Jak udělat pomerančovou šťávu

V tomto článku:Vymačkání pomerančové šťávy rukouVymačkání pomerančové šťávy elektrickým odšťavňovačemVymačkání pomerančové šťávy mixérem nebo kuchyňským robotem

Není nic tak uspokojujícího, jako je sklenice čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Může to trvat o pár minut déle, ale chuť stojí za to úsilí a čekání. Vyzkoušejte to: Udělejte si trochu a uvidíte, jestli se budete chtít vrátit zpět k pití krabicových džusů!

1
Vymačkání pomerančové šťávy rukou

 1. 1
  Změkčete pomeranč. Pevně zmáčkněte nebo poválejte pomeranče pevně dlaní po stole nebo lince, abyste je změkčili.
 2. 2
  Rozřízněte pomeranč. Překrojte pomeranč napůl a odstraňte semínka. Pokud chcete být rovnou bez semínek, použijte pomeranče Navel.
 3. 3
  Odšťavněte pomeranč. Uchopte pevně jednu z polovin pomeranče a rukou ho vymačkejte pomocí obyčejného ručního odšťavňovače, abyste z něj dostali všechnu šťávu.
 4. 4
  Přidejte dužinu. Vyškrabejte pomeranč lžící a přidejte dužinu do džusu, pokud jste použili ruční odšťavňovač. Pokud upřednostňujete čirou šťávu, prolijte před pitím šťávu skrz cedník.
 5. 5
  Vypijte! Užijte si studenou sklenici čerstvě vymačkaného, nepasterizovaného pomerančového džusu, takového, jaký by měl být!

2
Vymačkání pomerančové šťávy elektrickým odšťavňovačem

 1. 1
  Připravte pomeranče. Oloupejte a rozčtvrťte pomeranče na dílky. U menších citrusových plodů, jako jsou mandarinky, může být potřeba je pouze rozpůlit.
 2. 2
  Vložte pomeranče skrz plnící trubici.
  • Ujistěte se, že máte něco, co zachytí všechnu tu vynikající šťávu, vycházející z konce!

  • Uvědomte si, že některé odšťavňovače, mají schopnost regulovat, jak moc dřeně se vymačká spolu se šťávou. Pro více informací se podívejte na Jak najít dobrý odšťavňovač.

3
Vymačkání pomerančové šťávy mixérem nebo kuchyňským robotem

 1. 1
  Připravte si pomeranče na mixování. Oloupejte pomeranče a nakrájejte je na 2,5 cm silné kusy. Pokud mají pomeranče semínka, ujistěte se, že je také odstraníte.
 2. 2
  Několikrát zapněte mixér, abyste rozmačkali pomeranče. Potom ho nechte zapnutý, dokud z pomerančů nebude pyré.
 3. 3
  Ochutnejte šťávu. Pokud je příliš suchá, přidejte trochu vody. Pokud není dost sladká, přidejte pro chuť sladidlo.
 4. 4
  Zapněte znovu mixér. Nechte ho běžet, dokud šťáva nebude dost tekutá.
 5. 5
  Nechte pár minut usadit a potom podávejte!

Tipy

 • Zkuste různé druhy pomerančů, abyste zjistili, které jsou na šťávy nejlepší. Pomeranče Valencia mají semínka, ale jsou šťavnaté; Navely jsou snadno dostupné, velké a nemají semínka; Cara Cara jsou sladké a mají "kyselý jakoby brusinkový nádech,".
 • Pro změnu od klasické pomerančové šťávy použijte pomeranče Moro, také známé jako "krvavé pomeranče." Jejich výrazná barva a chuť půjde dobře ke kořeněné omeletě.
 • Ujistěte se, že pomeranče, které používáte, jsou čerstvé. Zlepšuje to chuť!

Věci, které budete potřebovat

 • 3 pomeranče na 250 ml sklenici
 • Nůž
 • Odšťavňovač
 • Sklenici/e
 • Lžíci

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 66 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Nápoje

V jiných jazycích:

English: Make Orange Juice, Español: hacer jugo de naranja, Italiano: Preparare una Spremuta d'Arancia, Português: Fazer Suco de Laranja, Français: faire du jus d'orange, Deutsch: Orangensaft zubereiten, Nederlands: Sinaasappelsap maken, Русский: сделать апельсиновый сок, 中文: 榨橙汁, Bahasa Indonesia: Membuat Jus Jeruk, ไทย: ทำน้ำส้มคั้น, العربية: عمل عصير برتقال, 日本語: オレンジジュースを作る, हिन्दी: संतरे का जूस बनाएँ, 한국어: 오렌지 쥬스 만드는 법, Tiếng Việt: Làm Nước cam Ép

Stránka byla zobrazena 6 973 krát.
Byl tento článek přesný?