Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dokonce i ti nejhorlivější milovníci koček neocení zápach kočičí moči, ať už je to na koberci, nábytku nebo venku na zahradě. Kočky, které používají květinové záhony jako záchod, představují dokonce vážnější problém. I když je těžké přesvědčit kočky, aby dělali něco, co nechtějí, můžete si vyrobit domácí kočičí repelent, kterým můžete kočky donutit, aby chodily na záchod jinam. Podomácku vyrobený kočičí sprej je bezpečný a šetrný k životnímu prostředí.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Skořice, rozmarýn a levandule

 1. 1
  Nalijte 3 šálky vařící vody do tepelně odolné nádoby. Přidejte 3 lžíce skořice, 3 lžíce rozmarýnu a 3 lžíce sušené levandule.
 2. 2
  Zakryjte nádobu a nechte směs louhovat několik hodin, nebo i přes noc.
 3. 3
  Potom nalijete tekutinu přes jemné sítko překryté čistou fáčovinou. Použijte trychtýř pro nalévání směsi do rozprašovače.
 4. 4
  Přidejte 3/4 šálku octa spolu s 15 kapkami mandarinkové nebo pomerančové silice do směsi. Pro rozmíchaní ingrediencí protřepejte sprejovou láhví.
 5. 5
  Nastříkejte domácky vyrobený kočičí sprej všude tam, odkud chcete kočky odpudit. Vyhněte se rozprašování směsi přímo na listy rostlin.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Citrón a eukalyptus

 1. 1
  Užijte eukalyptus a citrón ke svému prospěchu. Citrón může být pro lidi samotná podstata svěžesti, ale pro zvířata, zejména kočky, je to odpuzující. Eukalyptový olej se používá jako repelent pro jakákoli zvířata, mezi nimiž jsou i blechy, komáři nebo - ano, uhodli jste - kočky. Použijte oba tyto přírodní repelenty ke svému prospěchu.
  • Mix do spreje:
   • 1 litr vody
   • 10 kapek citrónového oleje, nebo kůry z jednoho citronu
   • 20 kapek eukalyptového oleje
 2. 2
  Rozprašte tento repelent kdekoli se vám zlíbí. Buďte však opatrní, abyste neaplikovali příliš mnoho směsi přímo na listy. Eukalyptový olej může být škodlivý pro ostatní rostliny a byliny, i když pravděpodobně ne v koncentraci uvedené výše.
  • Udržujte tento repelent mimo dosah dětí. Eukalyptový olej je ve vysokých dávkách (4 ml až 5 ml) toxický pro děti. I když tohle je mnohem větší množství než množství uvedené v receptu, pro děti je nejlepší se tomuto vyhnout tak, jako to budou dělat kočky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Černý pepř

 1. 1
  Přiveďte šálek vody v hrnci k varu, odstavte jej z plotýnky a počkejte 2 až 5 minut.
 2. 2
  2 lžíce čerstvého černého pepře přidejte do vody a míchejte, dokud se nerozpustí.
  • Poznámka: buďte opatrní při přidávání pepře do vody. Dávejte pozor na to, aby se vám pára nedostala do očí, protože by mohla fungovat jako slzný plyn a dočasně vás paralyzovat.
 3. 3
  Počkejte, až roztok vychladne, poté obsah nalijte do rozprašovače a postříkejte jakýkoli venkovní prostor, kterému by se kočky měly vyhýbat. Kočkovité šelmy nemají rády zápach černého pepře, takže tato směs je pro ně obzvláště nepříjemná.
  Reklama

Tipy

 • Zkuste smíchat 20 kapek eukalyptové silice a 20 kapek citrónové silice v litru vody. Vůně citrónu a eukalyptu stačí na to, aby se toulavé kočky držely pryč.
 • Kávová sedlina může odradit zvířata od vašich květinových záhonů a přitom být prospěšná pro rostliny a zeminu.
 • Ponechte si slupky z čerstvých limetek a citrónů. Ty nakrájejte na hrubé kousky a pak je rozptylte kolem problémového místa na vaší zahradě. Citrus odpudí kočky bez toho, že by nějak poškodil rostliny, nebo zahradní zeminu. Citrusové slupky mohou být také umístěny v květináčích pokojových nebo venkovních rostlin.
 • Pouhým střikem několika kapek rozmarýnové silice a vody stačí k tomu, aby se kočky držely dále. Sprej lze použít venku a je také dostatečně bezpečný pro použití na koberec nebo čalounění.
 • Každý domácí kočičí repelent by měl být testován pro stálobarevnost na nenápadném místě předtím, než se použije na koberce nebo čalounění. Chcete-li plochu otestovat, nastříkejte malé množství domácího kočičího repelentu na hebkou bílou látku a potom vlhkým hadříkem potřete požadovaný povrch. Pokud barva materiálu zanechává stopy na bílé látce, sprej nepoužívejte.
Reklama

Varování

 • Nikdy nepoužívejte domácí spreje, které obsahují kajenský pepř, chilli nebo papriku, protože pepř může být nejen velmi dráždivý na kočičí oči, ale také jim může způsobit trvalé poškození.
 • Nikdy nepoužívejte voňavé kuličky proti molům, abyste odehnali nežádoucí zvířata, protože tyhle kuličky proti molům jsou vysoce toxické, a to jak pro člověka, tak pro zvířata. Kromě toho, voňavé kuličky proti molům jsou škodlivé pro životní prostředí, protože přidávají toxiny do půdy a nakonec skončí v podzemní vodě.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 6 939 krát
Kategorie: Kočky
Stránka byla zobrazena 6 939 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama