Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Získat si pozornost nějaké dívky není jednoduché, ale nevzdávejte to jen proto, že máte pocit, že ani neví, že existujete! wikiHow vám pomůže ji zaujmout a udržet si její pozornost. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Zaujměte ji svými činy

 1. 1
  Seznamte se. Dívky se raději baví s muži, kteří pro ně nejsou úplně cizí. Usmějte se na ni ve škole, pozdravte ji na chodbě, nebo si k ní sedněte na obědě. Neměli byste ji pronásledovat (to by ji vyděsilo), ale snažte se zajistit, aby vás trochu poznala a měla větší chuť se s vámi bavit.
  • Můžete se jí zeptat, kolik je hodin, nebo si na školním dvoře sednout blízko ní.
 2. 2
  Dejte se s ní do řeči. Mnoho chlapců vůbec neví, jak správně oslovit dívku. Není na tom nic těžkého. Přistupte k ní a dejte se s ní do řeči před hodinou, ve frontě na oběd, nebo na nějakém večírku. Můžete začít třeba nějakým lehkým vtípkem, nebo se jí zeptat, co dělala o víkendu.
  • Pozorujte ji. Zjistěte si, co má ráda. Pokud si v hodině stále kreslí, nebo s sebou nosí fotbalový míč, využijte toho. Tyto malé věci vám pomohou vymyslet si témata k hovoru.
 3. 3
  Zjistěte si, co ji zajímá. K tomuto kroku budete potřebovat trochu odvahy. Až se spolu dáte do řeči, měli byste se jí na něco zeptat. Co ráda dělá? Jaké filmy se jí líbí? Jaké sporty má ráda? Možnosti jsou nekonečné. Když zjistíte tyto věci, budete mít dobrý základ pro přátelství. Neměli byste ji ale zahltit otázkami, aby si nepřipadala jako u výslechu. Přirozeně pokračujte v rozhovoru a počkejte, jak se to vyvine.
 4. 4
  Snažte se spřátelit se. Až si trochu popovídáte a něco se o ní dozvíte, někam ji pozvěte. Začněte nějakou skupinovou akcí, například ji pozvěte s kamarády do parku zahrát si nějakou hru (budete mít větší šanci, že neodmítne). Můžete ji pozvat do kina, na fotbal, na výlet, na koncert atd. Když budete trávit čas spolu, věnujte jí pozornost, ale snažte se na ní neviset – chovejte se k ní tak, jako k ostatním kamarádům ve skupině.
 5. 5
  Upřímně jí lichoťte. Každý má rád lichotky. Něco jí pochvalte a řekněte to tak, aby tomu věřila. Falešné lichotky nezní dobře a každý je pozná. Pokud se vám líbí její šaty, pochvalte jí je. Pokud se vám líbí, jak hraje na kytaru, řekněte jí to.
 6. 6
  Chovejte se hezky k jejím kamarádkám. K dívkám byste se měli za každých okolností chovat uctivě, bez ohledu na to, zda o ně máte zájem. Když se budete chovat hezky k jejím kamarádkám, pomůže vám to. Uvidí, že jste milý, zábavný a hodný a pravděpodobně si to navzájem řeknou. Neměli byste ale trávit veškerý volný čas s jejími kamarádkami, aby si nezačala myslet, že se vám líbí jedna z nich.
 7. 7
  Chovejte se v její přítomnosti uvolněně a sebejistě. I když se cítíte nepříjemně, nebo se potíte, chovejte se uvolněně. Platí ho hlavně v případě, že ji zatím nechcete zvát na rande (nebo nechcete dát najevo, že máte zájem o více, než jen přátelství). Dívky mají rády sebevědomé chlapce a většinou se jim nelíbí ti, kteří působí nervózně. Připomínejte si, že jste sebejistý a pohledný kluk a že jste pro každou dívku skvělou partií.
  • Upřímně se usmívejte. Upřímný úsměv je velmi přitažlivý. Pokud dívka řekne něco vtipného, zasmějte se. Když se na ni podíváte, nebo ji budete zdravit, hezky se na ni usmějte.
  • Dívejte se jí do očí. Když si spolu budete povídat, dívejte se jí do očí. Oční kontakt je známkou sebevědomí. Když se budete dívat jinam, bude si myslet, že o ni nemáte zájem, nebo že se s ní nudíte.
 8. 8
  Dělejte malá romantická gesta. Až budete přátelé a budete si jistý, že chcete váš vztah posunout dál, začněte dělat malá romantická gesta, která jí naznačí, že se vám líbí. Pamatujte si její narozeniny (a přineste jí nějaký malý dárek), doprovoďte ji do hodiny (a potom rychle utíkejte na tu svoji), nebo ji požádejte o tanec.
  • Až seberete odvahu, pozvěte ji na rande.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Zaujměte ji svojí osobností

 1. 1
  Ukažte jí, že máte smysl pro humor. Každý se rád směje. Humor je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost dívky. Musí to být ale ten správný humor. Neplatí to sice pro všechny dívky, ale většina žen nemá ráda krutý nebo černý humor. Být vtipný neznamená chovat se jako komik, ale když budete schopni čas od času zavtipkovat, budete se dívce líbit mnohem více. Pokud nemáte humor v krvi, zkuste následující tipy: [1]
  • Nečekejte na to, až se dívka začne smát. Rychlý a chytrý humor je nejlepší – když si bude myslet, že jste vtipný, bude se smát. Nikdy ale neupozorňujte na to, že by se měla smát. Nepůsobilo by to dobře a vypadali byste zoufale (neříkejte například nic jako: „Tobě to nepřipadalo vtipné?“).
  • Hledejte inspiraci u slavných komiků. Pokud potřebujete trochu pomoci, sledujte komiky v televizi a všímejte si vtipných postav ve filmech a seriálech. Dávejte pozor, jakým způsobem vtipkují, ale neučte se jejich vtipy nazpaměť (to by nepůsobilo dobře).
  • Používejte situační humor. Vtipné průpovídky dívku zaručeně rozesmějí. Snažte se chytře komentovat situaci nebo okolí.
  • Nedobírejte si dívku, která se vám líbí. Škádlení vám možná připadá jako legrace, ale nespoléhejte na něho jako na zdroj humoru. Pokud si umíte lidi dobře dobírat, dobírejte si sami sebe. Takový humor někdy funguje, protože jím dáte dívce najevo, že si umíte udělat legraci sami ze sebe.
 2. 2
  Buďte sebejistí. Sebevědomí je přitažlivé. Mějte ze sebe dobrý pocit a vaše vnitřní sebejistota se projeví na tom, jak se budete chovat. Choďte se vzpřímenou hlavou, zajímejte se o různé věci a nepřemýšlejte dlouze nad tím, zda oslovit dívku, která se vám líbí – jednoduše to udělejte. Mít sebevědomí znamená umět se zasmát sám sobě a nedělat si hlavu z toho, když vás dívka odmítne.
  • Být sebevědomý neznamená chovat se drze. Mezi sebevědomím a trapným vytahováním je jen tenká hranice. Když jste sebejistí, důvěřujete sami sobě. Když jste drzí, vychloubáte se tím, jak úžasní jste. Na to byste si měli dát pozor. Dívky přitahují muži, kteří jsou sebejistí a nevyprávějí všem stále dokola jak jsou úžasní.
 3. 3
  Naslouchejte. Když se bavíte s dívkou, která se vám líbí, věnujte jí veškerou svoji pozornost. Pečlivě jí naslouchejte – možná se dozvíte něco, co jste o ní ještě nevěděli, nebo třeba zjistíte, že toho máte mnohem více společného.
  • Ptejte se jí na ni. Dáte tím najevo, že vám na ní záleží a také zjistíte informace, které byste mohli později použít. Nebojte se žádných upřímných otázek – zjistěte, jaké filmy má ráda, jaké má sny a ambice, co ráda jí atd.
  • Dejte jí čas na odpověď. Nepřerušujte ji – když se na něco zeptáte, měli byste jí dát čas, aby na to odpověděla. Navíc byste měli být rádi, že si s vámi chce povídat.
 4. 4
  Chovejte se slušně. Když se seznamujete s dívkou, musíte se chovat slušně. Dívky milují kavalíry, kteří se k nim chovají jako k princeznám. Ukažte jí, že gentlemani ještě nevymřeli. Podržte jí dveře, pomáhejte jí s těžkým batohem atd. Nechovejte se sexisticky, rasisticky ani povýšeně.
 5. 5
  Ukažte svoji vášeň pro věci, které vás zajímají. Pokud vás něco opravdu baví, dejte to najevo. Když dívka uvidí, že se věnujete něčemu, co vás naprosto pohlcuje, uvidí, že vám na něčem záleží a že máte odhodlání. Snažte se být nejlepší v tom, co děláte a uvidíte, že si získáte pozornost své vyvolené dívky.
  • Nestyďte se za to, co vás baví. Když budete nadšení, sebejistí a šťastní, lidé budou mít zájem vás poznat. Pokud jste nadšeným horolezcem, najděte si skálu, na kterou můžete vzít i své kamarády, kteří nejsou zkušenými horolezci a pozvěte i svoji dívku.
 6. 6
  Ukažte jí, že máte emocionální hloubku. Neměli byste před ní plakat u každého smutného tématu, ale měli byste jí dát najevo, že se nebojíte projevit své pocity. Můžete jí například říct, že litujete lidí, kteří trpí nějakou těžkou nemocí (když se to bude hodit do kontextu rozhovoru). Dáte jí tím najevo, že jste přemýšlivý. [2]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zaměřte se na svůj vzhled

 1. 1
  Pečujte o sebe. Základem je pravidelně si čistit zuby. Žádná dívka se nepřiblíží k chlapci, který si nečistí zuby a zapáchá. Kupte si kvalitní sprchový gel a deodorant a začněte o své tělo pečovat. Koupání a čištění zubů je ale jen začátek.
  • Starejte se o sebe ještě více. Kupte si kolínskou, která se dívkám bude líbit, myjte si obličej, abyste neměli žádné pupínky a upravte si vlasy – možnosti jsou neomezené. Měli byste hezky vonět, vypadat dobře a cítit se dobře.
  • Tělesné ochlupení: Vytrhávejte si chloupky z nosu a oboří. Pokud máte vousy, máte štěstí! Musíte je ale upravovat. Lepší je být hladce oholen, než mít neupravený plnovous.
  • Stříhání nehtů: nezapomínejte na to! Jistě nechcete svoji dívku vzít za ruku a ukázat jí své dlouhé špinavé nehty. Po ostříhání si ruce důkladně vyčistěte kartáčkem.
 2. 2
  Snažte se oblékat se hezky. Nemusíte si kupovat nové oblečení, ale měli byste se zamyslet nad tím, co máte v šatníku. Zbavte se všeho starého a roztrhaného oblečení. Každý má svůj vlastní styl, ale styl „bezdomovec“ se nelíbí žádné dívce. Nenoste stále dokola stejné tričko a zkuste se trochu zamyslet nad tím, co si na sebe berete.
  • Najděte si svůj styl. Bez ohledu na to, zda jste sportovec, nebo hipster, si najděte styl, který k vám bude sedět a ráno si dobře rozmyslete, co si oblečete.
 3. 3
  Řeč těla. Věřte nebo ne, držení těla a řeč těla ovlivní to, jak vás budou dívky vnímat. Pokud se hrbíte, vyhýbáte se očnímu kontaktu a hrajete si s rukama, dívka nebude mít chuť si s vámi povídat. Stůjte rovně, dívejte se před sebe a usmívejte se – budete vypadat mnohem přitažlivěji.
  • Kromě správného držení těla byste měli chodit uvolněte. Chodit rovně neznamená pohybovat se jako robot. Pokud nevíte, jak se máte pohybovat, zkuste najít inspiraci ve filmech nebo v televizi. Všímejte si toho, jak se herci pohybují a snažte se to napodobit.
 4. 4
  Udržujte se v kondici. Nemusíte chodit každý den na dvě hodiny do posilovny, ale pokud chcete získat krásnou dívku, budete se muset o své tělo trochu starat. Pokud vaše vysněná dívka pracuje na svém vzhledu, měli byste to dělat také. Začněte pravidelně posilovat a dělat aerobní cvičení a brzy budete mít krásnou vypracovanou postavu.
  • Dívkám se líbí muži, kteří mají hezká svalnatá těla, ale nelíbí se jim kulturistické typy, které jsou tak svalnaté, že neprojdou dveřmi. Pokud si myslíte, že nejlepší je vypadat jako Arnold Schwarzenegger, měli byste posilování trochu omezit.
  Reklama

Tipy

 • Dívky mají rády, když si s nimi muži povídají. Líbí se jim, když se chlapec snaží a projevuje zájem.
 • Pokud zjistíte, že se vám dívka líbí, nemějte strach! Dívkám se líbí, když o ně muži mají zájem. Je možné, že se jí brzy začnete líbit také.
 • Buďte sami sebou a nestyďte se za to, kým jste.
 • Nemějte strach, když je dívka ve skupince kamarádek. Nebojte se, že by vás odmítla. Když to udělá, zapomeňte na ni, není to dívka pro vás.
 • Pokud si o vás myslí něco špatného, chovejte se mile a zkuste změnit její názor.
 • Každý den s ní chvíli mluvte. I pozdrav a menší nezávazný rozhovor bude stačit.
 • Pokud hraje v nějakém sportovním týmu, jděte se podívat na zápas.
 • Pokud máte oba Facebook nebo Twitter, přidejte si ji do přátel a komentujte jí fotky a videa. Můžete si s ní také psát o něčem, co vás oba zajímá.
 • Pokud máte společné zájmy, začněte chodit do stejných kroužků jako ona.
Reklama

Varování

 • Když se jí nebude líbit něco, co budete dělat, přestaňte s tím.
 • Nehrajte s ní žádné hry. Dívky sice mají rády tajemné chlapce, ale neměli byste to přehánět.
 • Pokud se nějaké dívce nelíbíte a ona vám to dá najevo, přestaňte se o ni snažit, jinak vás bude brzy nenávidět.
 • Je v pořádku jí okomentovat několik fotek na Facebooku, ale neměli byste to dělat u každého příspěvku, jinak by si mohla myslet, že ji sledujete.
 • Je možné, že se jí nebudete vůbec líbit. Nebude to příjemné, ale brzy to přebolí.
Reklama

Související články

Jak zjistit, zda vás muž má skutečně rádJak zjistit, zda vás muž má skutečně rád
Jak získat svoji dívku zpětJak získat svoji dívku zpět
Jak si vybrat mezi dvěma mužiJak si vybrat mezi dvěma muži
Jak simulovat zvraceníJak simulovat zvracení
Jak se obléct na první randeJak se obléct na první rande
Jak zajistit, aby se po vás dívce stýskaloJak zajistit, aby se po vás dívce stýskalo
Jak si z někoho vystřelitJak si z někoho vystřelit
Jak zjistit, jestli vás váš partner podvádíJak zjistit, jestli vás váš partner podvádí
Jak vypadat hezky (pro chlapce)Jak vypadat hezky (pro chlapce)
Jak zapomenout na dívku, která se vám líbíJak zapomenout na dívku, která se vám líbí
Jak poznat, zda se líbíte dívceJak poznat, zda se líbíte dívce
Jak zhubnout, když jste teenagerJak zhubnout, když jste teenager
Jak vystrašit sestruJak vystrašit sestru
Jak napsat svému idolu a zahájit rozhovorJak napsat svému idolu a zahájit rozhovor
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 980 krát
Stránka byla zobrazena 4 980 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama