Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pečené kuře je tak dobré, že si budete olizovat prsty, a neuvěřitelně snadné na výrobu. Vaše rodina bude toto vynikající jídlo požadovat každý den v týdnu. Držte se těch snadných kroků, jak upéct celé kuře, kuřecí prsa nebo kuřecí křídla.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Pečení celého kuřete

 1. 1
  Zapněte troubu a zahřejte ji na 200 °C. Pokud máte konvekční troubu, předehřejte ji na 190.5°C.
 2. 2
  Opláchněte kuře pod studenou tekoucí vodou. Ujistěte se, že omyjete vnitřní dutinu. Pokud kuře mělo uvnitř vnitřnosti, teď je vyjměte. Je důležité opláchnout kuře pod studenou vodou, ne pod teplou, protože použití teplé vody zvyšuje pravděpodobnost růstu bakterií.
 3. 3
  Dejte kuře do pekáče a osušte ho papírovými utěrkami. Osušte kuře, co nejvíc to bude možné. Při menší vlhkosti se kuře upeče lépe. Pokud bude v troubě příliš mnoho vlhkosti, může se spíš uvařit v páře než upéct. [1]
 4. 4
  Dejte dovnitř kuřete půlku cibule (dobrovolné). Také můžete dát dovnitř měsíček citronu, jablko nebo bylinky. Tyto přísady pomohou ochutit vnitřek kuřete. Také můžete vnitřek kuřete poprášit solí a pepřem. Svažte nohy dohromady pomocí kuchyňské nitě.
 5. 5
  Ochuťte vnější stranu kuřete bylinkami a kořením. Teď je čas se rozhodnout, jestli chcete kuře potřít něčím, jako je olivový olej, malé množství tuku ze slaniny nebo máslem. Nezapomeňte kuře také osolit a opepřit. Ujistěte se, že pokryjete kuře rovnoměrně po všech stranách.
 6. 6
  Vložte kuře (v pekáči) do trouby. Ujistěte se, že trouba dosáhla 200°C). Nechte kuře v troubě péct 50 až 60 minut, pokud má 1 až 1,5 kg. /</ref>
  • Další možnost je zakrýt pekáč a kuře alobalem. Pečte zakryté kuře 60 minut. Odkryjte kuře a pečte ho dalších 20-30 minut, nebo dokud z masa nepoteče čirá šťáva. Tato metoda je pro ještě křupavější povrch.
 7. 7
  Když se kuře dovařilo, vyjměte ho z trouby. Nechte 15 minut chladnout, než ho nakrájíte. Odstraňte kuchyňskou nit.
 8. 8
  Když vyjmete kuře z pekáče, nechte si šťávu. Můžete jí použít do kuřecí polévky nebo do omáčky.
 9. 9
  Hotovo.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Pečení kuřecích prsou

 1. 1
  Zapněte troubu a nechte ji zahřát, dokud nedosáhne 180°C.[2]
 2. 2
  Operte kuřecí prsa. Použijte pouze studenou vodu, protože teplá voda vede k bakteriálnímu růstu. Osušte kuře papírovými utěrkami, aby se kůže při pečení stala křupavou.
 3. 3
  Ochuťte kuřecí prsa. Můžete je potřít olivovým olejem a bylinkami, nebo použít koření - je to na vás. Vždy je dobré posypat kuře také trochou soli a pepře. Abyste kuře důkladně ochutili, dejte olej a koření do velkého uzavíratelného plastového sáčku. Dejte do sáčku kuře, uzavřete ho a třeste s ním, dokud nebude kuře důkladně pokryté.
  • Také můžete kuře marinovat. Vyberte si svojí oblíbenou marinádu, potřete s ní kuře a nechte ho pár hodin odstát. Marinování kuřete přes noc vede k nejlepší chuti.
 4. 4
  Dejte kuřecí prsa do pekáče. Ujistěte se, že všechna prsa jsou plochá a nepřesahují (např. že jsou pokladena v jedné vrstvě.)
 5. 5
  Pečte kuřecí prsa v troubě zhruba 35 až 45 minut. Pokud jsou šťávy z kuřete čiré, je úplně uvařené. Pokud máte teploměr na maso, vnitřní teplota kuřete by měla být zhruba 70°C.[3]
 6. 6
  Vyjměte kuřecí prsa z trouby. Pokud si nejste jistí, jestli je kuře hotové nebo ne, řízněte do malé části prsa. Pokud je tam růžové zbarvení, potřebuje jít zpět do trouby. Pokud je důkladně uvařené, nechte kuřecí prsa před servírováním pět minut chladnout.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Pečení kuřecích stehen

 1. 1
  Zapněte troubu a zahřejte ji na 230°C.
 2. 2
  Opláchněte kuřecí stehna studenou vodou. Osušte je papírovými utěrkami, abyste odstranili z kůže, co nejvíce vlhkosti bude možné a stehna zezlátla a byla křupavá.
 3. 3
  Ochuťte kuřecí stehna. Použijte jakékoliv koření a oleje budete chtít. Nezapomeňte je osolit a opepřit.
  • Aby byla kuřecí stehna zdravější, jemně je potřete olivovým olejem a posypte je solí, pepřem a tymiánem.
  • Pro extra křupavá stehna smíchejte půl hrnku mouky se solí, pepřem, česnekovým práškem a jakýmikoliv jinými bylinkami chcete (koření na chuť). Potřete stehna máslem nebo olivovým olejem a poválejte je v moučné směsi. [4]
 4. 4
  Dejte kuřecí stehna do pekáče nebo na plech. Ujistěte se, že se nepřekrývají. Dejte je do trouby, jakmile dosáhne požadované teploty.
 5. 5
  Pečte kuřecí stehna zhruba 35 až 40 minut. Když je kuře hotové, všechny šťávy budou čiré. Také můžete do nejtlustší části kuřecího stehna strčit teploměr. Měl by dosahovat 70°C.
  Reklama

Tipy

 • Bílé kuřecí maso, jako jsou prsa, vyžaduje kratší dobu vaření než tmavé kuřecí maso.
 • Přizpůsobte dobu vaření, když vaříte větší nebo menší množství, než je popsáno v krocích.
Reklama

Varování

 • Ujistěte si, že si umyjete ruce, všechny kuchyňské povrchy a potřeby, které přišly do kontaktu se syrovým kuřetem, v horké vodě se saponátem. Syrové kuře na sobě může mít bakterie jako je salmonelóza.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Sůl
 • Pepř
 • Jakékoliv koření, bylinky, marinády a oleje (dobrovolné)
 • Mouku (dobrovolná na křídla)
 • Kuchyňskou nit
 • Pekáč
 • Papírové utěrky
 • Teploměr na maso

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 613 krát
Kategorie: Maso & lahůdky
Stránka byla zobrazena 5 613 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama