Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Snus je švédský žvýkací tabák, tedy bezdýmný tabákový výrobek určený pro jednoduché a poměrně méně "špinavé" užití oproti tradičním šňupacím a žvýkacím tabákům. Prodává se v různých velikostech a příchutích a je vhodný pro běžné uživatele tabáku i pro ty, kteří se snaží přestat s kouřením. Naučte se společně s námi užívat balíčky snusu také!

Postup

 1. 1
  Kupte balení snusu. Snus se prodává v mnoha různých příchutích, koncentracích a velikostech. Vhodné bude začít spíše se slabším typem, pokud tedy nemáte již vytvořenou silnou toleranci na nikotin z jiných tabákových výrobků.
  • Sílu udávají na obale tyto nápisy: Normal, Stark a Extra Stark. Snus s označením Stark obsahuje průměrně 11 mg nikotinu na gram, zatímco Extra Stark může obsahovat až 22mg nikotinu na gram tabáku.
  • Vybírat je možné ze třech velikostí: Mini, Normal/Large (nejběžnější) a Maxi.
  • Velké značky Camel a Marlboro mají v nabídce Snus v mnoha různých příchutích, včetně mentolu a "silných" přírodních aromat. Tyto výrobky jsou známé svou dlouhou výdrží. Vyberte tedy takový snus, který bude vyhovovat vaší chuti a požadavkům na sílu.
  • Spoustu uživatelů tvrdí, že pravý švédský "snus" je mnohem kvalitnější a preferují jeho chuť. Pokud se rozhodnete pro koupi pravého snusu, dejte si dobrý pozor, abyste koupili balíčkovou verzi. Ve Švédsku je někdy jako "snus" označován i normální tabák.[1]
 2. 2
  Vyjměte z krabičky jeden sáček. Plechovka snusu bude obsahovat několik malých balíčků s obsahem žvýkacího tabáku. Pro použití jeden z nich vyjměte z krabičky.
  • Narozdíl od běžného žvýkacího tabáku nemusíte s krabičkou třást ani tabák jinak připravovat. Pokud budete chtít, můžete tabák prsty rovnoměrněji rozprostřít v rámci jednoho balíčku. Několikrát ho jemně zmáčkněte. Buďte opatrní a sáček nepoškoďte.
 3. 3
  Sáček si vložte mezi ret a dáseň. Většina uživatelů snusu sáček umisťuje ke straně pod horní ret, ale můžete zvolit jakékoli jiné místo, které vám bude pohodlné.
  • Někteří uživatelé nejdříve oblast vysuší, aby zamezili nadměrné produkci slin. Pokud tedy chcete, můžete použít rukáv nebo ubrousek a místo pod rtem, do kterého budete sáček umisťovat nejprve vysušte.
  • Někteří uživatelé s menšími ústy nejprve sáček překládají napůl (podélně nebo přes kratší stranu), aby se jim lépe vešel pod ret. Trochu proto se sáčky experimentujte a zjistěte, jaký způsob aplikace je pro vás nejvhodnější.
 4. 4
  Neplivejte. Narozdíl od běžného žvýkacího tabáku není potřeba u snusu plivat, což je pro některé uživatele velmi atraktivní - není to tak "špinavé" a nemusí s sebou neustále nosit nějakou flašku nebo plivátko. Šťávu z tabáku normálně polykejte a užívejte si jeho chuť i příjemné brnění jak dlouho jen chcete. Většina uživatelů žvýká sáček 20-60 minut.
  • Snus je směsí "mokrého žvýkacího tabáku," což znamená, že jednotlivé sáčky obsahují pouze okolo 30% tabáku a 70% vody a příchutí. Díky přítomnosti soli a příchutí nezvyšuje snus produkci slin tak, jako ostatní podobné tabákové výrobky.
  • Brzy po umístění sáčku do úst byste měli pocítit známý pocit z tabákového opojení. Jestliže jste nezkušený uživatel tabáku, můžete zpočátku pociťovat silnou horkost, nevolnost nebo můžete dokonce zvracet. To je zcela normální reakce na nikotin. Pokud se vám začíná dělat špatně, sáček vyplivněte.
  • Použitý snus vždy vyhoďte do odpadkového koše. Nenechávejte ho povalovat nikde po domě.
 5. 5
  Snus skladujte na chladném a suchém místě. Krabičky s tabákem se běžně skladují v ledničce, aby se uchovala jejich čerstvost, chuť a kvalita. Při skladování v lednici tedy snus vydrží mnohem déle a jedná se o běžnou praxi i v obchodech s tabákem.

Tipy

 • Pokud chcete, můžete nahromaděnou šťávu z tabáku vyplivnout. Chuť může být skutečně silná a pokud nejste zkušený uživatel tabáku, může to pro vás být příliš.

Varování

 • Snus obsahuje nikotin, vysoce návykovou látku. Nemáte-li na nikotinu vypěstovanou závislost, s tabákem nezačínejte. Ačkoli je snus v podstatě bezpečnější než cigarety co se týče rakoviny plic, stále přispívá k různým druhům rakoviny ústní dutiny i k dalším zdravotním potížím.

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 39 356 krát
Kategorie: Obecné zdraví
Stránka byla zobrazena 39 356 krát.

Pomohl vám tento článek?