Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud potřebujete udělat obrázek vtipné konverzace, nebo ukázat expertovi chybu systému, vytvořit návod k nějaké úloze nebo dokonce přispět k článku na wikiHow, screenshot je ideální způsob, jak někomu ukázat co přesně je na vaší počítačové obrazovce. Provedení screenshotu na Mac OS X je jednoduché a existuje mnoho jednoduchých způsobů jak získat obrázek, který potřebujete.

Metoda 1 ze 7:
Proveďte screenshot části vaší obrazovky

 1. 1
  Stiskněte + Shift + 4. Váš kurzor se zobrazí jako malá síťka s křížkem.
 2. 2
  Klikněte na kurzor a přetáhněte jej tak, abyste označili místo, které chcete vyfotit. V místě, kde přetáhnete kurzor, by se měl zobrazit šedý obdélník. Klikněte a přetáhněte kurzorem přes místo, které byste chtěli vyfotit. Měl by se zobrazit šedý obdélník v místě, které jste přetáhli kurzorem. Pokud potřebujete upravit okna, klikněte na Escape, čímž se vrátíte k běžnému kurzoru, aniž byste udělali obrázek.
 3. 3
  Pusťte myš. Pokud máte zapnutý zvuk v počítači, měli byste slyšet rychlý zvuk jako z fotoaparátu. To znamená, že byl udělán screenshot.
 4. 4
  Najděte váš screenshot na ploše. Bude uložený jako soubor.png se názvem "screenshot" spolu s datem a časem.
  • Dřívější verze OS X jej uloží jako "Obrázek #"—například, pokud je to již pátý screenshot na vaší ploše, bude nazván jako "Obrázek 5".
 5. 5
  A nyní můžete screenshot použít. Jakmile jste získali screenshoty, jsou připraveny k použití podle vaší potřeby. Můžete je připojit k emailu, načíst je na Web nebo je přesunout do aplikace, jako například do Word procesoru.
  Reklama

Metoda 2 ze 7:
Vyfoťte celou vaši obrazovku

 1. 1
  Ujistěte se, že vaše obrazovka zobrazuje přesně to, co chcete mít v obrázku screenshotu a aby byla všechna okna vidět.
 2. 2
  Stiskněte Command + Shift + 3. Pokud máte zapnutý zvuk, měli byste slyšet rychlý zvuk jako z fotoaparátu.
 3. 3
  Najděte váš screenshot na ploše. Bude uložen jako "screenshot" " spolu s datem a časem.
  • Dřívější verze OS X jej uloží jako "Picture #"— například, pokud je to již pátý screenshot na vaší ploše, bude nazván jako "Obrázek 5".
  Reklama

Metoda 3 ze 7:
Uložte screenshot do Clipboardu

 1. 1
  Stiskněte Command + Control + Shift + 3. Tato metoda funguje úplně jako ta výše, kromě toho, že screenshot nevytvoří složku hned. Namísto toho je obrázek uložen do Clipboardu, což to je stejné dočasné úschovné místo, kde si počítač pamatuje text, který zkopírujete.
  • S touto metodou můžete také vytvořit screenshot konkrétního místa, použitím Command + Control + Shift + 4 a přetáhněte síťku přes část obrazovky, kterou chcete vyfotit, stejně jako metodu screenshotu části obrazovky.
 2. 2
  Použijte Command + V nebo Upravit > Vložit pro vložení obrázku. Váš screenshot obrázek může být vložený přímo do jakékoliv aplikace, jako například Word dokument, program na úpravu obrázku a mnoho emailových služeb.
  Reklama

Metoda 4 ze 7:
Screenshot otevřeného okna

 1. 1
  Stiskněte Command+Shift+4 a zvolte Spacebar. Síťka s křížkem se zobrazí jako fotoaparát. Můžete znovu kliknout na Spacebar a přepněte zpátky do síťky.
 2. 2
  Přetáhněte kurzor přes okno, které chcete zachytit. Fotoaparát při přetáhnutí zvýrazňuje různá okna modře. Můžete použít příkazy klávesnice jakými jsou například Command+Tab pro posouvání mezi okny, přičemž jste pořád v tomto režimu.
 3. 3
  Klikněte na okno. Obrázek okna, který jste si vybrali, bude uložen na plochu ve výchozím stavu tak, jako jiné metody screenshotů.
  Reklama

Metoda 5 ze 7:
Zvolte si užitečnou metodu

 1. 1
  Zvolte Aplikace > Užitečné > Zvolit. Tento příkaz otevře aplikaci Grab. V horním levém roku obrazovky uvidíte zobrazené nabídky, ale neotevře se žádné okno.
 2. 2
  Klikněte na nabídku Získat a vyberte si mezi čtyřmi různými možnostmi.
  • Pro získání obrázku celé obrazovky, klikněte na Obrazovka (nebo stačí použít klávesnicový příkaz Apple Key + Z). Zobrazí se vám okno s informací kam máte kliknout a s oznámením, že se okno v obrázku nezobrazí.
  • Pro získání obrázku části obrazovky, klikněte na Výběr. Zobrazí se okno s instrukcemi jak přesunout myš přes část vaší obrazovky, kterou chcete vyfotit.
  • Pro získání obrázku konkrétního okna, vyberte Okno. Potom klikněte na okno, které byste chtěli vyfotit.
 3. 3
  Když se otevře nové okno, zvolte Uložit. Můžete také vybrat Uložit jako, pokud chcete změnit jméno a/nebo jej umístit do konkrétního místa, ale mějte na paměti, že může být uložen jako soubor .tiff. Mějte na paměti, že soubor se neukládá automaticky.
  Reklama

Metoda 6 ze 7:
Úprava výchozího místa uložených souborů

 1. 1
  Vytvořte nový soubor. Vytvořit jej můžete ve vyhledávači tak, že kliknete na Soubor > Nový soubor.
 2. 2
  Pojmenujte soubor. Pojmenovat soubor můžete tak, že jednou kliknete na "neznámý soubor." Vložte jméno, které chcete do políčka, jako například "Screenshoty".
 3. 3
  Otevřete terminální obrazovku. Můžete ji nalézt ve vyhledávači, pod sekcí Utilities.
 4. 4
  V příkazovém řádku, zkopírujte default write com.apple.screencapture location a ujistěte se, že po slově location uděláte mezeru.' Neklikněte na Návrat zpět.
 5. 5
  Přesuňte složku, kterou chcete, do terminálního okna. Tohle přidá nové umístění screenshotu do příkazového řádku.
 6. 6
  Klikněte na Návrat zpět. Objeví se nový příkazový řádek.
 7. 7
  Zkopírujte killall SystemUIServer do příkazového řádku a klikněte na Návrat zpět. Tohle zresetuje terminální okno a umožní, aby se změny ihned projevily.
 8. 8
  Buďte opatrní, abyste soubor nesmazali. Jinak jej budete muset vytvořit znovu nebo tento proces udělat znovu, abyste mohli zadat nové výchozí umístění pro screenshoty.
  Reklama

Metoda 7 ze 7:
Další metody

 1. 1
  Použijte Skitch. Skitch vám umožní vám udělat základní změny ve vašem screenshotu a načíst je na web.
 2. 2
  Monosnap je výkonný nástroj na vytváření screenshotů. Udělejte screenshot, označte jej a načtěte jej do cloudu, uložte jej nebo otevřete v jiném nebo externím editoru.
 3. 3
  Použijte Jing. Podobné jako Skitch, Jing vám umožní udělat screenshoty a načíst je přímo na web. Můžete jej také použít pro vytvoření videí vaší obrazovky.
  Reklama

Tipy

 • Soubory z nástroje pro zachycení obrazovky, jsou uloženy na plochu jako výchozí PNG soubory. Nejedná se o nejlepší metodu a zaplní vaši plochu, pokud nejsou spravovány. Nejednoduší způsob, jak toto vyřešit je vytvořit složku se screenshoty, která je nastíněna v sekci Úprava výchozího místa uložených souborů.
 • Alternativní, ale mnohem rozsáhlejší metoda na získávání screenshotů je k dispozici přes náhledovou aplikaci Mac OS X Lion. Možnosti screenshotů jsou zobrazeny pod nabídkou "Soubor" a jsou stejné jako ty, které jsou k dispozici přes klávesnicové zkratky.
 • Pokročilí uživatelé, kteří znají aplikaci Mac OS X Lion Terminal také mohou použít příkaz "screen-capture" pro získání screenshotu z příkazového řádku.
 • Alternativa k uložení souboru Grab jako formátovaný soubor TIFF je jej zkopírovat a potom otevřít Náhled. Následně v Náhledu, klikněte na Soubor- Nový z Clipboardu, následně se otevře obrázek, který může být potom exportován jako soubor jpg nebo soubor png do jakékoliv složky. A pokud zvolíte Vybrat vše a zkopírujete obrázek, můžete jej přímo importovat přes Vložit nebo Vložit obrázek s tlačítkem Shift přímo například do Microsoft Excel.
 • Je možné upravit tuto zkratku používanou pro vytváření screenshotů tak, že půjdete do Systémové preference a potom do části Klávesnice a následně kliknutím na sekci Screenshoty zkratek. Kliknutím na typ screenshotu, pro který chcete změnit zkratku, můžete zvolit kombinaci tlačítek pro vytvoření nové zkratky.
Reklama

Varování

 • Zveřejňování screenshotů, které obsahují informace o autorských právech, by mohlo mít legální důsledky, takže buďte pozorní k tomu, zda máte právo zachytit jakékoliv z informací viditelných na vaší obrazovce.
 • Když budete dělat screenshoty, které chcete poslat dalším lidem nebo je budete chtít zveřejnit na Internetu, ujistěte se, že žádné osobní nebo tajné informace nejsou v tom obrázku zachyceny.
Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak hackovatJak hackovat
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 78 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 831 krát
Stránka byla zobrazena 4 831 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama