Jak určit pohlaví kotěte

Zajímá vás, jestli koťátko, které máte v rukách je malý chlapeček nebo holčička? Zjištění pohlaví koťátka je snadné, když víte jak na to. Abyste si byli úplně jistí, měli byste vzít vaše kotě k veterináři, ale tato snadná metoda je také celkem sázka na jistotu. Podívejte se na krok 1, abyste zjistili, jak určit pohlaví vašeho kotěte.

Postup

 1. 1
  Nadzvedněte ocásek kotěte. Uvidíte, že koťátko tam má dva otvory. Horní otvor je řiť a spodní otvor je genitální otvor u samců i samic. [1]
  • Zkuste si najít partnera, který vám v tomto úsilí pomůže. Kotě se nebude tolik škubat, když bude v něčím náručí, zatímco si budete prohlížet, co má pod ocáskem.
  • Jemně kotě poškrábejte tam, kde se ocásek setkává se zadečkem, abyste ho přiměli, zvednout ocásek. [2]
 2. 2
  Podívejte se na druhý otvor. Tvar genitálního otvoru u kotěte samičky je malá vertikální štěrbina. Tvar otvoru u kotěte samce je malý kulatý otvor. Pokud můžete, porovnejte kotě samce a samici vedle sebe. Uvidíte, že rozdíl je celkem zřejmý.
 3. 3
  Podívejte se na vzdálenost mezi otvory. Samičí genitální otvor je vysoko a blízko k řiti, zatímco samčí genitální otvor je zhruba 1,5 cm pod řití.
 4. 4
  Prozkoumejte místo nad druhým otvorem. Pokud tady vidíte varlata, máte v rukách samečka. Pokud ne, i tak můžete mít ještě samce; varlata u koťat nejsou obvykle viditelná, dokud není kotě zhruba 6 týdnů staré.
 5. 5
  Podívejte se na zbarvení kotěte. Barvy srsti kotěte také napoví. Z genetického hlediska kaliko (s náhodnými skvrnami tří nebo více barev) a želvovinové kočky (s mramorovaným hnědým a černým zbarvením jako želvovinové obroučky na brýle) jsou téměř vždy samice, zatímco zrzavé kočky, jsou obvykle, ale ne vždy, samci.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 33 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Kočky

V jiných jazycích:

English: Determine the Sex of a Kitten, Deutsch: Das Geschlecht eines Kätzchens feststellen, Español: determinar el sexo de un gatito, Português: Determinar o Sexo de Um Gato, Italiano: Determinare il Sesso di un Gattino, Français: déterminer le sexe d'un chaton, 中文: 识别小猫的性别, Русский: определить пол котенка, Nederlands: Het geslacht van een kitten bepalen, Bahasa Indonesia: Menentukan Jenis Kelamin Anak Kucing, 日本語: 子猫の性別を見分ける, العربية: تحديد جنس القطة, Tiếng Việt: Xác định Giới tính Mèo con, ไทย: ระบุเพศลูกแมว

Stránka byla zobrazena 6 073 krát.
Byl tento článek přesný?