Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Steve Jobs nesnášel tlačítka,[1] takže věci od Applu je používají jen s mírou. Pokud jste začali používat Macbook teprve nedávno, tak možná nevíte, jak udělat kliknutí pravým tlačítkem myši, když na to nemá žádné tlačítko. Existuje několik různých způsobů jak to udělat a v následujícím postupu vás s nimi seznámíme.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Používání tlačítka Control

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Používání dvou prstů

 1. 1
  Klikněte na nabídku Apple. Zvolte Předvolby systému.
 2. 2
  Klikněte na Trackpad. Pod částí Ukazování a klikání, zaškrtněte “Klikněte dvěma prsty”. Umožní vám to dělat pravá kliknutí s dvěma prsty.
  • Upozornění: Titulky funkcí se mohou u každé verze OS X lišit. Na starších verzích tato funkce bývá označena jako “Sekundární kliknutí” a nachází se pod částí „Dva prsty“.
 3. 3
  Dejte kurzor na místo, na které chcete kliknout. Stiskněte dva prsty na Trackpadu, čímž uděláte pravé kliknutí. Pomocí tohoto „sekundárního kliknutí“ se vám tedy otevře potřebná nabídka.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Používání myši

 1. 1
  Rozhodněte se, jestli chcete používat myš. Lidé, kteří často používají Excel a podobné programy, mohou preferovat používání externí myši.
 2. 2
  Pořiďte si myš, která používá dvě tlačítka nebo má schopnost dělat levé i pravé kliknutí. Pravděpodobně se bude jednat o myš určenou pro PC. Sice se vám taková myš nemusí líbit, ale je praktická. Nebo můžete používat Magic Mouse od Applu.
  • Pro Magic Mouse je potřeba označit Sekundární kliknutí v Předvolbách systému. Poté na ni budete moci dělat pravé klinutí jako na jakékoliv jiné myši.
 3. 3
  Připojte myš. Připojte myš do počítače přes USB nebo Bluetoooh a můžete začít s jejím užíváním.
  Reklama

Tipy

 • Pokud děláte pravé kliknutí na skupinu slov, budete si je muset nejprve zvýraznit. Začněte od konce dané skupiny, klikněte a táhněte myší až k jejímu začátku. Pak udělejte pravé kliknutí.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 22 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 478 krát
Stránka byla zobrazena 5 478 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama