Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte v hlavě nějakého muže, na kterého nemůžete přestat myslet? Už vás nebaví čekat na to, až udělá první krok? Možná máte kamaráda, kterého máte raději více a chtěla byste s ním chodit. Téměř každé ženě se někdy stalo, že byla tajně zamilovaná do muže. Převezměte kontrolu nad svým srdcem a nad svou situací. Dejte muži najevo, co k němu cítíte. Tento článek vám ukáže, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Ukažte muži, že se vám líbí

 1. 1
  Věnujte mu plnou pozornost. Jedním z prvních kroků by mělo být to, že se budete upřímně zajímat o vše, co říká nebo dělá. Ať už spolu trávíte čas sami, nebo ve skupině lidí, můžete mu tím dát jasně najevo, že se vám líbí. [1]
  • Pokud jste spolu o samotě, ptejte se ho na různé otázky, abyste toho o něm zjistila více. Nezahrnujte ho dotazy, aby si nepřipadal jako u výslechu. Nechejte rozhovor plynout přirozeně a ptejte se na to, co vás napadne. Můžete začít tím, že se ho zeptáte, co rád dělá ve svém volném čase, nebo pokud jste v baru nebo v restauraci, můžete se ho zeptat, jestli do tohoto podniku chodí často. Pokládejte mu přímé a konkrétní otázky, neříkejte mu: „Řekni mi něco o sobě.“ Zaměřte se na lehčí témata, jako je hudba, jídlo, nebo třeba sport.
  • Pokud jste ve skupině lidí, věnujte mu více pozornosti, než ostatním. Neměla byste se chovat divně a předstírat, že tam ostatní vůbec nejsou, ale měla byste stát co nejblíže u něho a natočit se k němu tělem. Při rozhovoru celé skupiny buďte aktivní, ale pokud on řekne něco zajímavého nebo zábavného, zasmějte se tomu. [2]
 2. 2
  Zjistěte si, kde na něho můžete narazit. Pokud jste si chvíli popovídali a něco o něm již víte, měla byste být schopná zjistit, co ho baví a kde tráví volný čas. Hraje v kapele, nebo v nějakém sportovním týmu? Víte, kterému týmu fandí? Do kterého baru chodí o víkendu?
  • Pokud zmíní nějaký sportovní tým, nebo třeba bar, vezměte kamarádku a zkuste se s ním potkat.
  • Přidejte si ho do přátel na Facebooku, nebo ho začněte sledovat na Twitteru, abyste věděla, co má v plánu. Zajděte si na několik akcí, které by se mu mohly líbit, abyste si nepřipadala neinformovaně.
  • Seznamte se s jeho přáteli, abyste zjistila, čemu se s kamarády většinou věnují. Když zjistíte, co budou dělat večer, navrhněte, že byste se k nim se svými kamarádkami mohla přidat. Když se budete domlouvat tímto způsobem, nebude všem jasné, že se snažíte dohodnout si schůzku s mužem, který se vám líbí.
 3. 3
  Usmívejte se a dívejte se mu do očí. Pokud stojíte na opačné straně místnosti, zadívejte se na ho a počkejte, až si toho všimne. Až se na vás podívá, usmějte se, dívejte se mu do očí a potom se podívejte jinam. Pokud si všimnete, že se dívá on na vás, usmějte se na něho.
 4. 4
  Kupte mu dárek. Dejte mu dárek, kterým mu dáte najevo, že na něj myslíte. Nemusíte utrácet příliš mnoho peněz – pokud jste zručná, nemusíte utrácet žádné peníze. Vyberte dárek, kterým dáte najevo, že víte, co má rád a co ho zajímá, nebo který vám připomene nějakou společně strávenou chvíli. Můžete mu koupit figurku jeho oblíbeného sportovce, nebo lístky na koncert kapely, kterou máte oba rádi. Pokud máte talent na ruční výrobu, můžete mu dát zarámovanou fotku vás obou a vlastnoručně upravit rámeček, nebo vytvořit koláž z vašich nejlepších vzpomínek.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Dejte mu svůj zájem najevo pomocí flirtování

 1. 1
  Flirtujte řečí těla. Flirtování je zábavným způsobem, jak dát muži najevo, že se vám líbí. Nejlepší je tuto metodu zkombinovat s jinou metodou. Měla byste mu dát velmi jasně najevo, že se vám líbí a zajistit, aby věděl, že s ním neflirtujete jen pro zábavu. [3]
  • Když s ním budete mluvit, natočte se k němu čelem i celým tělem. Dáte mu tím najevo, že mu věnujete veškerou pozornost a trochu mu tím namasírujete ego, když budou v okolí i ostatní muži.
  • Jemně se ho dotýkejte, abyste při rozhovoru působila hravěji a smyslněji. Pokud se při pozdravu nebudete objímat, jemně se ho dotkněte na paži. Můžete se ho dotknout také na ruce, abyste vašemu rozhovoru dodala trochu vzrušení.
  • Řekněme, že mu například chcete říct něco úžasného. Nakloňte se k němu, sáhněte mu na ruku a řekněte: „Nebudeš věřit tomu, co se stalo potom!“ Můžete se ho dotknout také na rameni nebo na koleni a hravě ho škádlit. Jemně mu zatlačte do ramene a řekněte: „To je hloupé!“ Můžete mu také sáhnout na koleno a říct mu, že je vtipný.
 2. 2
  Při rozhovoru udržujte oční kontakt. Když se budete někomu delší dobu dívat do očí, nevyhnutelně se mezi vámi vytvoří spojení. Málokdo má ovšem dostatek sebejistoty na to, aby se někomu vydržel dívat do očí déle, než několik vteřin. Je snadné dívat se někomu do očí, když si spolu povídáte. Snažte se dívat se mu do očí vždy alespoň 7 vteřin v kuse vždy, když si spolu budete povídat. Můžete se čas od času podívat i jinam, ale neměla byste to kazit tím, že se zadíváte do země, nebo si vytáhnete telefon, když vám bude zrovna vyprávět nějakou historku o svém domácím zvířeti z dětství.
 3. 3
  Hezky se oblékněte. U flirtování je nutné získat si pozornost muže a vzbudit v něm zájem. Snažte se vypadat dobře vždy, když se s ním uvidíte. Můžete nosit obepnuté oblečení, abyste zvýraznila své přednosti. Používejte make-up, abyste zvýraznila svoji krásu, ale nepřehánějte to. Měla byste pouze zvýraznit to, co je na vás krásné – ne skrývat svůj skutečný vzhled. Vezměte si červenou rtěnku, což je velmi smyslná barva a použijte řasenku a oční stíny, aby vaše oči vynikly.
 4. 4
  Flirtujte s ním pomocí lichotek. Klasické lichotky mohou znít trochu otřepaně a samoúčelně. Pokud mu chcete lichotit tak, abyste mu dala jasně najevo, že se vám líbí, najděte si konkrétní věci, které mu budete chválit. Příklad: „Ta košile na tobě vypadá opravdu dobře,“ „Jsi skvělý bubeník, moc ráda tě poslouchám.“ Pokud chcete, aby vaše lichotka zněla flirtovně, přisuňte se k němu trochu blíž a řekněte mu ji hlubším hlasem.
 5. 5
  Flirtujte s ním pomocí SMS zpráv. Pošlete mu zprávu, kterou mu dáte najevo, že na něho myslíte. Záleží na tom, jak dobře se znáte a jaký je, ale neměla byste mu posílat každý den několik zpráv. Napište mu například ráno a řekněte mu, že mu přejete hezký a úspěšný den. Můžete mu poslat nějaký vtip, nebo něco zajímavého, co jste zaslechla. Můžete mu v SMS zprávách také lichotit. Pokud jste se předchozí večer viděli, napište mu třeba: „Včera jsem si to moc užila,“ nebo „V modré ti to sluší.“
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Řekněte mu, že se vám líbí

 1. 1
  Zeptejte se ho, jestli někoho má. Přirozeně ho bude zajímat, proč to chcete vědět. Pokud jste mu projevovala dostatek pozornosti a flirtovala jste s ním, bude mu jasné, že se vám líbí. Můžete se ho zeptat i v případě, že už víte, že je single (protože jste si to zjistila od jeho přátel). Berte to jako způsob, jak mu dát najevo, že o něho máte zájem.
  • Můžete tímto směrem zavést řeč při rozhovoru. Pokud jste spolu flirtovali a viděla jste, že na vás reaguje, můžete se ho na to zeptat rovnou. Pokud máte pocit, že jsou vaše city vzájemné, je to krok správným směrem. Můžete se ho zeptat přímo: „Chodíš s někým?“ nebo „Máš přítelkyni?“ ale můžete to zkusit i nenápadněji: „Kde máš přítelkyni?“ nebo „Jsi tady dnes sám?“
  • Připravte se na to, že až vám odpoví, budete mu muset něco říct. Pokud řekne, že je single, můžete říct „to je dobře“ a usmát se. Pokud máte dost odvahy, můžete se k němu naklonit a říct mu: „To mám velké štěstí!“ Pokud řekne, že s někým chodí, je lepší si zachovat úctu a včas odejít. Místo toho, abyste rozhovor ukončovala příliš rychle, můžete říct něco vtipného, abyste se oba cítili lépe, například: „Zase jsem něco nestihla, sakra!“
 2. 2
  Řekněte mu upřímně, co k němu cítíte. Místo abyste chodila kolem horké kaše a snažila se mu stále něco naznačovat, seberte odvahu a řekněte mu, že se vám líbí. Dohodněte si schůzku, kde budete moci mluvit v klidu a v soukromí. Můžete to udělat s vážnou tváří, nebo s nadhledem. To, co budete říkat, bude záviset na tom, jak moc se vám daný muž líbí.
  • Pokud se nebojíte, buďte přímá a řekněte: „Líbíš se mi, chtěla bych, abychom byli více než jen přátelé.“ V podstatě ho tím sice zaháníte do kouta, ale budete alespoň brzy vědět, zda se mu také líbíte.
  • Řekněte mu, že je hezký a navrhněte mu, abyste spolu trávili více času. Jde sice o přímý způsob, jak dát muži najevo, že se vám líbí, ale zároveň je to o něco uvolněnější způsob, jak vyjádřit své pocity. Nebudete tím na něho tolik tlačit, protože mu v podstatě jen navrhnete, abyste spolu trávili více času. Zkuste mu říct: „Myslím, že je s tebou zábava a baví mě s tebou trávit čas. Mohli bychom se vídat ještě častěji.“
 3. 3
  Pozvěte ho na rande. Pokud jste dostatečně sebejistá, ale nechcete mu dávat své pocity najevo příliš silně, pozvěte ho na rande. Můžete to udělat osobně, nebo po telefonu. Řekněte mu, že vás baví s ním trávit čas a že byste ho chtěla lépe poznat. Můžete říct například: „Moc jsem si to s tebou užila, jsi opravdu zábavný. Ráda bych s tebou strávila více času jen ve dvou. Chtěl by sis se mnou někdy vyjít?“ Připravte si vhodné rande ještě dříve, než se ho zeptáte – uvědomte si, že ho zvete na rande, takže byste neměla nechávat veškeré plánování na něm.
 4. 4
  Napište mu své pocity do zprávy. Je možné, že jste ještě nesebrala odvahu s ním mluvit osobně, nebo při nervozitě nejste schopna vyjadřovat své myšlenky. Nemějte strach – můžete mu napsat zprávu!
  • Můžete mu poslat zprávu, do které napíšete, co k němu cítíte, jako kdybyste mu to říkala osobně. Můžete psát také buď vážně, nebo s nadhledem – podle toho, jak moc se vám líbí. Zde je příklad uvolněnější z právy: „Moc se mi líbíš, chtěl bys někdy zajít na večeři?“ Pokud jsou vaše pocity intenzivnější, můžete zkusit například něco takového: „Musím se ti přiznat, že na tebe nemůžu přestat myslet. Jsi úžasný a zábavný. Cítíš ke mně také něco? Pokud ano, ráda bych tě pozvala na večeři, abychom se lépe poznali.“
  • Pokud ovšem muž vaše city neopětuje, bude mít bohužel možnost vaši zprávu ignorovat a předstírat, že jste mu ji nikdy neposlala. Připravte se i na tuto možnost a připravte se na to, že až ho v budoucnu potkáte, nebudete se cítit příjemně. Můžete předstírat, že jste mu zprávu nikdy neposlala, nebo sebrat odvahu a zeptat se ho na zprávu i na jeho city k vám osobně.
 5. 5
  Řekněte některému z jeho přátel, co k němu cítíte a počkejte, až si to řeknou. Pokud se dobře znáte s jeho přáteli, můžete si jednoho vybrat a svěřit mu své pocity. Pravděpodobně bude schopen vám říct, zda máte nebo nemáte šanci. V každém případě jistě nebude váhat vaši zprávu předat muži, který se vám líbí.[4]
  Reklama

Tipy

 • Zmiňte se o tom, že se zajímáte o něco, co zajímá i jeho. Když to uděláte, nebude divné, když se spolu potkáte na nějaké akci. Dejte si pozor, aby se nezdálo, že ho sledujete.
 • Vyberte si něco, o co máte opravdu upřímný zájem. Neměla byste se učit nové věci a zkoušet něco, co vás vůbec nezajímá. V takovém případě by mohl muž mít pocit, že nedokážete vést skutečný rozhovor.
 • Snažte se zjistit, co u ženy hledá. Pokud víte, že má rád uvolněné a přirozené ženy, nemyslete si, že byste na něho udělala dojem na vysokých podpatcích a v těsných šatech.
 • Chcete ho pozvat na rande? Naplánujte program, při kterém si budete moci povídat a sbližovat se, například večeři, mini-golf, nebo lekci malování.
Reklama

Varování

 • Při flirtování si dejte pozor, abyste to nepřehnala. Neměla byste ho odradit tím, že budete příliš tlačit na pilu. Pokud tohoto muže nepřitahují vyzývavé ženy, mohla byste si tím uškodit.
 • Nepronásledujte ho. Může se vám líbit a můžete se snažit s ním trávit co nejvíce času, ale nechoďte na všechna místa, kde se může vyskytovat, abyste na něho narazila.
Reklama

Související články

Jak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojemJak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojem
Jak si povídat s dívkou a nenudit jiJak si povídat s dívkou a nenudit ji
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak si najít bohatého staršího mužeJak si najít bohatého staršího muže
Jak mít sex po telefonuJak mít sex po telefonu
Jak pozvat dívku na randeJak pozvat dívku na rande
Jak zjistit, zda o vás má muž zájemJak zjistit, zda o vás má muž zájem
Jak zjistit, zda se líbíte nesmělému mužiJak zjistit, zda se líbíte nesmělému muži
Jak odpovědět na gratulaci k narozeninámJak odpovědět na gratulaci k narozeninám
Jak poznat, že se líbíte nějakému mužiJak poznat, že se líbíte nějakému muži
Jak zjistit, jestli jste lesbičkaJak zjistit, jestli jste lesbička
Jak zaujmout ženuJak zaujmout ženu
Jak se stát svobodným zednářemJak se stát svobodným zednářem
Jak se stát alfa samcemJak se stát alfa samcem
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 710 krát
Stránka byla zobrazena 2 710 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama