete litovat.
  • Navštěvujte sama různá místa, seznamujte se s lidmi a zkoušejte nové věci. Když budete fungovat sama, získáte sebevědomí a budete ze sebe mít skvělý pocit.
  • Spojte se se svými přáteli. Mnoho lidí ve vztahu zanedbává své přátele. Nyní máte spoustu času chovat se tak, jak sama chcete, takže převezměte iniciativu a pozvěte si k sobě domů své kamarádky, nebo zajděte někam ven. Brzy se budete tak smát, že si budete říkat, proč to neděláte častěji.
 4. 4
  Pečujte o sebe. Procházíte si těžkým obdobím, takže vám pomůže se zastavit a soustředit se chvíli na své potřeby. Dělejte věci, které vás dělají šťastnou a ze kterých máte dobrý pocit.
  • Dávejte si dlouhé koupele, odpočívejte, jezte zdravě a cvičte. Brzy budete lépe vypadat i se lépe cítit.
  • Než začnete přemýšlet o tom, že byste se vrátila ke svému bývalému partnerovi, musíte ze sebe nejprve mít dobrý pocit.
 5. 5
  Pracujte na sebezdokonalování. Stěžujete si celý rok na svoji práci? Podejte výpověď a najděte si něco lepšího! Mluvíte už dlouho o tom, že se začnete věnovat novému koníčku, nebo nějakému novému cvičení? Nyní je na to ta nejlepší doba! Využijte této příležitosti k tomu, abyste se zlepšila a byla ve všem nejlepší.
  • Mnoho lidí tvrdí, že pokud chcete získat pozornost svého bývalého partnera, dosáhnete toho tím, že zlepšíte své tělo. Nedělejte to ale jen pro něj, ale pro sebe. Cvičení a zdravá strava vám do těla uvolní hormony štěstí a dodá vám energii a motivaci.
  • Když si najdete novou práci, nebo se začnete věnovat nějakému koníčku, budete se soustředit na něco jiného a nebudete myslet na váš rozchod. S trochou štěstí tím také uděláte dobrý dojem na svého bývalého partnera.
 6. 6
  Nebojte se seznamování. To, že jste rozhodnutá získat zpět svého bývalého partnera, nemusí nutně znamenat, že si mezitím nemůžete užít trochu zábavy. Hezky se oblečte a upravte a jděte ven. Flirtujte s ostatními muži a dobře se bavte. V nejhorším případě si uvědomíte, že jste krásná a zajímavá a že máte spoustu dalších možností v případě, že vám to s expřítelem nevyjde.
  • Když vás váš bývalý partner uvidí s jiným mužem, probudí to v něm žárlivost. Mohl by si díky tomu uvědomit, že vás chce zpět, což by vám hrálo do karet.
  • Dávejte si ovšem velký pozor – když bude váš expřítel mít pocit, že už jste si našla někoho jiného a jste spokojená, pravděpodobně se přes rozchod také přenese.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Začněte znovu

 1. 1
  Počkejte, až vás expřítel kontaktuje. Počkejte si, až udělá první krok. Pravděpodobně nebude snadné počkat, ale měla byste být silná. Alespoň budete vědět, že až se vám ozve sám, znamená to, že na vás myslí a je připraven udělat ve vašem vztahu krok dopředu. Když na něho budete tlačit příliš brzy, pravděpodobně vám spíše uteče.
  • Až vás kontaktuje, neměla byste předstírat nedostupnost. Zareagujte na něj co nejdříve a chovejte se mile a slušně.
  • Až vás bývalý partner kontaktuje, můžete mu navrhnout, že se setkáte osobně na neutrální půdě, abyste si mohli v soukromí popovídat. Vyberte klidné místo, odkud ovšem budete moci snadno odejít, když to nepůjde podle vašich představ. Ideální je kavárna, nebo park.
 2. 2
  Připomeňte mu, co ho na vás dříve přitahovalo. Někdy mohou špatné věci, které se dějí ke konci vztahu, naprosto zastínit vše dobré, co se předtím událo. Připomeňte svému bývalému partnerovi, proč se do vás tenkrát zamiloval.
  • Použijte například stejný parfém, který jste měla v době, kdy jste spolu začínali chodit, nebo si na sebe vezměte něco, co se mu na vás vždy líbilo.
  • Vzpomínejte společně na krásné chvíle, které jste prožili. Zajistěte, aby si vzpomněl na to, jak krásně vám spolu bylo.
 3. 3
  Nespěchejte. Neměli byste do vztahu skákat opět po hlavě. Dejte si dostatek času na to, abyste si vše promysleli a měli jistotu, že jste na jedné lodi. Ujistěte se, že jste oba ochotní na vašem vztahu pracovat a chcete si dát druhou šanci.
  • Začněte spolu opět chodit. Vyjděte si na večeři, na bowling, nebo do kina. Travte spolu vždy jen několik hodin v kuse a začněte opět jeden druhého postupně poznávat.
  • Když se budete snažit navázat přesně tam, kde jste skončili, vaše historie se bude nevyhnutelně opakovat.
 4. 4
  Nechejte minulost v minulosti. Pokud jste spolu vyřešili vaše problémy a jste oba ochotní začít znovu, buďte za to vděční. Berte to jako začátek nového vztahu a netahejte si s sebou žádné problémy. Zapomeňte na to, co se stalo v minulosti a soustřeďte se na vaši společnou budoucnost.
  Reklama

Tipy

 • Buďte sebejistá. Uvědomte si, že muži milují sebejisté ženy a ukažte mu, že máte svůj svět pevně v rukou. Získáte tím jeho pozornost.
 • Mějte dobré záměry. Někdy je lákavé se tomu druhému chtít pomstít, ale pokud to s obnovou vztahu nemyslíte vážně, je lepší to hodit za hlavu a najít si někoho jiného.
Reklama

Varování

 • Ujistěte se, že svého bývalého partnera chcete zpět ze správných důvodů – ne proto, že jste osamělá, nebo nechcete být sama.
 • Pokud se mu ihned začne líbit jiná dívka, pravděpodobně na vás nemyslí. Buďte silná a spokojená a uvidíte, že si brzy uvědomí, o co přišel.
 • Je možné, že se přes vás váš expřítel již přenesl. Není to konec světa – možná to pro vás oba bude nakonec nejlepší.
Reklama

Související články

Jak si natrénovat líbáníJak si natrénovat líbání
Jak předstírat nedostupnost, abyste získala mužeJak předstírat nedostupnost, abyste získala muže
Jak v posteli mluvit nemravněJak v posteli mluvit nemravně
Jak v muži vzbudit žárlivostJak v muži vzbudit žárlivost
Jak v bývalém partnerovi vzbudit žárlivostJak v bývalém partnerovi vzbudit žárlivost
Jak zakrýt cucflekJak zakrýt cucflek
Jak okouzlit muže ve znamení střelceJak okouzlit muže ve znamení střelce
Jak se omluvit přítelkyniJak se omluvit přítelkyni
Jak být přitažlivý mužJak být přitažlivý muž
Jak zajistit, aby se po vás vašemu partnerovi stýskaloJak zajistit, aby se po vás vašemu partnerovi stýskalo
Jak získat zadaného mužeJak získat zadaného muže
Jak přimět muže k polibkuJak přimět muže k polibku
Jak zajistit, aby vás váš expřítel chtěl zpětJak zajistit, aby vás váš expřítel chtěl zpět
Jak být přitažlivý pro dívku ve znamení rybJak být přitažlivý pro dívku ve znamení ryb
Reklama

O tomto wikiHow

Kate Dreyfus
Spoluautorem článku je :
Kouč holistické lásky a intuitivní léčitelka
Spoluautorem tohoto článku je Kate Dreyfus, jeden z našich spoluautorů. Spoluautoři článků na wikiHow úzce spolupracují s našimi editory, aby se docílilo toho, že obsah našich článků je maximálně přesný a srozumitelný. Tento článek byl zobrazen 27 046 krát
Kategorie: Svádění a drag
Stránka byla zobrazena 27 046 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama