Jak udělat hard reset na iPhone

V tomto článku:Soft ResetHard Reset

Stejně jako počítače, i iPhone potřebuje čas od času restartovat či přeinstalovat. Můžete jej restartovat formou „"soft reset", která neodstraňuje aplikace, písničky, kontakty či cokoliv jiného, co máte na iPhone uložené. V podstatě jde totiž o klasický restart telefonu, při kterém o nic nepřijdete. Totální "hard reset" je však něco jiného – odstraní vám to z iPhone naprosto vše, takže jej budete mít zpět na továrním nastavení.


Oba dva postupy jsou popsány níže.

1
Soft Reset

 1. 1
  Stiskněte a přidržte Home Button (kulaté tlačítko pod obrazovkou) a zároveň s ním i Sleep/Wake tlačítko (na horní straně telefonu).
 2. 2
  Držte obě tlačítka tak dlouho, dokud se váš iPhone nevypne a nezačne se restartovat. Může to trvat 10 až 20 sekund.
  • Pokud váš iPhone není totálně mrtvý a bez jakékoliv odezvy, tak by se vám měla zobrazit možnost jej vypnout. Pokud to uděláte, tak nezapomeňte telefon znovu zapnout. V jiném případě tento dotaz ignorujte a dále držte obě tlačítka.
 3. 3
  Jakmile uvidíte stříbrné logo Apple, tak tlačítka můžete pustit. Úspěšně jste dokončili restart telefonu.
 4. 4
  Nepanikařte, pokud vám přijde, že telefonu příliš dlouho trvá se načíst na úvodní obrazovku. Je to normální.

2
Hard Reset

 1. 1
  Běžte do "Nastavení"
 2. 2
  Zvolte "Obecné".
 3. 3
  Běžte dolů a zvolte "Obnovit". Tady se vám zobrazí nejrůznější možnosti na obnovení telefonu. Mezi hlavní patří:
  • Obnovit všechna nastavení.
  • Obnovit nastavení sítě.
  • Smazat data a nastavení.
   • Hard Reset uděláte volbou "Smazat data a nastavení". Váš telefon vás požádá o vaše heslo a následně o potvrzení.

Doporučení na Soft Reset

 • Obecně je doporučováno udělat „soft reset“ v případě, když se váš telefon začne chovat divně. Restart totiž vyčistí paměť telefonu a vyřeší spoustu menších problémů. Někteří lidé dokonce doporučují restartovat telefon pravidelně. Některé aplikace o horší kvalitě totiž mohou něco zanechat v paměti telefonu a restart váš telefon toho zbaví. Vypnutí telefonu funguje na podobném principu jako restart, ale není natolik efektivní v promazávání paměti vašeho iPhonu.

Varování na Hard Reset

"Smazat data a nastavení" dělá přesně to, co říká! Nezapomeňte si zálohovat telefon přes iTunes nebo iCloud předtím, než na to kliknete – pokud teda máte v plánu ty věci nadále používat.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 60 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: IPhone

V jiných jazycích:

English: Hard Reset an iPhone, Français: réinitialiser un iPhone, Italiano: Effettuare il Riavvio Forzato di un iPhone, Español: hacer una restauración de fábrica en un iPhone, Deutsch: Ein iPhone mit Hard Reset zurücksetzen, Português: Reinicializar um iPhone Manualmente, Nederlands: Je iPhone een harde reset geven, Русский: сделать сброс iPhone, 中文: 硬重启iPhone, Bahasa Indonesia: Melakukan Hard Reset pada iPhone, 日本語: iPhoneをリセットする, ไทย: ทำ Hard Reset iPhone, हिन्दी: एक आईफ़ोन को हार्ड रीसेट करें, 한국어: 아이폰 리셋하는 방법, العربية: إعادة ضبط جهاز الأيفون, Tiếng Việt: Khôi phục cài đặt iPhone bằng phím cứng, Türkçe: iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır

Stránka byla zobrazena 15 596 krát.
Byl tento článek přesný?