Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už vám někdo někdy řekl, že máte účes, který perfektně sedí typu vašeho obličeje a vy jste nevěděli, jak to myslel? Faktem je, že každému typu obličeje sluší jiné účesy. Není tedy snadné si vybrat vhodný účes, když nevíte, jaký tvar obličeje máte. Nebojte se – tento článek vám ukáže, jak snadno určit svůj tvar obličeje.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Jak rychle určit svůj tvar obličeje

 1. 1
  Stoupněte si před zrcadlo. Postačí jakékoli větší stojaté zrcadlo. Měli byste se v něm pohodlně vidět, aniž byste se museli naklánět nebo stoupat na špičky.
  • Stoupněte si přímo před zrcadlo, mějte rovná záda, narovnaný krk a zatažený ramena. Pokud máte ofinu, odhrňte si ji z obličeje.
  • Světlo by mělo být nad vámi, ne přímo proti vám. Světlo ovlivní tvar, který nakreslíte.
 2. 2
  Sledujte linie svého obličeje. Pomocí křídy, rtěnky nebo smývatelného fixu si obkreslete svůj obličej na zrcadlo. Začněte u brady a pokračujte po straně obličeje na jedné straně a skončete zase u brady. Snažte se kreslit přesně a moc se nehýbat.
  • Nevšímejte si uší – zaměřte se pouze na obvod obličeje.
 3. 3
  Podívejte se na svůj obličej. Odstupte kousek od zrcadla a podívejte se, co jste nakreslili. Kde je váš obličej nejširší? Máte dlouhý, nebo široký obličej? Máte vysoké čelo a ostře řezanou čelist? Odpovězte si na tyto otázky a měli byste zjistit, že váš obličej spadá do jedné z následujících kategorií:
  • Podlouhlý: Obličej se podobá vysokému obdélníku se zaoblenými hranami. Podlouhlé obličeje mívají většinou široká čela, lícní kosti a čelisti.
  • Kulatý: Pokud jste nakreslili tvar, který se podobá nejvíce kruhu, pravděpodobně máte kulatý obličej. Tento typ obličeje má většinou také široké lícní kosti.
  • Čtvercový: Linie obličeje nejsou vysoké, ale spíše široké. Tito lidé mají široká čela, výrazné lícní kosti a zaoblenou čelist.
  • Oválný: Čelo je lehce širší, lícní kosti jsou užší a čelist není tak výrazná.
  • Srdcový: Tento typ obličeje mívá široké čelo, výrazné lícní kosti a malou bradu.
  • Trojúhelníkový: Pokud se linie vašeho obličeje podobají trojúhelníku a máte malé čelo, ale širokou čelist, máte tento typ obličeje.
  • Diamantový: Tento typ obličeje se od kulatého liší tím, že lícní kosti jsou výrazně širší než brada a čelo.
 4. 4
  Umyjte zrcadlo! Otřete obrys obličeje, který jste si na zrcadlo nakreslili (hlavně pokud jste na veřejných záchodcích).
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Přesné měření obličeje

 1. 1
  Stoupněte si před zrcadlo. Obličej byste si měli vždy měřit před zrcadlem s dobrým osvětlením, abyste nic nepřehlédli. Ve většině koupelen je zrcadlo nad umyvadlem, ale pokud máte jen kosmetické zrcadlo, vystačíte si i s ním.
  • Vezměte si krejčovský metr, nebo alespoň provázek, kterým si budete moci změřit obličej, a kousek papíru a tužku.
 2. 2
  Změřte si vzdálenost mezi tvářemi. Šířku obličeje zjistíte tak, že si změříte vzdálenost mezi horními konci obou lícních kostí. Konec metru si dejte pod vnější koutek oka. Potom opatrně přetáhněte metr přes nos k druhé tváři. Metr by měl vést přímo přes lícní kosti. Výsledek měření si zapište.
 3. 3
  Změřte si čelist. Nyní si určete velikost čelisti. Podívejte se přímo před sebe do zrcadla a určete si nejširší body na obou stranách čelisti. Většina lidí je má kousek pod uchem. Změřte vzdálenost mezi tímto bodem a špičkou brady, vynásobte ji dvěma a zapište si výsledné číslo.
 4. 4
  Změřte si čelo. Podívejte se do zrcadla a najděte nejširší body čela. Většinou jsou někde v polovině čela mezi obočím a vlasy. Změřte si horizontálně vzdálenost mezi oběma těmito body a výsledek si zapište.
 5. 5
  Změřte si délku obličeje. Nakonec si určete délku svého obličeje. Začněte přímo uprostřed čela těsně u vlasů. Změřte si vertikální vzdálenost mezi tímto bodem a špičkou brady. Metr veďte mezi očima a přes nos. Výsledné číslo si také zapište.
  • Pokud máte oholenou nebo plešatou hlavu, snažte se měřit z místa, kde by vaše vlasy začínaly, kdybyste je měli. Pokud jste si hlavu neholili v posledních několika dnech, měli byste najít místo, kde vám začínají růst nové vlasy. Pokud si nejste jistí, zvedněte obočí a měřte z místa, kde se vám přitom na čele udělá poslední vráska.
 6. 6
  Jak převést výsledná čísla na typ obličeje. Každý člověk má jiný obličej (pokud tedy nemáte identické dvojče). Většina obličejů ale spadá do jedné či více typologických kategorií. Tyto kategorie jsou: podlouhlý, srdcový, čtvercový, oválný, kulatý, trojúhelníkový a diamantový.[1] Vezměte si papír s výsledky a čtěte dál, dozvíte se, jak z nich zjistit typ svého obličeje!
  • Podlouhlý obličej (někdy také hranatý)"[2] ) je delší, než širší. Také vzdálenosti čela, tváří a velikost čelisti jsou podobné.
  • Srdcový obličej má tvar obráceného trojúhelníku, takže brada je většinou malá a špičatá a čelo a lícní kosti jsou široké. Tento obličej je většinou o trochu delší, než širší.
  • Čtvercový obličej je zhruba stejně dlouhý, jako široký – tváře a délka celého obličeje jsou stejně dlouhé, nebo se jejich délky liší pouze nepatrně. Navíc jsou u tohoto typu obličeje vlastně všechny ostatní výsledky podobné – obličej by měl být skoro hranatý. Lidé s tímto typem obličeje mívají ostře řezané a výrazné čelisti.
  • Oválný obličej vypadá jako obrácené vejce. Je delší a čelo je o něco širší než tváře a čelisti. Brada je jemně zaoblená.
  • Kulatý obličej , je stejně jako hranatý obličej stejně dlouhý, jako je široký. Čelo je relativně malé a čelisti jsou také menší a zaoblené. Pokud máte stejně dlouhé tváře jako čelisti, máte menší čelo než tváře a nemáte výrazné čelisti, máte kulatý obličej.
  • Trojúhelníkový obličej Jde o pravý opak srdcového obličeje – dole je nejširší a nahoře nejužší. Čelist je většinou dlouhá a široká a čelo je relativně úzké.
  • Diamantový obličej je nejširší v oblasti tváří a čelo i brada jsou menší. Obličej je poněkud delší. Pokud máte tváře širší než čelo a bradu máte malou a špičatou, pravděpodobně máte tento typ obličeje.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 21 930 krát
Stránka byla zobrazena 21 930 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama