Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Protože je život mnoha lidí velmi stresující, není snadné udržet manželství v dobrém stavu. Naštěstí toho pro štěstí svého muže můžete udělat spoustu a dát mu tím najevo, že ho milujete každým dnem více a více. Sdílejte spolu povinnosti manželského života a snažte se dělat si navzájem radost a uspokojovat se emocionálně i sexuálně. Vyzkoušejte některé z tipů, které uvádíme níže a postarejte se o to, aby bylo vaše manželství stále pevným svazkem.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Udržujte vášeň

 1. 1
  Buďte romantická. Romantika se v manželství snadno vytratí pod silou povinností. Udělejte si čas na romantické večeře, procházky při západu slunce a mazlení u vašeho oblíbeného filmu.
 2. 2
  Okořeňte váš sexuální život. Jedním z mnoha aspektů manželství, který často vlivem času utrpí, je sex. Budete muset oba pracovat na tom, aby pro vás sex byl stále zábavný a zajímavý. Naštěstí existuje několik věcí, které vám v tom pomohou.
  • Nenuďte se. Pokud jste zvyklí se s manželem milovat vždy stejně, sex se pro vás brzy stane nudnou činností. Udělejte si čas na spontánní akce a neplánujte si sex. Plánované milostné hrátky nejsou sexy.
  • Naslouchejte touhám a potřebám svého muže. Musíte vědět, co si v posteli přeje a proč to chce zkusit. Jeho touhy se mohou postupem času měnit, takže s ním často mluvte o tom, na co má chuť.
  • Zkuste metodu „Čtyřicet korálků“. Tuto metodu vymyslela žena, která zjistila, že musí zlepšit svůj milostný život. Tato metoda zahrnuje to, že každý z partner má misku, do které vhodí jeden korálek, když má chuť na sex a druhý partner má určitou dobu na to, aby mu jeho přání splnil. [1]
 3. 3
  Choďte na romantická rande. Pokud oba pracujete, jistě není snadné najít si čas na to, abyste mohli být spolu. Zajděte si na rande, nebo si uvařte nějakou dobrou večeři. Měli byste to dělat alespoň jednou za týden. Zde je několik tipů:
  • Zajděte si na večeři a do kina. Tento klasický tip na rande nikdy neomrzí. Můžete chodit každý týden do jiné restaurace a na jiný film.
  • Uvařte si společně večeři. Vymyslete si každý týden jiné jídlo a společně si ho uvařte.
  • V létě si zajděte na piknik. Romantický piknik na louce nebo na pláži je skvělým způsobem, jak se dostat do přírody a užít si společně strávený čas.
  • V zimě jděte bruslit a držte se za ruce. Takové rande může být velmi romantické.
  • Podnikněte spolu něco dobrodružného. Můžete jet na hory, surfovat, nebo vyrazit na exotickou dovolenou.
 4. 4
  Během dne partnerovi posílejte zamilované zprávy. Někdy není nic lepšího, než spontánní SMS zpráva nebo telefonát. Můžete mu zavolat jen abyste mu řekla, že ho milujete, nebo mu pošlete flirtovnou zprávu.
  • Posílejte svému manželovi sexy fotky, abyste mu připomněla, co ho čeká, až přijde z práce domů. Nejprve ho ale varujte, aby tyto zprávy neotvíral před přáteli nebo kolegy v práci.
  • Vložte mu na Facebook odkaz na video, které pro vás má nějaký hlubší smysl. Může to být videoklip k vaší oblíbené písničce, nebo scéna z vašeho oblíbeného komediálního seriálu.
 5. 5
  Pořiďte si nějaké sex oblečení. Pokud doma chodíte pouze v teplákách, je na čase koupit si něco hezkého na sebe. Není nic špatného na tom, chodit doma oblečená pohodlně, ale nezapomeňte o sebe přestat pečovat.
  • Vezměte si něco jednoduchého a okořeňte to například hezkou halenkou s větším výstřihem.
  • Vezměte si vysoké podpatky, abyste opticky prodloužila své nohy. Všichni muži milují ženy s krásnými dlouhými nohami a podpatky jsou snadným způsobem, jak jich dosáhnout.
  • Kupte si nové spodní prádlo. Spodní prádlo je také vhodným způsobem, jak okořenit váš milostný život.
 6. 6
  Chovejte se přitažlivě. Být atraktivní neznamená pouze vypadat sexy. Musíte se také chovat sexy. Chovejte se ke svému manželovi mile a berte ohledy na jeho city.
  • Vyzařujte štěstí a spokojenost. Každý má někdy špatný den. Neměla byste před svým partnerem skrývat své pocity, ale přesto byste se měla snažit chovat se příjemně a mít dobrou náladu.
  • Usmívejte se. Vzhled je stejně důležitý, jako slova. Dávejte si pozor, abyste se nemračila a usmívejte se na svého muže.
 7. 7
  Cvičte. Nemusíte cvičit jen proto, abyste měla sexy tělo. Cvičení způsobí příval endorfinů, které vás zbaví stresu a navodí vám dobrou náladu.
  • Když budete pravidelně cvičit, budete mít také větší chuť na sex, protože uvolníte tělo i mysl.
  • Zkuste cvičení, které bojuje proti stresu, například jógu, nebo běh.
  • Když se budete cítit skvěle, bude to mít pozitivní vliv na váš milostný život a budete sebejistější. [2]
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Buďte spontánní

 1. 1
  Choďte spolu na koncerty. Kupte si lístky na koncert vaší oblíbené kapely. Velké koncerty jsou silné zážitky, které váš vztah posílí a dodají vám skvělé vzpomínky.
 2. 2
  Jeďte spolu na výlet. Sbalte si auto a zajeďte si někam, kam jste se vždy chtěli podívat. Naplánujte si výlet, který bude představovat váš vztah.
 3. 3
  Zůstaňte vzhůru celou noc a dejte si filmový maraton. Má váš partner rád nějaké konkrétní filmy? Připravte si je všechny, udělejte popcorn a dívejte se na ně celou noc. I když v průběhu noci usnete, bude to legrace a skvěle si se svým mužem odpočinete.
 4. 4
  Jeďte stanovat. Menší dovolená pod stanem může být velmi romantická. Vezměte si jen to nejnutnější a jeďte na několik dní do lesů pod stan.
 5. 5
  Pište partnerovi romantické vzkazy a dávejte je různě po bytě. Rozmístěte po celém bytě romantické vzkazy tak, aby je váš muž našel. Můžete mu jeden strčit i do kapsy. Taková malá romantická gesta mu vykouzlí úsměv na rtech.
 6. 6
  Zkuste spolu něco nového. Mluvte s partnerem o věcech, o kterých jste se nedávno dozvěděla a sdílejte s ním všechny své novinky. Zkuste mu představit něco, co ještě nezná, abyste toho měli více společného.
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Dávejte mu příležitostné dárky

 1. 1
  Nechejte zarámovat fotku vás dvou. Fotografie vydá za tisíc slov. Když necháte zarámovat nějakou vaši společnou fotku a dáte ji manželovi, dáte mu najevo, jak moc vám na něm záleží. Můžete také vyrobit koláž fotek z vaší poslední dovolené, nebo z celého vašeho společného života a připomenout mu tak ty nejlepší chvíle, které jste spolu prožili.
 2. 2
  Vyrobte mu dárek. Kupónové knížky jsou skvělým (a levným) způsobem, jak partnerovi projevit lásku. Buďte kreativní a vyrobte mu kupóny na romantické věci, které bude moci kdykoli uplatnit. Zde je několik nápadů:
  • Masáže
  • Milostné hrátky
  • Jeho oblíbené jídlo
  • Možnost vybrat film
  • Jídlo v jeho oblíbené restauraci
  • Osvobození od domácích prací
 3. 3
  Připravte mu jeho oblíbené jídlo nebo dezert. Láska prochází žaludkem – když svému muži uvaříte jeho oblíbené jídlo, dáte mu tím najevo, jak moc ho milujete. Měla byste si jednou za čas udělat chvíli času a uvařit mu něco, co má opravdu rád. Ještě lepší bude, když to pro něho bude překvapení.
 4. 4
  Vypalte mu CD s jeho oblíbenou hudbou. Připravte si seznam jeho oblíbených písniček, nebo si najděte nějaké, které by se mu mohly líbit. Můžete nahrát i CD s písničkami, které pro vás dva něco znamenají.
  • Zabalte toto CD jako dárek a dejte ho svému manželovi.
  • Můžete mu CD vložit do přehrávače v autě, aby si ho pustil při příští cestě. Jistě mu tím zpříjemníte celý den.
 5. 5
  Dejte mu něco z přírody. Jděte na nějaké místo, které je pro vás významné a něco mu odtamtud přineste. Může to být kamínek ve tvaru srdce, mušle z pláže, nebo klidně i větvička sebraná na vašem společném výletě. Dejte svému muži najevo, že na něho stále myslíte.
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Zajistěte, aby se doma cítil dobře

 1. 1
  Mějte doma uklizeno. Nemusíte mít neustále sterilně čisto, ale měli byste se oba podílet na udržování uklizeného bytu. Snažte se nemít své oblečení a make-up roztažené po celém bytě.
 2. 2
  Vítejte svého muže s úsměvem. Pokud jste doma, když se váš muž vrátí z práce, přivítejte ho polibkem a úsměvem. Ihned tím navodíte příjemnou atmosféru a zajistíte, že se bude doma cítit skvěle. [3]
 3. 3
  Vařte společně. Sdílejte spolu povinnosti i zábavu. Večeře je možností popovídat si o důležitých, ale i nedůležitých věcech. Vyhýbejte se nákupům mražených a hotových jídel a vařte si společně jídla, která máte rádi.
 4. 4
  Vylepšujte spolu váš domov. Začněte společně pracovat na nějakém projektu. Když budete například malovat, nebo něco vyrábět, bude to pro vás příjemné. Když společně něco tvoříte, váš vztah se posiluje.
 5. 5
  Pozvěte jeho rodinu na večeři. Až budete mít hezký domov, který bude odrazem vašeho vztahu, pozvěte partnerovu rodinu na večeři. Váš manžel ocení vaši snahu a bude mít radost, že jste k jeho rodině milá.
 6. 6
  Nebuďte jen spolubydlící. Je snadné zapomenout na to, že se milujete a chovat se jako spolubydlící. Buďte láskyplní a často se líbejte, mazlete a dotýkejte. S partnerem byste se měla cítit dobře, ale neměla byste se chovat tak, jako kdyby nebyl doma.
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Udržte si svoji individualitu

 1. 1
  Udělejte si čas na sebe. Staré přísloví „Šťastná žena znamená šťastný život,“ má v manželském životě rozhodně něco do sebe.
  • Pokud chcete, aby s vámi váš muž byl šťastný, budete nejprve muset být spokojená sama se sebou. Pro každého znamená štěstí něco jiného, ale důležité je udělat si čas na sebe.
 2. 2
  Nezapomínejte na svoji rodinu a přátele. Je důležité, abyste s partnerem oba pečovali i o ostatní vztahy ve vašem životě. Přátelé jsou důležitou součástí života a když s nimi budete trávit čas, budete mít vyrovnaný a zajímavý život.
  • Jeden večer v týdnu si zajděte někam bez partnera. Když to budete dělat každý týden ve stejný den, partnerovi to nebude vadit, protože bude moci také trávit čas s přáteli.
  • Nemluvte s kamarády celou dobu jen o svém partnerovi. Tuto dobu byste měla věnovat něčemu jinému a trochu si od svého manželství popovídat. Zajímejte se o své přátele a mluvte s nimi o tom, jak se mají.
 3. 3
  Nezapomínejte na své zájmy. Je skvělé mít s manželem stejné zájmy, ale měla byste mít i nějaké vlastní koníčky. Pokud ráda čtete a on rád hraje golf, dopřejte si navzájem čas na to, abyste se mohli oba věnovat tomu, co vás baví.
 4. 4
  Buďte k sobě upřímní. Komunikace je v každém vztahu to nejdůležitější. Mluvte spolu o svých pocitech, i když to nebude snadné. Pokud máte pocit, že se snažíte zajistit, aby byl váš manžel šťastný a myslíte si, že mu na vašem štěstí nezáleží, řekněte mu to. Komunikace je často to jediné, co je potřeba udělat pro dosažení změny.

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 280 krát
Kategorie: Rodinné soužití

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 9 280 krát.

Pomohl vám tento článek?