Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kouření jointů je běžný způsob jak konzumovat marihuanu. Balení jointů je dovednost, kterou by měl každý pacient, užívající lékařskou marihuanu umět. Pokud si nejste příliš jistí jak si připravit svou medicínu, zde je návod.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Balení základního jointu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte si papírky. Kupte si tenké rýžové nebo pšeničné papírky standardní nebo stovkové velikosti. Naplánujte trhání papírku na menší široké a čtvercové kusy, což je dobrý tvar pro začátečníky, který poskytuje všestrannost. Papírky koupíte na internetu, v samoobsluze, lékárně nebo trafice.
  • Hledejte papírky, které hoří pomalu, rovnoměrně a nebudou mít nepříjemnou chuť. Mezi dobré papírky pro použití patří smoking ECO z recyklovaného papíru, OCB nebo Vážky.
  • Pokud chcete nosit papírky u sebe, kupte si na ně krabičku. Dejte si papírky do této kovové krabičky, abyste je ochránili před potrháním.
  • Mějte u sebe papírek navíc. Lepení z papírku je ideální na opravy malých trhlinek.
 2. 2
  Připravte a nadrťte si marihuanu. S palicemi zacházejte opatrně, abyste ochránili křehké krystalky THC a použijte drtičku nebo ostré nůžky, abyste narušili pupeny. Odstraňte veškerá semena a listy a nadrťte pupeny na menší kousky.
  • Směřujte k rovnoměrně nadrcené směsi. Vetší pupeny hoří pomaleji, což způsobí, že joint hoří nerovnoměrně, zatímco příliš rozdrcená směs zapříčiní náročnější balení.
  • Uchovejte nevyužité palice v krabičce bez přístupu vzduchu na suchém chladném místě.
  • Množství marihuany, které budete potřebovat, záleží na velikosti papírku. Obecně je ½ gramu dostatečné množství pro jeden joint. Pokud kouříte jointa s přáteli, budete možná potřebovat až ¾ gramu. Blunty vyžadují největší množství, obvykle mezi 1-2 gramy.
  • Některé typy drtiček mají speciální část pro zachycení pryskyřice, která je na chloupkách této rostliny. Pryskyřice obsahuje vyšší koncentraci THC než zbytek rostliny. Někteří lidé volí pro lepší účinek možnost posypat marihuanu trochou pryskyřice, než ji ubalí.
 3. 3
  Udělejte si mix. Tento krok je nepovinný, ale někteří lidé rádi míchají marihuanu s tabákem, protože se díky němu cigareta snadněji kouří. Ať už mícháte marihuanu s čímkoli, konzistence směsi by měla být rovnoměrná a neměly by tam být žádné větší kousky dřeva.
  • Listy marihuany. Listy marihuany se často používají při jejím komerčním užívání. Měly být dobře vysušené; když si vezmete listy z horní části samičí rostliny, mohou být opravdu účinné.
  • Tabák se často používá jako směs do jointů v Evropě, těmto jointům se říká "spliffy." Někteří uživatelé tvrdí, že marihuana díky tabáku hoří lépe a že tabák zlepšuje její chuť. Nevýhodou je to, že se můžete neúmyslně stát závislými na nikotinu.
  • Hašiš. Hašiš můžete sehnat v mnoha podobách, které se liší kvalitou. Většinou hašiš obsahuje materiál z rostliny a různé pojící látky. Nejlepší hašiš pochází z pryskyřice horních částí rostlin a ten nejhorší je plný chemikálií. Hašiš se běžně zahřívá nad plamenem, drtí se na kousíčky a míchá se s tabákem nebo jinými bylinnými směsmi ke kouření.
   • Užívejte hašiš s rozvahou. Někteří uživatelé pociťují nepříjemné reakce od mírných úzkostí až po silnou paniku. Paranoia je akutní psychotická reakce, která se také může, ač zřídka, po užití hašiše vyskytnout.
  • Olej z pryskyřice. Pravý olej z marihuanové pryskyřice je extrémně silný a těžko se shání. Vypadá jako černá, hnědá nebo průsvitná olejovitá tekutina a natírá se na papírky, nebo se míchá se směsí. Pokud máte přístup ke zboží z konopí, můžete olej zakoupit ve stříkačkách.
  • Pryskyřice. Jak již bylo zmíněno výše, pryskyřice je název pro lepivé částečky konopné rostliny bohaté na THC. Posypte marihuanu trochou pryskyřice před tím, než joint ubalíte nebo po ubalení abyste přidali na síle psychoaktivního THC.
 4. 4
  Udělejte si filtr. Filtr je kousek tvrdého papíru smotaný tak, aby napodobil konec cigarety. Chrání marihuanovou cigaretu před ucpáním, aby nevypadávali kousky ven, umožňuje uživateli, aby skrz něj kouř vtáhl, a filtruje malé kousky marihuany tak aby se nedostávaly do pusy, když se chýlí ke konci kouření.
  • Utrhněte si kousek tvrdého papíru nebo nějaké vizitky. Poskládejte si ho tak, jako kdybyste chtěli srolovat harmoniku a potom ho hned omotejte na druhou stranu. Mělo by se vám vytvořit okénko ve tvaru písmene W.
  • Šířka filtru závisí na vás. Do širšího filtru se dostane více kouře, takže bude kouření trochu nepříjemnější, zatímco tenké filtry kouř ochladí, ale představují riziko ucpání. Snažte se umotat něco mezi tím.
  • Některé prodejny s kuřivem prodávají malé knížečky s připravenými filtry, které jsou obecně tvořeny perforovanými proužky papíru, nařezanými na určitou velikost. Jinak můžete také zakoupit filtry z celulózy, které se používají do tabákových cigaret. Ty můžete najít v trafikách a pravděpodobně i v lékárně.
  • Někteří lidé také nazývají tento filtr chybně jako "roučko." Roučko je však typ jointu, který se nechá hořet až do konce po dokouření. Je to podobné, avšak ne stejné.
 5. 5
  Ubalte joint. Existuje několik způsobů jak jointa ubalit; metoda níže je volný styl balení.
  • Vytáhněte si jeden papírek a podélně ho přeložte na polovinu a ujistěte se, že je strana s lepidlem nahoře.
  • Zatočte jeden ze spodních rohů papírku. To bude přední strana.
  • Vložte marihuanu. Rozprostřete ji rovnoměrně po délce celého papírku, abyste zajistili rovnoměrné hoření.
  • Nepřeplňujte papírek, nebo cigaretu řádně neuzavřete. Na druhou stranu mixem nešetřete nebo skončíte s příliš tenkou cigaretou.
  • Vezměte vše do ruky a válejte dopředu a dozadu dokud nebude mix rovnoměrně rozprostřen a papírek nebude mít válcovitý tvar.
  • Na jeden konec doprostřed jointa vložte filtr. Udělejte to ještě před balením, abyste dosáhli nejdokonalejšího tvaru.
  • Přejděte k utahování a balení zadní části jointa.
  • Olízněte lepení papírku a přilepte ho k jointu. Jemně oba konce zatočte, aby vám obsah nevypadával ven.
 6. 6
  Balení zevnitř ven. Někteří lidé preferují balit jointa opačným způsobem a to 'zevnitř ven', kde se papírek drží opačně a to polepeným koncem k sobě, lepicí částí dolu. Tato technika je obecně náročnější ale zbavíte se díky ní většiny páchnoucího kouře, způsobeného pálením přebytečného papírku. Abyste ubalili joint směrem zevnitř ven, jednoduše následujte kroky, jako byste balili normálního jointa, ale když vše zamotáte, olízněte okraj papírku bez lepidla, abyste viděli lepicí okraj prosvítat skrz ten nelepicí. Opatrně zatlačte na část jointa, kde prosvítá lepicí okraj, abyste k sobě tyto dvě vrstvy přilepili. Nakonec až papír uschne, odtrhněte přebytečnou část a zbytek zamotejte, abyste chránili obsah před vypadnutím.
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Balení jointa s bankovkou

Stáhnout PDF

Je to jednoduchá technika používaná začátečníky. Pokud jste nováček, nebo máte potíže s volným stylem balení, použití bankovky je dobrý způsob jak začít.

 1. 1
  Naplňte bankovku směsí a tvarujte jemným rolováním tam a zpět.
 2. 2
  Vložte papírek lepicí stranou mezi směs a bankovku.
 3. 3
  Přeložte bankovku na půlku pomocí svých prstů. Ujistěte se, že se papírek omotává kolem sebe a tvoří válcovitý tvar.
 4. 4
  Vyjměte jointa z bankovky. Stále papírek pevně držte, aby se nerozbalil.
 5. 5
  Olízněte lepení papírku a zalepte marihuanovou cigaretu. Jemně zatočte oba konce, aby obsah nevypadl.
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Balení marihuanového doutníku

Stáhnout PDF

Blunt je základní typ jointa, motaný pomocí doutníkového papíru narozdíl od toho běžného.

 1. 1
  Sežeňte si vše potřebné. Budete potřebovat doutník, směs marihuany, nůž nebo nůžky, drtičku a zapalovač.
 2. 2
  Rozřízněte doutník. Olízněte doutník, aby byl vlhký. Vezměte si nůžky nebo nůž a podélně ho rozřízněte. Opatrně do něho vložte prsty a palcem vytáhněte vnitřek. Dělejte to opatrně, abyste nenatrhli obal doutníku.
 3. 3
  Odtrhněte nebo odstřihněte kulatý konec doutníku. Vytvořením kosočtvercového tvaru snížíte riziko, že se obal zavře předčasně. Oddělte a použijte jen vnitřní vrstvu doutníkového obalu, abyste měli co nejméně nikotinu.
 4. 4
  Olízněte okraje, abyste zalepili všechny malé trhlinky. Potom přeložte jeden konec přes druhý, tak jako při balení klasického jointa.
 5. 5
  Nasypte po celé délce doutníku rovnoměrně směs marihuany. Nešetřete. Musíte použít dostatek směsi, abyste naplnili celý obal; jinak se vám doutník během kouření rozpadne.
 6. 6
  Ubalte to. Opatrně přeložte a zamotejte jointa směrem nahoru a vytvarujte ho. Zastrčte kratší část obalu pod marihuanu a pokračujte v balení. Dejte si pozor, abyste list nepropíchli. Nakonec doutník olízněte, aby lépe držel.
 7. 7
  Opalte marihuanový doutník. Přibližte zapálený zapalovač k jointu a opatrně ho zespodu opalujte, aby se ”opekl”. Pomalu ho otáčejte. Cílem je získat tmavší barvu a usušit doutník tak, abyste ho nezapálili.
 8. 8
  Zapalte ho. Držte oheň na konci doutníku. Pootáčejte jím, abyste ho rovnoměrně zahřáli a minimalizovali risk, že vám shoří,

Tipy

 • Jakmile si zvyknete na motání základních jointů, vyzkoušejte motání jointových triků pomocí své ruky!
 • Marihuana, nacházející se v otevřeném prostoru, může produkovat pachy do okolí. Mějte u sebe lahvičku s osvěžovačem vzduchu a vystříkejte jím po motání místnost.
 • Uchovejte nepoužité jointy v uzavíratelných nádobách. Skvěle poslouží nádobky od léků.
 • Balení je vlastně umění. Budete muset chvíli cvičit, než v tom budete dobří; existuje mnoho interpretací nejlepšího výsledku a vy byste to měli dělat s citem a láskou.
 • Důvodem proč zatočit konec jointa je, aby vám žádný obsah nevypadl ven.
 • Ujistěte se, že joint není příliš utažený ani volný. Snažte se ho utáhnout tak jako cigaretu.
 • Nebalte to příliš těsně, pro hoření je potřeba vzduch.
 • Jointy umotané do kuželovitého tvaru hoří lépe než ty rovné, ale je složitější je ubalit.
 • Zamotejte papírky dokulata a rozbalte je před tím, než budete balit jointa. Díky tomu bude balení jednodušší.
 • Někteří lidé si myslí, že mlýnek na kávu je pro sběr pryskyřice lepší než normální drtička. Zkuste zjistit, co funguje lépe pro vás.

Varování

 • Nikdy po kouření neřiďte. Marihuana může více než alkohol ovlivnit vaše reakce. A určitě nechcete mít na rukou krev.
 • Řiďte se zákony, které platí ve vaší zemi. V některých oblastech je marihuana legálnější než v jiných, a dokonce v zemích kde je legální mohou být zákony velice složité.

Věci, které budete potřebovat

 • Marihuanové palice
 • Drtička
 • Papírky
 • Jiný bylinný materiál (jako je tabák)
 • Nůžky
 • Doutník
 • Zapalovač

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 42 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 66 865 krát
Stránka byla zobrazena 66 865 krát.

Pomohl vám tento článek?