Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tento návod vás naučí, jak udělat screenshot celé obrazovky na počítači Windows.

10 vteřinové shrnutí (Snímek celé obrazovky)

1. Stiskněte tlačítko Print Screen nebo PrtSc.
2. Otevřete Kreslení
3. Stiskněte Control + V pro vložení screenshotu do Kreslení.
4. Stiskněte Control + S pro uložení screenshotu.

10 vteřinové shrnutí (Screenshot jednoho okna)

1. Klikněte na okno, které chcete zachytit.
2. Podržte tlačítko Alt a současně stiskněte také tlačítko Print Screen nebo PrtSc.
3. Otevřete Kreslení.
4. Stiskněte Control + V pro vložení screenshotu do Kreslení.
5. Stiskněte Control + S pro uložení screenshotu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Screenshot celé obrazovky

Stáhnout PDF
 1. 1
  Stiskněte tlačítko "Print Screen" ( PrtScr) na své klávesnici. Zachytíte tak snímek celé obrazovky a uložíte jej do schránky. Rozměry obrázku budou stejné, jako je rozlišení obrazovky vašeho počítače.
  • Klávesa PrtScr může být označena jako "PrtScn", "Prnt Scrn", "Print Scr", či podobně. Na většině klávesnic se tato klávesa nachází mezi F12 a Scroll . Na klávesnicích notebooků budete možná muset stisknout tlačítko Fn nebo "Funkce", abyste se dostali ke klávese "Print Screen". [1]
  • Neuvidíte žádné oznámení, že se udělal screenshot.
 2. 2
  Vložte screenshot. Jakmile screenshot uděláte, budete jej muset vložit do programu, abyste jej viděli. Nejběžnějším místem, kam jej můžete vložit je do souboru Kreslení. Budete tak moci screenshot uložit jako soubor s obrázkem, který lze převést jinam.
  • Otevřete Kreslení v sekci Doplňky v menu Start. Až se vám otevře nová stránka, stiskněte Ctrl+V pro vložení obrázku na plátno. Můžete také otevřít menu Úpravy a vybrat možnost Vložit, pokud pravým tlačítkem myši kliknete na plátno a zvolíte možnost Vložit.
  • Klikněte na Soubor, poté na Uložit, abyste mohli nastavit jméno a druh souboru. Nejběžnějším souborem je JPG a PNG. Doporučovaným formátem pro screenshot je PNG, protože má vysokou kvalitu a malou velikost.
  • Screenshot můžete také vložit do jiných programů, jako je Word nebo jej vložit přímo do zprávy e-mailu. Jednoduše otevřete program, do kterého chcete screenshot vložit a stiskněte Ctrl+V.
 3. 3
  Uložte screenshot celé obrazovky přímo do souboru ve Windows 8. Pokud stisknete Win+ PrtScr, uložíte screenshot celé obrazovky přímo do souboru bez nutnosti ukládat jej nejprve někam jinam. Soubor se uloží do složky Screenshoty nebo Obrázky. Pokud složka Screenshoty neexistuje, Windows ji vytvoří.
  • Obrázek je uložen ve formátu PNG.
  • Screenshoty jsou automaticky označovány jako "Screenshot", a u každého dalšího se v závorce také objeví číslo.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Screenshot jednoho okna

Stáhnout PDF
 1. 1
  Klikněte na okno, jehož screenshot chcete udělat. Funkce One Window udělá snímek jednoho „aktivního“ okna na vaší obrazovce. To znamená, že by mělo být vepředu, před všemi ostatními okny.
 2. 2
  Podržte klávesu Alt a stiskněte PrtScr. Obrázek okna se zkopíruje do schránky. Rozměry obrázku jsou určeny velikostí okna, při které je screenshot pořízen.[2]
  • Neuvidíte žádné oznámení, že se udělal screenshot.
 3. 3
  Vložte screenshot. Jakmile uděláte screenshot, budete jej muset vložit do programu, abyste jej viděli. Nejběžnějším místem, kam jej můžete vložit je do souboru Kreslení. Budete tak moci screenshot uložit jako soubor s obrázkem, který lze převést jinam.
  • Otevřete Kreslení v sekci Doplňky v menu Start. Ve Windows 8 vepište do menu Start „Kreslení“ a vyberte jej z výsledků vyhledávání. Až se vám otevře nová stránka, stiskněte Ctrl+V pro vložení obrázku na plátno. Můžete také otevřít menu Úpravy a vybrat možnost Vložit, pokud pravým tlačítkem myši kliknete na plátno a zvolíte možnost Vložit.
  • Klikněte na Soubor, poté na Uložit, abyste mohli nastavit jméno a druh souboru. Nejběžnějším souborem je JPG a PNG. Doporučovaným formátem pro screenshot je PNG, protože má vysokou kvalitu a malou velikost.
  • Screenshot můžete také vložit do jiných programů, jako je Word nebo jej vložit přímo do zprávy e-mailu. Jednoduše otevřete program, do kterého chcete screenshot vložit a stiskněte Ctrl+V.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Použití Výstřižků

Stáhnout PDF
 1. 1
  Otevřete nástroj Výstřižky. Výstřižky jsou dostupné na všech verzích Windows 7, 8 a 10 s výjimkou Startovní a Základní edice. Ve Windows XP nejsou k dispozici.[3]
  • Ve Windows Vista a 7, klikněte na tlačítko Start, vyberte Všechny Programy, poté Doplňky. Ze seznamu vyberte Výstřižky.
  • Ve Windows 8 začněte jednoduše psát “výstřižky”, až se dostanete na startovní obrazovku a vyberte je z výsledků vyhledávání.
 2. 2
  Vyberte tvar výstřižku. "Čtvercový Výstřižek "je přednastaven. Klikněte na tlačítko šipky vedle tlačítka Nový, abyste změnili tvar výstřižku.
  • "Volný Výstřižek " vám umožní myší nakreslit jakýkoliv tvar. Oblast uvnitř tvaru poté bude vaším screenshotem.
  • "Čtvercový Výstřižek " vám umožní vybrat čtvercovou oblast, která bude vaším screenshotem.
  • "Výstřižek Okna" vám umožní vybrat okno a udělat z něj screenshot.
  • "Výstřižek plné obrazovky" zachytí celou obrazovku se všemi otevřenými okny, vyjma okna s nástrojem Výstřižky.
 3. 3
  Upravte ohraničení Výstřižku. Jakýkoliv výstřižek uděláte, bude mít kvůli přednastavení vždy červené ohraničení. To můžete vypnout nebo změnit tak, že kliknete na tlačítko Možnosti. V menu Možnosti odškrtněte rámeček hned vedle “Ukázat výběr inkoustu po pořízení výstřižků”. Odstraníte tak ohraničení ze všech budoucích výstřižků.
 4. 4
  Vytvořte nový výstřižek. Klikněte na tlačítko Nový pro zahájení výběru. Obrazovka se rozmaže a vy budete moci nakreslit oblast výstřižku nebo zvolit okno, pokud si vyberte Výstřižek Okna. Při výběru pusťte myš a vytvořte nový výstřižek.
  • Pokud jste vybrali Výstřižek celého okna, váš Výstřižek se automaticky vytvoří poté, co kliknete na Nový.
 5. 5
  Popište Výstřižek. Jakmile vytvoříte Výstřižek, otevře se v novém okně. Můžete použít nástroj Tužka a na výstřižek kreslit a přidat poznámky, a použít nástroj Zvýraznění, abyste upoutali pozornost na text.
  • Nástroj Guma vymaže pouze poznámky, nikoliv samotný screenshot.
 6. 6
  Uložte výstřižek. Klikněte na ikonu diskety, abyste otevřeli dialog pro ukládání. Vepište do něj název výstřižku a změňte pole "Uložit jako:" pokud si přejete. Nyní můžete výstřižek odeslat e-mailem nebo jej vložit na web.
  • PNGje výchozím formátem ve Windows 7 a 8. Je to bezztrátový komprimovaný formát, což znamená, že pořídí screenshot vysoké kvality v malém souboru. Je to doporučovaný formát pro screenshoty.
  • JPG nebo JPEG je výchozí formát pro Windows Vista. Je to ztrátový formát, což znamená, že všechny screenshoty nebudou zcela ostré a některé barvy možná nebudou tak jasné. Je navržen hlavně pro fotografie a není pro screenshoty doporučován.
  • GIF je nevhodný pro reprodukci barevných fotografií, ale velmi vhodný pro obrázky jako je grafika, nebo loga s většími místy jednolité barvy, což ve výsledku krásně ohraničí barevné rozdíly.
 7. 7
  Zkopírujte Výstřižek. Výstřižek je díky přednastavení zkopírován do schránky, ihned jakmile jej vytvoříte. To znamená, že jej můžete vložit do Kreslení nebo Wordu, stejně jako byste to udělali se screenshotem celého okna. V Kreslení můžete provést další úpravy jako je přidání popisek k výstřižku.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Tablety

Stáhnout PDF
 1. 1
  Stiskněte a držte logo Windows. To je horní logo na vrcholu tabletu, ne tlačítko Windows na ploše.
 2. 2
  Stiskněte tlačítko pro zeslabení zvuku. Obrazovka bude chvíli zatemněná, což značí, že se screenshot udělal.
  • Váš screenshot bude uložen do složky Screenshoty, do které se dostanete, pokud poklepete na WindowsPrůzkumník Složek → Obrázky → Screenshoty.
  Reklama

Tipy

 • Pokud hodláte screenshot umístit na nějakou webovou stránku, ujistěte se, že soubor nepřekračuje povolený velikostní limit.
 • Na klávesnicích notebooků je tlačítko PrtSc možná spojeno s jiným tlačítkem. To znamená, že možná budete muset stisknout tlačítko Fn nebo "Funkce", abyste se k němu dostali. Toto tlačítko obvykle najdete na spodní řadě tlačítek zleva.
 • Někteří lidé, kteří pořizují mnoho screenshotů si možná budou chtít stáhnout speciální program, díky kterému je pořizování screenshotů velmi snadné.
 • Pokud chcete, můžete také screenshot sdílet pomocí služby Jing. Pořídíte tak screenshoty a ihned je můžete nahrát a sdílet na webu.
 • Pro uživatele Microsoft OneNote, pokud stisknete klávesu Windows + S, zobrazí se vám možnost udělat čtvercový výstřižek obrazovky a ten se vám poté objeví jako obrázek ve OneNote. Funguje to také na Windows XP, který nemá nástroj Výstřižky.
Reklama

Varování

 • Screenshoty nemusí zobrazit obsah, který se vám objeví ve Windows Media Playeru.
 • Screenshoty nezobrazují kurzor myši.
 • Některé lidi obtěžuje, pokud jim pošlete velkou přílohu. Nezapomeňte proto upravit či oříznout obrázek.
 • Pokud uložíte screenshot jako určitý druh souboru (jako bitmap), vyjde vám velký soubor. Proto se doporučuje použít formát PNG.


Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak hackovatJak hackovat
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak zobrazit XML souboryJak zobrazit XML soubory
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpoznáJak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpozná
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Reklama

O tomto wikiHow

Ken Colburn
Spoluautorem článku je :
Expert na spotřební elektroniku
Tento článek spoluautorem článku je Ken Colburn. Ken Colburn je expert na spotřební elektroniku a zakladatel a generální ředitel společnosti Data Doctors Computer Services. S více než 34 lety zkušeností se specializuje na kontroly a opravy počítačů, obnovu dat a výuku technologií pro ostatní. Ken také poskytuje jednominutové technické tipy prostřednictvím svého vysílání Data Doctors Tech Tips. Tento článek byl zobrazen 47 261 krát
Stránka byla zobrazena 47 261 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama