Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete si ubalit marihuanu, ale nevíte jak na to? Zde je návod na balení obyčejných jointů i bluntů a také několik tipů na různé speciální druhy jointů.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Připravte si marihuanu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vezměte si správné množství. Pokud balíte jointa sami pro sebe, budete potřebovat asi půl gramu. Pokud balíte jointa pro skupinku přátel, budete potřebovat asi ¾ gramu. Blunty jsou nejtěžší a spotřebujete na ně 1-2 gramy marihuany.
  • Každý joint můžete ubalit menší nebo větší, ale čím větší ho budete mít, tím hůře bude držet pohromadě.
  • Obecně platí, že čím více lidí kouří, tím více marihuany budete potřebovat.
 2. 2
  Nadrťte si marihuanu. Vložte marihuanu do drtičky a otáčejte s ní tak dlouho, dokud nebude správně nadrcená. Neměli byste mít příliš velké kousky. Vyndejte všechny stonky, semena a listy.
  • Nejlepší je vyndat odpad z materiálu ještě než ho dáte do drtičky.
  • Některé drtičky mají sekci, ve které se usazuje jemný prášek z marihuany, který obsahuje krystaly THC. Nezapomínejte je do jointu přidat.
  • Nemějte obavy, když vám bude marihuana trochu lepit.
 3. 3
  Smíchejte marihuanu s ostatními materiály. Pokud chcete, můžete marihuanu smíchat například s tabákem, aby joint lépe hořel. Můžete použít také marihuanový olej.
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Jak ubalit jointa

Stáhnout PDF
 1. 1
  Smotejte si filtr. Vezměte si kousek tvrdého bílého papírku (tyto filtry koupíte v trafice). Přeložte ho a smotejte do malé trubičky. Zamotejte ho nejprve jednou na jednu stranu a potom nad druhou stranu, aby se vám vytvořila dutinka s písmenem M. Díky tomu vám marihuana nebude z filtru vypadávat.
  • Lidé někdy tuto část nazívají roach. Nenechte se zmást: roach je špička jointu, která vám zbyde po kouření. Tyto dvě věci spolu souvisí, ale nejsou vždy stejné.
 2. 2
  Vytáhněte si papírek. Kupte si papírky, které hoří pomalu a rovnoměrně a nemají špatnou chuť. Nejlepší papírky jsou Smoking nebo OCB.
 3. 3
  Vložte filtr do papírku. Vložte filtr na jeden konec papírku (lepení papírku musí být směrem nahoru) a utvořte z papírku „kolébku“. Do ní potom budete dávat marihuanovou směs.
 4. 4
  Vložte do papírku marihuanu. Můžete jí tam dát kolik sami chcete, ale čím silnější joint budete mít, tím hůř se vám bude balit. Nejprve se to naučte s malým množstvím a potom teprve ubalte svého prvního gramového jointa.
 5. 5
  Zamotejte jointa. Chytněte si oba konce papírku a jemně je zamotejte kolem sebe. Potom prsty vytvarujte jointa do požadovaného tvaru.
  • Balení jointů je v zásadě umění. Bude trvat, než se to pořádně naučíte, existuje spousta stylů balení jointů a vždy byste to měli dělat opatrně a s láskou. Vytváříte přece něco krásného, tak se k tomu tak chovejte.
 6. 6
  Zalepte to. Olízněte lepidlo, zalepte papírek a můžete kouřit!
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Jak ubalit blunta

Stáhnout PDF
 1. 1
  Sežeňte si doutník. Rozřízněte ho ostrým nožem a vyndejte z něho tabák. Olízněte list u řezu, abyste ho změkčili a lépe se vám s ním balilo.
 2. 2
  Naplňte blunt marihuanou. Vložte do tabákového listu směs, kterou jste si připravili. Je důležité ji rozložit rovnoměrně. Když to neuděláte, budete mít v bluntu vzduchové kapsy a nebude vám dobře hořet.
 3. 3
  Ubalte to. Opatrně blunta zamotejte a zavřete ho. Podržte blunta prsty a zamotejte ho do tvaru jointa.
 4. 4
  Zalepte blunta. Až budete mít blunta hezky ubaleného, omotejte list tak, aby se zalepil a pořádně olízněte okraje.
 5. 5
  Opalte jointa. Pokud je blunt příliš mokrý, můžete ho opálit zapalovačem, aby vyschl a hořel vám rovnoměrně.
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Balení s bankovkou

Stáhnout PDF
 1. 1
  Přeložte bankovku. Vezměte si bankovku nebo papír podobné velikosti a přeložte ho jako knihu.
 2. 2
  Vložte marihuanu do ohybu bankovky.
 3. 3
  Ubalte marihuanu. Chytněte si oba konce bankovky a pomocí prstů vytvarujte z marihuany pevného jointa. Je to jako vymačkávat pastu z tuby. Až budete mít jointa v hezkém tvaru, zarolujte ho tak, abyste z něho měli pevnou cigaretu.
 4. 4
  Přidejte papírek. Vložte do bankovky papírek (koupíte ho v každé trafice). Otevřete bankovku tak, abyste do ní pod marihuanu mohli vložit papírek. Lepení papírku musí být vždy směrem nahoru.
  • Můžete přidat i filtr, o kterém píšeme níže.
 5. 5
  Zamotejte jointa. Ubalte jointa co nejpevněji a zalepte ho olíznutím lepení.
 6. 6
  Zamotejte konec a zapalte jointa. Zamotejte konec papírku, aby vám marihuana nevypadávala.
  • Balení s pomocí bankovky se považuje za metodu pro začátečníky, snažte se jí tedy vyhnout.
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Speciální jointy a triky

Stáhnout PDF
 1. 1
  Tulipán. Tulipánový joint se často balí v Evropě. Vypadá to, že není lehké ho ubalit, ale ve skutečnosti to nic není. Můžete ho dát například jako dárek dívce, která se vám líbí.[1]
 2. 2
  Speciální víkendový joint. Tento typ jointu je skvělý v případě, že vám obyčejný joint nestačí. Tento joint je dvakrát tak dlouhý, jako obyčejný joint, ale kvůli tomu se bohužel hůře balí. Buďte opatrní. [2]
 3. 3
  Velký kornout. Pokud chcete mít jointa jako z kreslených filmů, ubalte si široký kornout. [3]

Tipy

 • Nebalte jointy příliš těsně, je nutné, aby jimi procházel vzduch.
 • Můžete použít tužku nebo cigaretu a udusat marihuanu v jointu tak, aby byl zarovnaný a hezky hořel.
 • Pokud máte problém dostat marihuanu do jointu, použijte kousek papírku nebo kartičku.
 • Pokud chcete do jointu přidat trochu krystalků THC z drtičky, vyndejte je kouskem papíru nebo tužkou.
 • Jointy ve tvaru kornoutu hoří lépe, ale hůře se balí.
 • Při plnění velkého kornoutu bude lepší, když si ho postavíte do úzké vysoké skleničky. Nebudete se muset bát, že vám vypadne z ruky.
 • Při balení jointu můžete přebytečný papírek buď odstřihnout, nebo omotat kolem jointu.
 • Někteří lidé používají na marihuanu mlýnek na kávu, protože lépe zachytí krystalky THC. Experimentujte a najděte si drtičku podle vašich představ.

Varování

 • Dodržujte zákony platné ve vaší zemi. Marihuana je v některých zemích legální, ale i tam, kde je možné ji beztrestně kouřit, platí jasná pravidla.
 • Nikdy neřiďte po konzumaci marihuany auto. Tak jako alkohol marihuana otupuje smysly a prodlužuje reakční dobu. Jistě nechcete způsobit dopravní nehodu.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 29 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 125 352 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 125 352 krát.

Pomohl vám tento článek?