Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když si budete balit cigarety sami, budete si moci vybrat papírky, typ tabáku i velikost svých cigaret. Cigarety můžete balit ručně, nebo můžete použít baličku. Budete k tomu potřebovat pouze papírky, volný tabák, trochu zručnosti a čas na trénink.

Část 1
Část 1 ze 4:

Ubalte si cigaretu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte si papírky k balení. Používejte tenké rýžové nebo pšeničné papírky ve standardní nebo king size velikosti. V případě potřeby si papírek utrhněte tak, jak vám to bude vyhovovat – široký čtvercový tvar je pro začátek nejlepší. Papírky seženete na internetu, v trafikách, nebo v supermarketech.
  • Kupte si papírky, které hoří pomalu a rovnoměrně. Neměly by obsahovat příliš mnoho chemikálií, protože některé chemické látky papírkům dodávají nepříjemnou příchuť. Kupte si například raw konopné papírky, nebo papírky značky Zig-Zag, nebo použijte klasické Vážky.
  • Pokud si chcete papírky nosit s sebou, kupte si na ně kovový ochranný obal a dávejte si je do něj, aby se vám neponičily a nepotrhaly. Pokud nemáte obal k dispozici, použijte prázdnou krabičku od žvýkaček nebo mentolových bonbonů.
  • Mějte u sebe vždy náhradní papírek. Pogumované lepení z náhradního papírku se vám bude hodit ke spravování trhlin a mezer na cigaretách.
 2. 2
  Kupte si tabák. Můžete si zajít do trafiky, kde si budete moci vybrat z nepřeberného množství možností, nebo si můžete koupit klasický tabák, který seženete i v supermarketu. Kupte si tabák, který obsahuje co nejméně přidaných chemikálií. Můžete si vybrat, zda chcete kouřit čistý tabák, nebo ochucený tabák.
  • Mezi běžně dostupné značky patří tabáky Javanese, nebo American Spirit.
  • Zkuste si balit cigarety s hřebíčkem. Stačí jen smíchat nadrcený hřebíček s tabákem. Tabák většinou obsahuje cca 60-70% tabáku a 30-40% hřebíčku. [1]
  • Někteří lidé si balí cigarety z tabáku určeného pro dýmky. Můžete to dělat také, ale uvědomte si, že tabák pro dýmky je většinou delší a vlhčí, než cigaretový tabák. Je tedy možné, že budete mít cigaretu příliš udusanou a bude vám špatně hořet. Pokud chcete používat dýmkový tabák, natrhejte si ho tak, aby byl volnější a nechejte ho před balením chvíli uschnout. [2]
 3. 3
  Vytvarujte si tabák. Rozložte si tabák na podložku a kartou nebo prsty si z hromádky vytvořte tvar cigarety. Vyberte si dobrý povrch pro balení – zrcátko, knihu, nebo čistý stůl. Pokud nechcete dávat tabák přímo na nějaký povrch, balte ho na čistém kusu papíru.
  • Je dobré, když budete cigaretu balit na povrchu v kontrastní barvě, aby se vám na něm tabák neztrácel. Když budete chtít balit například na silném hnědém koberci, nebude to vůbec snadné.
  • Tabák by neměl být příliš kompaktní. Natrhejte si ho na menší kousky, aby byl jemnější a volnější.
 4. 4
  Vezměte si jeden konec papírku mezi palec a prostředníček. Ukazováčkem stejné ruky držte papírek tak, aby se v něm vytvořila prohlubeň. Druhou rukou si papírek upravte a držte ho pevně, aby vám z něho tabák nevypadl.
  • Ukazováček, který budete mít v prohlubni, slouží k tomu, aby byl papírek stabilní a aby vám z něj tabák nevypadával. Tento konec bude špička cigarety – ta část, kterou budete zapalovat.
 5. 5
  Naplňte papírek tabákem. Použijte volnou ruku a nasypejte papírek do prohlubně. Postupujte od jednoho konce k druhému a začněte tam, kde papírek držíte. Přeneste si hromádku tabáku na papírek. Cigaretu si můžete ubalit silnější, nebo tenčí – záleží jen na vás. Jde jen o tom, zda bude možné ji zalepit a jak dobře se vám z ní bude tahat. Čím silnější cigaretu budete mít, tím hůře se vám bude zalepovat. Čím pevněji tabák udusáte, tím hůře se vám z cigarety bude potahovat kouř. [3]
  • Pokud to bude nutné, uspořádejte si tabák v papírku tak, abyste měli cigaretu rovnoměrnou. Když budete mít tabák rovnoměrně, cigareta bude lépe hořet. Pokud je tabák vlhký nebo hrudkovitý, upravte ho prsty tak, aby byl co nejvíce rovnoměrný.
  • Můžete nechat trochu tabáku viset přes konec papírku – později ho můžete uštípnout. Díky tomu nebudete mít konec cigarety příliš úzký.
Část 2
Část 2 ze 4:

Jak ubalit cigaretu v ruce

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vložte do cigarety filtr, nebo si na něj nechejte volné místo. Pokud chcete použít filtr, vložte ho do cigarety není, nebo si na konci cigarety nechejte místo, na které ho vložíte později. Toto místo by mělo být přesně tak dlouhé, jako váš filtr. Co se týče filtru, máte několik možností:
  • Kupte si balíček celulózových cigaretových filtrů. Seženete je na internetu, v trafikách a v některých supermarketech. Jde v podstatě o stejné filtry, které najdete v kupovaných cigaretách. [4]
  • Vytáhněte si filtr z kupované cigarety. Pokud máte doma cigarety z obchodu, a nechcete je kouřit, nebo si jen chcete natrénovat balení, můžete si z nich opatrně vytáhnout filtr a použít ho při balení. Vložte tento filtr do papírku své balené cigarety.
  • Vyrobte si vlastní filtr. Nejprve si utrhněte kousek tvrdého papíru, například z vizitky. Třikrát ho přeložte, abyste vytvořili harmoniku a zbytek papíru zamotejte dokola. Měli byste mít malý kulatý filtr s písmenem W uprostřed. Ujistěte se, že vám filtr bude dobře pasovat do cigarety – možná ho budete muset několikrát upravit. Uvědomte si, že tyto po domácku vyrobené filtry zabrání pouze tomu, aby se vám do plic nedostaly ty největší části tabáku. [5]
 2. 2
  Vezměte si papírek do ruky z obou stran. Až budete mít cigaretu plnou tabáku, budete ji moci zabalit. Držte si papírek stále stejnou rukou a druhou rukou ho stejným způsobem chytněte za druhý konec. Zvedněte ukazováček, kterým jste si papírek podpírali. Nyní už ho nebudete muset podpírat. Měli byste mít papírek mezi palci a prostředníčky obou rukou. Tabák by měl být v papírku rovnoměrně rozdělený, kromě konce, na kterém jste měli ukazováček.
 3. 3
  Omotejte prostředníčky okolo zadní strany papírku, abyste ho podepřeli ještě lépe. Prsty by vám měly utvořit rovnou linii od jednoho konce cigarety k druhému. Pomocí palců si neubalenou cigaretu držte těsně pod spodní stranou prostředníčků. Obrysy vašich prstů by měly naznačovat výsledný tvar cigarety.
 4. 4
  Začněte cigaretu balit. Rolujte cigaretu mezi palci a prostředníčky a tvarujte ji: udusávejte tabák a snažte se papírek pevně utáhnout. Postupně tlačte ke konci cigarety a snažte se mít palce a prostředníčky rovnoběžně.
 5. 5
  Pomocí palců vtlačte papírek do tabáku. Až vytvarujete tabák do správného tvaru cigarety, zatáhněte palci směrem dolů a srovnejte si okraje papírku s horní stranou tabáku.
 6. 6
  Zarolujte cigaretu. Nejprve zastrčte konce papírku do prohlubně s tabákem. Zatlačte palci o něco více a prostředníčky rolujte směrem nahoru. Dokončete první otáčku papírku a omotejte papírek okolo tabáku do tvaru cigarety, aniž byste ho ohnuli na spodní straně.
  • Přední okraj papírku by měl být zastrčený za tabákem. Možná se vám to nepodaří hned napoprvé, ale zkoušejte si papírek posouvat nahoru a dolů a jemně ho zatlačujte palcem, dokud se vám to nepodaří.
 7. 7
  Olízněte papírek a zalepte cigaretu. Rolujte papírek kolem tabáku tak dlouho, dokud ho neotočíte celý. Potom olízněte lepení po celé délce papírku, jako kdybyste zalepovali obálku. Až bude lepení vlhké, přilepte k němu zbytek papírku. Potom cigaretu ještě přejeďte prstem, aby se lepení dobře přichytilo k papírku. Dejte si pozor, abyste papírek nenatrhli, nebo příliš neohnuli cigaretu.
Část 3
Část 3 ze 4:

Jak dokončit cigaretu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Pokud vám z cigarety trčí tabák, uštípněte ho. Díky tomu bude cigareta krásnější a bude se dát snáze kouřit. Kdyby vám z cigarety visely volné kusy tabáku, mohly by se vám dostat do úst, nebo spadnout na zem.
 2. 2
  Zakruťte konce cigarety, abyste ji měli celou zabalenou. Někteří kuřáci oba konce cigarety vždy mírně zakroutí. Když to uděláte, tabák vám z cigarety nebude vypadávat. Když zakroutíte konec, který si budete strkat do úst, tabák se vám nebude lepit na rty a nebudete ho polykat. Můžete ovšem použít také filtr. Pokud rádi zakrucujete konci cigarety, nechejte si na obou koncích trochu volného místa.
 3. 3
  Vložte do cigarety filtr, pokud jste to ještě neudělali. Pokud jste si nechali místo na filtr, vložte ho co cigarety a pevně kolem něj utáhněte papírek. Pokud nemáte dost místa na filtr, použijte nějaký malý nástroj, například pinzetu, háček, nebo vidličku, a vytáhněte ven tabák, který vám zabírá místo pro filtr.
 4. 4
  Udusejte cigaretu, abyste měli jistotu, že bude dobře hořet.
 5. 5
  Nyní si cigaretu můžete vykouřit. Můžete si ubalit novou, kdykoli budete mít chuť na další, nebo si můžete ubalit několik cigaret v předstihu, abyste nemuseli balit vždy, když budete mít chuť kouřit. Někteří lidé tvrdí, že když si balí cigarety sami, vykouří jich méně, než když kouří cigarety kupované v trafice – je totiž mnohem těžší kouřit jednu za druhou, když si ji musíte pokaždé ubalit.[6]
Část 4
Část 4 ze 4:

Jak ubalit cigaretu v baličce

Stáhnout PDF
 1. 1
  Kupte si baličku na cigarety. Toto jednoduché zařízení vám umožní snadno balit jointy a cigarety, pokud na to nejste dost zruční. [7] Baličku seženete na internetu, nebo v trafikách. Při jejím použití postupujte následovně:
 2. 2
  Dejte do baličky tabák. Nejprve baličku otevřete a oddělte dva balící válce, abyste mohli dát do dutiny ve tvaru cigarety tabák. Vezměte si tabák a dejte ho do této dutiny (použijte tolik tabáku, kolik sami chcete). Až bude prostor plný, vraťte válce na místo. Jeden válec by se měl pohybovat dovnitř a ven a druhý by měl zůstat na místě. Podržte si baličku tak, abyste měli pohyblivý válec blíž u sebe.
  • Pokud chcete mít cigaretu s filtrem, dejte ho do baličky. Pevně ho zastrčte k jednomu konci balící dutiny.
  • Uvědomte si, že čím pevněji cigaretu udusáte, tím hůře se vám z ní bude tahat. Platí to zejména při balení s baličkou.
 3. 3
  Dejte si do baličky papírek. Zastrčte stranu papírku bez lepení do malé mezery mezi dvěma válci. Lepení by mělo mířit směrem k pohyblivému válci. Horní strana papírku (s lepením) by měla být dokonale rovnoběžná s horním koncem baličky.
 4. 4
  Začněte papírek rolovat do baličky. Tímto pohybem se papírek dostane mezi válce baličky. Než se zaroluje horní konec papírku, zastavte baličku a důkladně olízněte lepení. Díky tomu budete mít jistotu, že vám cigareta bude držet pohromadě.
 5. 5
  Dokončete cigaretu. Až budete mít lepení vlhké, zarolujte válce stejným směrem, aby se papírek dostal až dovnitř. Potom válce ještě několikrát zarolujte, aby se cigareta ubalila dostatečně pevně. Nakonec válce oddělte. Uvnitř byste měli najít krásnou a pevně ubalenou cigaretu.

Tipy

 • Zkuste balit cigarety již s filtrem. Díky tomu budete mít jistotu že se vám filtr do cigarety vejde a nevypadne vám.
 • Je dobré natrhat si tabák na dlouhé kousky, aby se vám snáze balil v rukou. Pokud chcete použít baličku, je lepší natrhat ho na menší krátké kusy.
 • Každé papírky fungují trochu jinak, takže si vyzkoušejte několik značek a potom se rozhodněte, které vám budou vyhovovat.
 • Nejčerstvější tabák dostanete ve velkých trafikách, kde mají velký odbyt.
 • Vezměte si malý kousek chleba, uválejte z něj kuličku dejte ho do čerstvě otevřeného balíčku s tabákem. Díky chlebu vám tabák vydrží déle vlhký. Můžete použít také kousek čerstvého jablka, který vašemu tabáku dodá vlhkost a lepší chuť.

Varování

 • Dejte si pozor na to, kde kouříte. Tabák může z cigarety odpadávat a mohl by vám propálit díry v oblečení.
 • Kouření je velmi nezdravé. Měli byste si uvědomovat, že kouřením značně poškozujete své zdraví. [8]

Věci, které budete potřebovat

 • Tabák
 • Papírky
 • Zapalovač (volitelné)
 • Filtr (volitelné)


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 50 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 50 756 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 50 756 krát.

Pomohl vám tento článek?