Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vlasy sčesané a uhlazené dozadu jsou módní už přes sto let. Tento účes vyzdvihuje barvu a objem vlasů a přiláká pozornost. Hodí se jak na obchodní jednání, tak i na volný čas či víkendovou procházku. Vyberte si jeden ze tří stylů: klasický uhlazený účes, moderní uhlazený účes nebo dlouhý uhlazený účes.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Krátký uhlazený účes

 1. 1
  Začněte s vlhkými vlasy vysušenými ručníkem. Účes uhlazený dozadu vypadá nejlépe, když ho začnete tvarovat ještě s vlhkými vlasy. Vlasy se dosuší už ve sčesaném účesu a díky tomu si udrží tvar celý den. Nejdříve si tedy umyjte vlasy a osušte je ručníkem.[1]
 2. 2
  Do vlasů naneste pomádu. Pomocí prstů naneste dostatečné množství silně tužící pomády a zaměřte se hlavně na vršek hlavy a na spánky. Pomáda je tradičním pomocníkem při tvorbě tohoto účesu. Díky silně tužící pomádě vlasy vydrží sčesané vzadu, než si je umyjete.
  • Hlavní složkou pomády bývá olej. Olejové pomády dodávají vlasům populární lesk a drží účes na jednom místě. Olej se ale hůře vymývá, a tak se můžete zkusit podívat po pomádě, která jako hlavní přísadu neobsahuje olej.
  • Pokud nemáte moc husté vlasy, gel je také vhodná alternativa. Díky gelu budou vlasy sušší a mohou mít křehčí strukturu. Tento způsob je nejlepší pro jemnější, lehčí typy vlasů, protože těžší vlasy nemusí udržet na místě.
 3. 3
  Od čela k temeni si vlasy pročešte hřebenem. Použijte hřeben s řídkými zuby a vlasy si od čela až k temeni sčešte. V tradičním uhlazeném účesu není pěšinka, takže si vlasy jednoduše učešte hřebenem dozadu. Několikrát opakujte, dokud vlasy nejsou po celé délce rovné a uhlazené.
 4. 4
  Uhlaďte vlasy na spáncích. Hřeben umístěte na pravou skráň a vlasy pročešte až dozadu na hlavu. To samé udělejte na levém spánku. Vlasy po stranách hlavy by měly být uhlazené od předních částí hlavy až dozadu.
 5. 5
  Vlasy sčesávejte tak dlouho, dokud nedosáhnete požadovaného tvaru. Většinou stačí vlasy pročesat šestkrát až sedmkrát a účes je hotový. Je lepší vlasy uhladit co nejméně tahy, aby pomáda zůstala rovnoměrně rozprostřená po vlasech. Pokud budete vlasy česat moc, můžou začít vypadat neuspořádaně.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Moderní uhlazený účes

 1. 1
  Začněte s vlhkými vlasy vysušenými ručníkem. Umyjte si vlasy a vysušte je, ale ne úplně. Tenhle účes vypadá nejlépe na vlasech, které jsou ještě trochu vlhké. Vlasy se dosuší ve sčesané pozici a celý den udrží tvar.
 2. 2
  Do vlasů naneste pomádu. Pomocí prstů naneste dostatečné množství silně tužící pomády a zaměřte se na vršek hlavy a na spánky. Na tento účes potřebujete silně tužící nebo středně tužící pomádu. Pokud použijete středně tužící pomádu, vlasy se budou moct pohybovat a vytvoří nedbalejší vzhled. Pokud upřednostňujete uhlazenější vzhled, použijte silně tužící pomádu.
 3. 3
  Pokud chcete, učešte ve vlasech pěšinku. Moderní uhlazený účes může být na jakékoliv straně hlavy rozdělen pěšinkou. Pomocí hřebene si učešte pěšinku na levé nebo pravé straně hlavy a myslete na to, že obě části účesu budou sčesané dozadu. Vyhněte se pěšince uprostřed.[2]
 4. 4
  Od čela k temeni si vlasy pročešte hřebenem. Použijte hřeben s řídkými zuby a vlasy si od čela až k temeni rovně sčešte. Každou část vlasů si učešte jen jednou. U tohoto účesu je lepší, když vlasy mají u kořínků víc objemu a neleží jen rovně na hlavě.
  • U moderního uhlazeného účesu nemusíte sčesávat dozadu vlasy po stranách. Tento typ účesu vypadá dobře, pokud máte vlasy po stranách kratší než na vrchu hlavy.
  • Pokud na stranách máte delší vlasy, uhlaďte je ze spánků směrem dozadu.
 5. 5
  Pomocí prstů vlasům dodejte objem. Moderní sčesaný účes má objem a pohyb. Nejdřív tedy zčešte vlasy dozadu a potom vlasy vytvarujte prsty do požadovaného tvaru. Prsty si pročešte vlasy a lehce je nazvedněte u kořínků, aby nevypadaly splihle.
  • Objem také můžete dodat fénem nastaveným na nízkou teplotu. Fén namiřte na čelo a foukejte směrem k temeni, aby vlasy uschly uhlazené dozadu.[3]
  • Podle potřeby použijte více pomády, abyste dosáhli požadovaného vzhledu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Dlouhý uhlazený účes

 1. 1
  Začněte s vlhkými vlasy. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete použít vén a vlasy trochu vysušit, aby byly tak ze sedmdesáti procent suché. Nebo také můžete vlasy vysušit ručníkem.
 2. 2
  Před nanesením přípravku si učešte vlasy. Dříve, než nanesete pomádu a začnete vlasy uhlazovat, si hřebenem se širokými zuby rozčešte vlasy a odstraňte všechna zacuchaná místa. Finální účes tak bude vypadat hladce.
 3. 3
  Na vršek a strany hlavy naneste pomádu. Pomocí prstů naneste pomádu na všechny vlasy, které chcete uhladit. Pomádu nemusíte nanášet na konce vlasů.
  • Použijte hřeben se širokými zuby, který vám pomůže rozčesat produkt po celé délce vašich vlasů. Nebude tak vidět přechod mezi místem, kam jste si produkt aplikovali a kam ne.
 4. 4
  Vlasy po stranách a na vršku hlavy sčešte dozadu. Použijte hřeben s řídkými zuby a vlasy si od čela až k temeni sčešte. Češte od spánků směrem dozadu. Potom si vlasy pročešte prsty a dodejte jim objem.
 5. 5
  Zvažte, jestli vlasy nesvážete do culíku nebo drdolu. Když vlasy svážete, uhlazená část účesu bude lépe držet na místě a vlasy budou vypadat upraveněji. Můžete si taky učesat poloviční culík nebo dlouhý cop.
  Reklama

O tomto wikiHow

Martin Nepton
Spoluautorem článku je :
Profesionální kadeřník
Tento článek spoluautorem článku je Martin Nepton. Martin Nepton je profesionální kadeřník a kolorista v Bang Bang LA v Los Angeles, Kalifornie. S více než 11 lety zkušeností se Martin specializuje na pomoc klientům vyjádřit jejich Queer identitu prostřednictvím vlasů. Martin nabízí personalizované účesy a služby v oblasti barev a stylu s negenderovými cenami podle délky vlasů. Martin je držitelem titulu BA z University of Québec v Montréalu a je licencovaným kadeřníkem v Kalifornii. Tento článek byl zobrazen 9 351 krát
Stránka byla zobrazena 9 351 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama