Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zálohování vašeho iPhone běžným zpsobem vás může v budoucnu ušetřit od zbytečného bolení hlavy v případech rozbití nebo ztráty vašeho telefonu. Je tu několik možností, jak zálohovat nastavení a data vašeho iPhone. Zálohovací řešení Applu použitím iTunes nebo iCloud jsou velice obsáhlé a opravdu byste neměli potřebovat žádné další zálohování. Stejně tak, když má vaše zařízení prolomenou bezpečnost, budete chtít zálohoací aplikaci, která může zachránit všechny vaše prolomené aplikace a nastavení.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Použitím iTunes

 1. 1
  Stáhněte a nainstalujte si iTunes. Jestli ještě nemáte nainstalované iTunes, můžete je stáhnout ze stránek Applu.
  • Jestli nechcete používat iTunes na zálohování svého iPhone nebo nemáte přístup k počítači, klikněte zde.
 2. 2
  Aktualizujte iTunes. Jestliže už máte nainstalované iTunes, ujistěte se, že jsou aktualizované na nejnovější verzi. Jestli je váš počítač připojen k internetu, budete vyzváni k aktualizaci kdykoliv zapnete iTunes a nějaká aktualizace bude momentálně k dispozici.
 3. 3
  Propojte svůj iPhone se svým počítačem. Jestli je to poprvé, co propojujete telefon s počítačem, musíte kliknout na "Trust" na obrazovce iPhone.
 4. 4
  Vyberte svůj iPhone v iTunes. Tato možnost se objeví po chvíli v řadě tlačítek podél vrchní strany obrazovky. Touto volbou otevřete Souhrnou obrazovku.
 5. 5
  Odemčete svůj iPhone. Jestli je váš iPhone v současnosti uzamčen heslem, bude muset být odemčen ještě než začnete zálohovací proces.
 6. 6
  Vyberte "Tento počítač" v zálohovací sekci. Toto umožní iTunes zálohovat vás iPhonek přímo ve vašem počítači uložením do paměti iCloud.
  • Záloha bude také vytvořena během synchronizačního procesu.
 7. 7
  Klikněte na Zálohujte nyní (Back up now). Tím spustíte zálohovací proces. Jestli je tlačítko šedivé, váš iPhone se nejspíše právě synchronizuje s iTunes.
  • Je tu možnost, že butede vyzváni k zálohování aplikací, které v současnosti nejsou ve vaší iTunes knihovny. Toto se může stát, pokud jste instalovali aplikace z jiných zdrojů nebo jste nepřesunuli vaše nákupy z vašeho iPhone do vaší iTunes knihovny. Nebudete mít možnost obnovit tyto aplikace, dokud je nepřesunete do knihovny.
  • Můžete být také vyzváni k přesunutí vašich nákupů z vašeho iPhone do vaší iTunes knihovny. Toto se stane, když máte ve vašem iPhone nainstalované aplikace, ale nemáte iTune nastavené na automatické stahování nových nákupů.
 8. 8
  Vyčkejte, než se proces zálohování dokončí. Jakmile potvrdíte jestli chcete zálohovat aplikace a převést nákupy, váš iPhone se začne automaticky zálohovat do vašeho počítače. Průběh můžete sledovat v horní straně okna iTunes.[1]
  • iTunes zálohuje vaše nastavení, kontakty, aplikace, data, zprávy a fotky z Camera Roll. Toto nebude zálohovat jakoukoliv synchronizovanou hudbu, videa, nebo podcasty z vaší iTunes knihovny nebo jakákoliv další média přidané jiným způsobem. Tyto věci budou muset být resynchronizované po obnovovacím procesu použitím iTunes.
  • Záloha vašeho iPhone je nyní uložena ve složce iTunes Media.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Using iCloud

 1. 1
  Otevřete Nastavení vašeho iPhone. Pokud nepoužíváte iTunes ve vašem počítači nebo chcete použít více automatizovaný zálohovací systém, můžete použít k zálohování vašeho iPhone váš iCloud účet.
  • Na všech ID Applu je 5GB volného úložného prostoru na iCloud. Buďte si vědomi toho, že zálohováni vašeho iPhone do iCloud paměti zabere velkou část vašeho volného úložného prostoru.
 2. 2
  Vyberte "iCloud" z Nastavení. Množství volného prostoru, který je k dispozici, bude zobrazeno vedle tlačítka "Paměť".
 3. 3
  Zascrolujte dolů a klikněte na "Zálohovat". Toto vám umožní ustanovit vaše iCloud zálohovací nastavení.
 4. 4
  Přepněte iCloud zálohováni na ON. Budete informováni o tom, že iTunes už nebude automaticky zálohovat vaše zařízení během synchronizace.
  • Toto nastaví váš iPhone na automatické zálohování v případě, že je zapojený, připojený k Wi-Fi síti a obrazovka je zamknutá.
 5. 5
  Začněte se zálohou okamžitě. Jestli chcete zálohu vašeho iPhon započít ihned, sklikněte na "Zálohovat nyní" obrazovce iCloud zálohy. Zobrazí se vám předpokládaný čas trvání procesu.
  • Zálohování přes iCloud bude zálohovat pouze data a nastavení vašeho zařízení, které už nejsou uloženy na iCloud. Například vaše záložky, kontakty, kalendáře, sdílené fotky a vaši iCloud Knihovnu Fotek (pokud možno) nebudou zálohovány, protože už jsou uloženy na vašem iCloud účtu.
  • Jestli jstte přidali hudbu a videa z jiných zdrojů než iTunes, také nebudou zálohovány. Vaše nákupy aplikací, hudby a videa z iTunes budou při zálohování obnoveny.
 6. 6
  Upravte, co bude předmětem zálohy. Jakmile jednou provedete zálohu, můžete upravit, co bude zálohováno v budoucnosti. Tohle je velmi užitečné, jestli využíváte oba způsoby zálohování, jak přes iTunes, tak přes iCloud. Například, můžete mít spoustu fotek zálohovaných přes iTunes, takže můžete zakázat zálohování fotek přes iCloud pro ušetření místa.[2]
  • Z iCloud Nastavení vyberte "Úložiště" a následně "Spravovat Úložiště".
  • Klikněte na zálohu iPhone.
  • Projeďte si list souborů, které chcete zálohovat a vypněte všechno, co do vaší iCloud paměti zálohovat nechcete.
  • Vyberte "Vypnout a Vymazat" z enu, které se objeví. Toto vymaže data, která již jsou zálohována a uchrání tento obsah od zálohování v budoucnosti. Mějte na paměti, že tohle nevymaže žádná data z vašeho iPhone, takže se není čeho bát.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Backing Up a Jailbroken iPhone

 1. 1
  Stáhněte PKGBackup. Jestli nepoužíváte iPhone s prolomenou bezpečností, záloha přes iTunes a iCloud by měla být více než dostatečná, a měla by bezpečně chránit vaše data bez nutnosti instalace aplikace z jakékoliv třetí strany. Jestli má váš iPhone prolomenou bezpečnost, aplikace jako PKGBackup je na zvládnutí ochrany vašich aplikací a dat přesně to, co potřebujete.[3]
  • Pokud má váš iPhone narušenou bezpečnost, můžete si stáhnout PKGBackup z aplikace Cydia.
 2. 2
  Otevřete PKGBackup a klikněte na tlačítko "Nastavení". Toto vám umožní vybrat si, kam chcete svou zálohu uložit. Můžete se připojit ke spoustě různých cloud servisů, jako třeba Dropbox, OneDrive a Google Drive. Můžete si také odeslat svou zálohu na FTP server.
  • Nastavení vám také dovolí zvolit si svůj vlastní rozvrh zálohováni.
 3. 3
  Vraťte se na hlavní obrazovku a klikněte na "Zálohovat". Toho vám umožní vybrat si, co přesně má být zálohováno. Můžete přepínat okna mezi vašimi Apple aplikacemi, App Store aplikacemi, Cydia aplikacemi a soubory uloženými na vašem iPhone.
  • Klikněte na ikonu zálohování pro výběr věcí, které chcete a které nechcete zálohovat.
 4. 4
  Začněte se zálohovacím procesem. Jakmile máte vybrané veškeré aplikace, vychytávky a soubory, které chcete zálohovat, můžete začít s procesem. Čas trvání procesu bude kolísat, záleží totiž na tom, co zálohujete a jestli je zálohovaný soubor nahráván na cloud úložiště.[4]
  • iTunes bude zálohovat nastavení všech vašich aplikací, a to i těch s prolomenou bezpečností. Ačkoliv už nebude zálohovat přímo prolomené aplikace. PKGBackup vá umožní snadno a rychle znovu stáhnout vaše prolomené aplikace a vychytávky po obnovení zálohy skrz iTunes.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 210 krát
Kategorie: IPhone
Stránka byla zobrazena 2 210 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama