Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když jeden z partnerů podvádí toho druhého, je těžké pokračovat ve vztahu, ale i v nevěře. V mnoha případech je ukončení milostného poměru delikátní proces, který vyžaduje emocionální sílu a péči. Ať už jste vy tím, kdo svého partnera podvedl a chcete svůj poměr ukončit, nebo jste tím, kdo byl ve vztahu podveden, v tomto článku se dozvíte, jak ukončit milostný poměr.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Skončete svůj poměr

 1. 1
  Oba vztahy v soukromí zhodnoťte. Pokud podvádíte svého partnera, je možné, že jste velmi zmatení a nevíte, jak se máte zachovat. Pravděpodobně jste narušili důvěru, kterou k vám váš partner choval, ale nesmíte zapomenout ani na city osoby, se kterou máte poměr. Každý vztah je jiný a je důležité se zaměřit na každý zvlášť a rozhodnout se, jak budete postupovat.
  • Zamyslete se nad tím, s kým si promluvíte jako první. Ví váš milenec, že máte dlouhodobý vztah? Pokud jste milenci slíbili, že vztah či manželství ukončíte, nebo pokud jste se rozhodli, že budete udržovat oba vztahy zároveň, musíte si dát pozor, abyste svému milenci neublížili.
  • Za žádných okolností byste neměli dopustit, aby se oba vaši partneři setkali. I když to jeden z nich bude chtít, měli byste se tomu vyhnout. [1]
 2. 2
  Rozhodněte se, zda chcete pokračovat ve svém původním vztahu. Pokud jste se rozhodli ukončit milostný poměr, budete se muset zamyslet i nad tím, zda chcete zůstat se svým dlouhodobým partnerem a nad tím, jak budete celou situaci řešit. [2]
  • Pokud chcete zůstat spolu, budete se muset rozhodnout, zda partnerovi o svém poměru řeknete. Pokud se cítíte provinile a myslíte si, že vám to pomůže, udělejte to co nejdříve. Pokud jste si jistí tím, že už se to nikdy nebude opakovat, zkuste raději pokračovat ve vztahu a partnerovi o nevěře neříkat.
  • Zamyslete se nad tím, proč jste byli nevěrní. Šlo o jednorázové selhání, nebo nejste ve svém vztahu spokojení? Chtěli byste váš dlouhodobý vztah ukončit? Na tyto otázky si musíte odpovědět. Nejde jen o to, zda vás váš partner bude chtít „vzít zpět.“
 3. 3
  Milostný poměr ukončete stejným způsobem, jako tradiční vztah. To, že jste měli poměr mimo dlouhodobý vztah neznamená, že svému milenci nedlužíte úctu a slušné chování. Pokud chcete váš poměr ukončit, udělejte to osobně a s úctou.
  • Pokud váš milenec ví, že máte dlouhodobý vztah, pravděpodobně mu rozchodem ublížíte a bude si to vykládat mnohem osobněji. Pokud chcete ukončit milostný poměr, promluvte si o tom, proč váš vztah nemůže fungovat.
 4. 4
  Nenechávejte otevřená zadní vrátka. Za žádnou cenu se nesnažte udělat to bezbolestně a dávat svému milenci falešné naděje. Nesnažte se mu navrhnout, že to můžete v budoucnu zkusit znovu, nebo že když vám vaše manželství nevyjde, ozvete se. Pokud chcete vztah ukončit, musíte se smířit s tím, že to bude jednou provždy. [3]
  • Pokud chcete ukončit poměr proto, že na to váš dlouhodobý partner přišel, zamyslete se nad tím, zda za to váš původní vztah stojí. Pokud svého partnera podvádíte, protože jste ve vztahu nespokojení, možná bude lepší ukončit oba vztahy.
 5. 5
  Nechejte si udělat testy na pohlavní choroby. Pokud jste měli sex s oběma partnery ve stejnou dobu, je velmi důležité zajít si na testy na pohlavně přenosné choroby – pro vaše bezpečí i pro bezpečí obou vašich partnerů.
  • Pokud jste s milencem nepraktikovali bezpečný sex, je důležité to říct vašemu dlouhodobému partnerovi. I když nepociťujete žádné příznaky pohlavních chorob, je stále možné, že jste přenašečem a že nakazíte svého dlouhodobého partnera. Neberte to na lehkou váhu a uvědomte si, že máte v rukou zdraví svého partnera.
 6. 6
  Zničte všechny fotky a korespondenci s milencem. I v případě, že svému dlouhodobému partnerovi nevěru přiznáte, si dejte pozor, aby váš partner omylem nenašel nějaké vaše fotky nebo internetovou komunikaci s milencem. Pokud chcete váš vztah obnovit, tyto věci by vám to mohly značně znepříjemnit.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Promluvte si se svým partnerem

 1. 1
  Rozhodněte se, zda se partnerovi k nevěře přiznáte. Mnoho expertů radí, že pokud chcete ve vztahu pokračovat, musíte se k nevěře přiznat, ale někteří lidé si myslí, že záleží na povaze nevěry, na vztahu, jaký máte s dlouhodobým partnerem a na dalších faktorech.
  • Pokud máte ve vztahu problémy, přiznání by mohlo pomoci obnovit vaši důvěru a city, které k partnerovi chováte, nebo by mohlo také zničit váš vztah jednou provždy. Tak jako tak půjde o zlepšení problematického vztahu.
  • Pokud máte s partnerem dobrý vztah a nevěra byla jednorázovým selháním a také jste si jistí tím, že už se to nebude opakovat, možná bude lepší partnerovi nic neříkat. Ukončete svůj poměr a buďte svému partnerovi oddaní.
  • Pokud jste ženatí/vdaní, většina lidí radí přiznat partnerovi nevěru a snažit se vztah společně spravit, ale i v tomto případě hraje roli více faktorů.
 2. 2
  Nekomplikujte to. Nemusíte si vymýšlet složité výmluvy a připravovat se na to několik dní dopředu. Jednoduše partnerovi řekněte, že mu chcete říct, že jste měli poměr. Řekněte, že víte, že je to příšerné a že se cítíte hrozně a že chcete společně pracovat na vašem vztahu, pokud s tím bude souhlasit.
  • Nezacházejte do zbytečných detailů. Přiznání nevěry nemusí být zbytečně příliš detailní. Váš partner nemusí vědět, co jste s milencem dělali, ale měli byste mu říct, že jste si nechali udělat testy na pohlavní choroby.
 3. 3
  Mluvte spolu o vašem vztahu, ne o vaší nevěře. Je důležité zaměřit se na to, co vás k nevěře přivedlo. Pokud chcete váš dlouhodobý vztah napravit, je důležité promluvit si s partnerem o vztahu, který spolu máte – ne o vaší nevěře. Soustřeďte se na budoucnost. [4]
  • Připravte se na to, že partner bude naštvaný a smutný, ale pravděpodobně bude chtít vědět, co vás k nevěře vedlo. Zaměřte se při rozhovoru na váš vztah, ne na nevěru. Pokud nebude možné dosáhnout smíření, ukončete oba vztahy.
  • Neomlouvejte se za své chování. Nemusíte si vymýšlet žádné výmluvy a pokoušet se ospravedlnit si své jednání. Řekněte svému partnerovi pravdu, abyste mohli společně vymyslet, jak budete postupovat dále.
 4. 4
  Dejte partnerovi čas, aby si mohl vše promyslet. Je těžké odhadnout, jak váš partner zareaguje na zprávu o tom, že jste mu byli nevěrní. Měli byste mu dopřát dostatek času a nenutit ho k vyjádření.
  • Najděte si místo, kde budete moci několik dní zůstat, aby měl partner čas si vše v klidu promyslet. Je také možné, že bude chtít odejít partner – pokud ano, nebraňte mu v tom.
  • Netlačte na svého partnera. Je možné, že s vámi partner nějakou dobu nebude chtít mluvit. Nesnažte se odhadnout, jak se cítí a dopřejte mu tolik času, kolik bude potřebovat.
 5. 5
  Najděte si párového terapeuta. Je běžné, že páry, jejichž vztah byl poskvrněn nevěrou, vyhledávají odbornou pomoc. Párová terapie je skvělým způsobem, jak získat nový pohled na dynamiku vašeho vztahu, zejména v případě, že jde o skutečně dlouhodobý vztah. Pokud chcete, aby váš vztah fungoval, vyhledejte pomoc.
 6. 6
  Vyhněte se ultimátům. Cesta k obnovení vztahu bude dlouhá a trnitá, ale bohužel neexistuje žádná zkratka, která by váš vztah dokázala opravit. To, že jste svého partnera podváděli, ovšem neznamená, že byste se měli podvolit všemu, co řekne a věnovat celý svůj život tomu, abyste ho udělali šťastným.
  • Pokud jste měli poměr, některé páry si myslí, že dopřát podváděnému partnerovi povolení k jednorázové nevěře vám pomůže, ale ve skutečnosti to celý váš problém jen zhorší. Budete se muset vypořádat s dvojitou zradou. Uvědomte si, že tím váš vztah nespravíte.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Jak řešit partnerovu nevěru

 1. 1
  Chovejte se tak, abyste na sebe mohli být pyšní. Pokud jste zjistili, že vás váš partner podvedl, zastavte se a zhluboka se nadechněte. Když vybuchnete a uděláte scénu, ničemu tím nepomůžete. Až se vše uklidní, budete mít stále velký problém, který budete muset vyřešit. Přestože je velmi frustrující zjistit něco takového, snažte se dát tomu trochu času.
  • Vyhněte se dramatickým scénám a sledování. Nemusíte používat skryté kamery, dramatická přepadení, ani veřejné ponížení. Uvědomte si, že nejste v televizi a zachovejte si svoji úctu.
 2. 2
  Klidně si s partnerem promluvte. Pokud máte pocit, že vás partner povedl a chcete to vědět jistě, nebo máte jistotu a chcete, aby partner svůj poměr ukončil a začal pracovat na vašem vztahu, měli byste přistoupit ke klidné konfrontaci. Když nebudete dělat scény, váš partner vám řekne pravdu.
  • Když začnete křičet, váš partner se pravděpodobně bude snažit vymyslet nějakou lež a ukončit rozhovor co nejdříve. Pokud chcete znát pravdu, měli byste postupovat klidně.
 3. 3
  Rozhodněte se, zda chcete vztah ukončit. Může být těžké najít ztracenou důvěru a ne každý vztah si toto úsilí zaslouží. Rozhodněte se, zda chcete ve vašem vztahu pokračovat.
  • Pokud partner nechce svůj poměr ukončit, nebo se chová nerozhodně, měli byste se rozejít.
 4. 4
  Dejte tomu čas. Vaše prvotní instinkty vás možná překvapí. Pravděpodobně pocítíte vztek, smutek, zoufalství a spoustu jiných emocí najednou. Možná dokonce pocítíte úlevu, že váš nefunkční vztah skončil. Bez ohledu na to, co prožíváte, tomu dejte čas a snažte se všechny pocity zpracovat. Požádejte partnera, aby odešel, nebo na nějakou dobu odejděte sami a vše si promyslete. S rozhodnutím příliš nepospíchejte.
  Reklama

Tipy

 • Odpuštění je důležitou součástí řešení nevěry, ať už jste ten, kdo podváděl, nebo ten, kdo byl podveden. V obou případech byste měli odpustit jak sobě, tak partnerovi a nedovolit, aby vám nevěra zkazila budoucí snahy o obnovení vztahu.
 • V případě manželské nevěry byste měli vyhledat odbornou pomoc, aby se oba partneři mohli z nevěry vzpamatovat. Manželská poradna vám ovšem může pomoci i v případě, že nejste svoji.
Reklama

Varování

 • Nechovejte se agresivně ani manipulativně a nedělejte ze sebe oběť. Mohli byste tím partnera odradit od chuti pokusit se vztah obnovit.


Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 450 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 7 450 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama