Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Francouzský cop je krásný klasický účes. Může se sice zdát, že je také složitý, ale není to pravda. Jakmile se do toho dostanete, budete schopna si učesat hezký francouzský cop úplně sama.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Klasický francouzský cop

Stáhnout PDF
 1. 1
  Připravte si vlasy. Důkladně si učešte vlasy, abyste je měla krásně hladké. Pokud chcete jeden velký cop uprostřed hlavy, učešte si všechny vlasy směrem dozadu.
  • Pokud chcete cop na straně nebo jich chcete více, rozdělte si vlasy na části a učešte si každou zvlášť.
  • Cop si můžete zaplétat z mokrých i suchých vlasů. Když si ho zapletete z mokrých a necháte si je tak uschnout, po rozpletení budete mít jemné přirozené vlnky.

 2. 2
  Rozdělte si vlasy. Vezměte si velký pramen vlasů uprostřed hlavy nad čelem. Měl by být asi 7cm široký a měl by obsahovat vlasy z jedné roviny hlavy (ne pramínky zespodu nebo shora).
  • Pokud máte ofinu, můžete si ji zaplést s copem tak, že ho začnete plést hned nad čelem. Můžete si ji ale také učesat na bok a oddělit ji od copu.
  • První pramen nemá žádný vliv na to, jak velký cop budete mít. Můžete začít s malým pramínkem a postupně přidávat silnější prameny.
 3. 3
  Oddělte si pramen na pramínky. Pro francouzský cop se používají tři prameny, stejně jako u klasického copu. Oddělte si pramen prsty a vytvořte si tři stejné pramínky. Dejte pozor, aby jeden nebyl větší nebo menší než ostatní.
 4. 4
  Začněte plést. Vezměte si tři prameny tak, že dva budete mít v jedné ruce a jeden v druhé ruce. Udělejte několik řad obyčejného copu tak, že budete pravý pramen překládat přes zbývající dva a levý zase přes prostředek.
 5. 5
  Přidávejte další vlasy. Pokračujte takto s pletením vlasů a postupně přidávejte další a další vlasy ze strany. Než přehodíte pramínek na druhou stranu, přidejte k němu trochu volných vlasů ze strany.
  • Při každém přeložení pramínku přidejte další vlasy. Nezáleží na tom kolik vlasů přidáte, ale čím menší pramínky budete dělat, tím zajímavěji bude cop vypadat.
  • Berte si pramínky z přední strany hlavy a krku. Když budete přidávat pouze vlasy ze zadní strany hlavy, nebudete mít na konci hezký uhlazený cop a zůstane vám spousta volných pramenů.
 6. 6
  Přidejte do copu všechny vlasy. Za chvíli zjistíte, že už vám moc vlasů nezbývá. Než dojdete ke krku, všechny vlasy už by měly být v copu.
 7. 7
  Dokončete cop. Až budou všechny vlasy spletené do copu, pokračujte jako při pletení obyčejného copu a zapleťte vlasy až do konce. Potom je upevněte gumičkou.
  • Nepoužívejte gumové gumičky, při jejich sundávání se vlasy hodně ničí. [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Krajkový francouzský cop

Stáhnout PDF
 1. 1
  Připravte si vlasy. Dobře si je učešte a dejte pozor, aby se nezamotávaly. Tento cop se dělá na straně hlavy, takže si musíte udělat pěšinku. Můžete si ji udělat uprostřed nebo po straně, záleží jen na vás.
 2. 2
  Začněte s malým pramenem. Vezměte si malý pramen vlasů, asi 3 cm silný. Můžete si jeho velikost upravit, protože na tomto pramenu bude záviset velikost celého copu. Pokud chcete větší cop, vezměte si silnější pramen vlasů. Pokud chcete menší cop, vezměte si tenčí pramen vlasů.
 3. 3
  Rozdělte si pramen na třetiny. Jako u klasického francouzského copu si rozdělte vlasy na tři stejné části. Pramínky vlasů by měly směřovat směrem dolů kolem obličeje.
 4. 4
  Začněte plést. Vezměte si tři pramínky vlasů a začněte je zaplétat do klasického copu. Při pletení vždy přidávejte další vlasy. Na rozdíl od klasického francouzského copu ale přidáváte vlasy pouze na jedné straně.
 5. 5
  Můžete si brát malé pramínky z horní strany a zaplétat je do copu s pramínky ze stejné strany (pouze z horní strany.) Pokud máte tři pramínky, budete přidávat další vlasy pouze když budete překládat levý pramen přes prostřední. Můžete také přidávat vlasy pouze s pravým pramínkem.
  • Když budete přidávat vlasy pouze z jedné strany, budete mít francouzský cop jen „poloviční“. Proto si ho musíte uplést na straně hlavy a ne uprostřed.
 6. 6
  Pokračujte s pletením podél hlavy. Pohybujte se dál a dál a zaplétejte cop okolo hlavy. Můžete pokračovat za uchem nebo dozadu ke krku.
  • Pokud pletete jeden cop, budete ho muset omotat okolo celé hlavy až k opačnému uchu.
  • Pokud chcete zaplést dva copy, zapleťte si první cop až dolů ke krku a upevněte ho gumičkou. Potom si zapleťte druhý cop na druhé straně.
 7. 7
  Dokončete cop. Nakonec vám dojdou vlasy, které byste mohli přidávat. Pokračujte v pletení klasického copu a zapleťte vlasy až na konec. Potom je upevněte gumičkou.
  Reklama

Tipy

 • Snažte se vždy přidávat stejné silné pramínky.
 • Pokud si chcete tento účes zaplést na tanec nebo nějaký sport, začněte cop plést hned nad čelem a po stranách si vlasy přichyťte pinetkami.
 • Můžete si k copu přidat i čelenku, alespoň vám nebudou vlasy padat do čela.
 • Pokud to ještě neumíte, nejprve si to zkuste na někom jiném.
 • Když upletete cop z mokrých vlasů a necháte si je tak uschnout, budete mít po rozpletení krásné vlnky.
 • Snažte se utahovat cop tak akorát. Když bude moc volný, budou z něho vlasy vypadávat a když bude moc těsný, mohla by vás z něho začít bolet hlava.
 • Vždy do copu přidávejte stejně silné prameny vlasů, protože když budete měnit jejich velikost, cop bude vypadat nehezky. Tloušťka přidaného pramenu také určuje to, jak bude celý cop vypadat – zda bude působit jednoduše, nebo komplikovaně a zajímavě.
 • Nakonec si vlasy postříkejte lakem na vlasy.
 • Je jednodušší takto zaplétat dlouhé nebo středně dlouhé vlasy. Pokud máte kratší vlasy, zapleťte si raději dva copy.
Reklama

Varování

 • Při pletení copů se vám snadno unaví ruce. Předkloňte se, aby se ruce trochu uvolnily a položte si je například na stůl.
 • Vlasy při pletení nepouštějte z ruky. Mohly by se vám rozpustit a museli byste začít znovu.
Reklama

O tomto wikiHow

Vanessa Garcia
Spoluautorem článku je :
Licencovaná kosmetička
Tento článek spoluautorem článku je Vanessa Garcia. Vanessa Garcia je licencovaná kosmetička v Kalifornii. Má více než 10 let zkušeností s vlasovým stylingem. Tento článek byl zobrazen 34 035 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 34 035 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama