Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jedním z nejnovějších trendů v oblasti večírků jsou tzv. glow party, neboli party se svítícími prvky. Na tyto večírky se lidé oblékají do neonového oblečení a berou si doplňky, které ve tmě svítí. Na večírku jsou ultrafialová světla, která vytváří jedinečný zážitek. Pokud chcete uspořádat svoji vlastní glow party, v tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Sežeňte si vše, co budete potřebovat

 1. 1
  Sežeňte si ultrafialové lampy. Tato věc je skutečně nenahraditelná. UV lampy způsobují, že jasně barevné věci a oblečení na večírku září. Není sice nezbytně nutné mít UV světlo (můžete použít pouze dekorace, které ve tmě svítí), ale když ho budete mít, váš večírek bude naprosto dokonalý.
  • Na internetu najdete stránky, které nabízejí UV lampy a dekorace. Nejlevnější UV lampa vás bude stát jen několik stovek korun.
 2. 2
  Sežeňte si svítící tyčky. Další nezbytnou součástí glow party jsou svítící tyčky. Jde o plastové trubičky, které obsahují látky, které se při aktivaci rozsvítí. Dejte si je kolem krku jako náhrdelník, nebo si kupte nějaké menší a vezměte si je místo náramku.
  • Svítící tyčky jsou vcelku levné, seženete je v hračkářství ve větším množství za několik stovek korun. [1]
 3. 3
  Pořiďte si fluorescenční papír a pera. Pokud chcete, aby váš večírek byl dokonalý, vyrobte si vlastní dekorace pomocí barevného papíru a fixů. Neonové papíry většinou pod UV světlem září, stejně jako běžné zvýrazňovače z papírnictví.
  • Obě tyto věci jsou velmi levné. Pokud chcete mít jistotu, že budou pod UV světlem zářit, vezměte si UV lampu s sebou do papírnictví a vyzkoušejte si to.
 4. 4
  Pořiďte si svítící LED zářivky. Dalším skvělým doplňkem pro váš večírek jsou běžné zářivky a dekorace. Většinou se prodávají ve formě obyčejných žárovek nebo LED zářivek. V dnešní době jsou velmi levné a většinou je možné je naprogramovat na různé barvy. Můžete ovšem využít i staré vánoční dekorace a osvětlení, které vám leží již dlouho v garáži.
  • Vánoční světla seženete relativně levně. Kratší řetězy stojí například jen sto korun, delší světelné řetězy mohou stát i několik stovek korun.
 5. 5
  Sežeňte si levné zářivě barevné doplňky. Kupte si neonové sluneční brýle, náramky a prsteny, které budete moci na večírku rozdávat lidem. Neměli byste za ně zbytečně utrácet peníze – zajděte si na tržnici nebo k Vietnamcům a kupte si ty nejlevnější plastové varianty.
  • Můžete nakupovat také na eBay, kde seženete většinu těchto věcí za naprosto směšné ceny.
 6. 6
  Kupte si barvu na tělo. Pokud chcete mít nezapomenutelnou party, pomalujte si tělo neonovými UV barvami. Tyto barvy koupíte v obchodech s kostýmy a také na internetu. Budete se s nimi muset naučit pracovat, ale když se vám to povede, dosáhnete skvělých efektů.
  • Tyto barvy se někdy nedají sehnat, ale většinou jsou dost levné – velký set několika barev stojí několik stovek korun.
 7. 7
  Připravte si hudbu. Dobrá hudba nesmí chybět na žádném večírku. Pokud chcete dosáhnout efektu „rave“, pouštějte klasickou techno nebo house hudbu, nebo moderní EDM. Můžete ale pouštět i jakoukoli jinou hudbu.
  • Připravte si hudbu dříve, než party začne. Můžete si pozvat několik přátel a společně připravit hudbu, kterou budete na večírku pouštět. Až party začne, budete moci playlist pustit a nebudete muset hudbu řešit celý večer.
 8. 8
  Nezapomeňte na občerstvení. Na každém večírku musíte mít jídlo a pití – hosté, kteří tančí, povídají si a dobře se baví, většinou brzy dostanou hlad a žízeň, takže byste měli mít připraveno dostatek jídla a pití. Na glow party byste měli mít jednohubky a malé občerstvení, protože potmě hosté pravděpodobně nebudou chtít používat talíře a příbory.
  • Připravte si velké talíře plné sýra, masa a krekrů. Můžete si je objednat i u nějaké cateringové společnosti. Nemusí vás to stát ani moc peněz. Hosté ale jistě ocení, když občerstvení připravíte sami.
  • Na nápoje si připravte plastové kelímky. Levné kelímky nemusíte umývat a nebudete muset mít strach, že vám někdo rozbije vaši oblíbenou sklenici.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Příprava na party

 1. 1
  Rozešlete pozvánky v dostatečném předstihu. Až se rozhodnete uspořádat glow party, rozešlete všem hostům pozvánky. Čím dříve to uděláte, tím více lidí na vaši party přijde, takže je dobré to udělat opravdu co nejdříve. Pokud připravujete jen malou party, pozvěte své přátele osobně, nebo poštou. Pokud ale chystáte velký večírek, vytvořte událost na nějaké sociální síti a pozvěte co nejvíce lidí najednou.
  • Je dobré požádat hosty, aby co nejdříve potvrdili nebo odmítli účast. Budete díky tomu vědět, s kolika lidmi můžete počítat a budete moci nakoupit jídlo a pití.
 2. 2
  Požádejte přátele, aby vám pomohli party připravit. Pokud chystáte velký večírek, budete ho muset začít připravovat možná i týden předem. Pokud budete mít jen malou party, bude stačit začít s přípravami několik hodin před začátkem. Bez ohledu na to, jak velkou party chystáte, je vždy dobré mít někoho, kdo vám s přípravou pomůže. Když budete večírek chystat s přáteli, zabere vám to méně času a budete moci využít jejich pomoc při přípravě dekorací. Je možné, že vám vaši přátelé pomohou rozmístit dekorace originálním a nápaditým způsobem.
 3. 3
  Zatemněte místnost, kde se bude večírek odehrávat. Při chystání glow party je nutné zajistit, aby se do místnosti dostalo co nejméně světla. Místnost, nebo místnosti, kde se bude glow party odehrávat, musí být co nejtemnější. Pokud chystáte večírek ve sklepě, nebo na půdě, nebudete s tím mít problém. Pokud se ale party bude konat v místnosti s okny, musíte je zakrýt, aby se dovnitř nedostalo světlo.
  • Použijte černé pytle na odpadky, nebo černá prostěradla.
 4. 4
  Rozmístěte dekorace. Nyní začněte rozmísťovat dekorace. Je jen na vás, kam je dáte, ale měli byste je dát tak, aby byla celá místnost osvětlená světlem, které se od nich bude odrážet. Můžete je dát i ke vchodu, aby hosté věděli, kam jít.
 5. 5
  Pokud chystáte velkou party, požádejte o povolení. Pokud chcete pozvat jen několik přátel, nemusíte se nikoho ptát – i když budete hlasití, sousedi vás pravděpodobně přijdou jen požádat, abyste se trochu utišili. Pokud ale chystáte opravdu velkou party a neptali jste se sousedů, zda vám to umožní, udělejte to, jinak na vás někdo může zavolat policii. Rozhodně si se sousedy promluvte v předstihu. Řekněte jim, kdy party chystáte, dejte jim své telefonní číslo, aby vám v případě potřeby mohli zavolat a zeptejte se jich, jestli jim váš večírek nebude vadit.
  • Pokud chystáte opravdu velkou party, můžete požádat také o hlukové povolení, které seženete na městském úřadě. V některých oblastech je nutné mít povolení na každou party, která přesahuje určitý počet návštěvníků. [2]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Během party

 1. 1
  Občerstvení si připravte ještě dříve, než dorazí hosté. Jídlo a pití byste měli mít připravené ještě dříve, než dorazí první hosté (před udaným časem začátku, kdy většinou přichází první lidé). Když budete mít vše připraveno, budete moci nabídnout občerstvení i prvním hostům, kteří se ukážou. Také nebudete muset připravovat jídlo a pití na poslední chvíli v době, kdy už budete mít v domě hosty, takže se jim budete moci věnovat.
 2. 2
  Připravte si pro hosty hry ve tmě. Jakmile hosté dorazí, pravděpodobně si začnou sami povídat a nebudete je muset hlídat, ani se starat o to, zda se všichni dobře baví. Pokud je ale večírek trochu pomalejší, je dobré mít připravené hry, které můžete začít hrát. Můžete upravit klasické dětské hry tak, aby byla zábava je hrát v temném prostředí s UV lampami. Můžete také vymyslet nové verze her, jako jsou flaška, nebo aktivity.
 3. 3
  Nezapomeňte se starat o hudbu. Jakmile dorazí většina hostů a lidé si začnou povídat, měli byste pustit hudbu. Hlasitost hudby bude záviset na tom, jaký večírek pořádáte. Pokud jde o uvolněnější party, na které si lidé budou hlavně povídat, měli byste hudbu pouštět tak, aby se lidé navzájem slyšeli. Pokud ovšem lidé budou tančit, můžete ji pustit hlasitěji.
  • Pokud nemáte DJ, měli byste mít připravený playlist, který budete pouštět v náhodném pořadí. Když budete muset po skončení každé písničky vybrat další a každou chvíli budete mít na večírku ticho, bude to pro lidi nepříjemné.
 4. 4
  Pusťte lidi na vzduch. Pokud máte spoustu hostů, kteří tančí, měli byste jim dopřát možnost jít na chvíli na čerstvý vzduch. Když hodinu tančíte, rozhodně potom nechcete být v místnosti plné lidí, takže byste měli zajistit, aby hosté mohli na zahradu, na dvorek, nebo alespoň na verandu nebo balkon.
 5. 5
  Dohlížejte na to, aby hosté dostatečně pili. Pokud pořádáte velkou party, na které hosté tančí, je nutné, aby dodržovali pitný režim. Zajistěte, aby všichni měli dostatek čisté vody a ostatních nápojů a nabízejte jim je. Dehydratace může způsobit přehřátí a omdlení, což může lidi vážně ohrozit (a kromě toho to naruší průběh party).
  • Dostatek vody je důležitý zejména pro hosty, kteří si vzali extázi (MDMA) nebo jinou taneční drogu. Kromě toho, že jsou tyto drogy nelegální a představují značná zdravotní rizika (která byla mnohokrát zdokumentována), [3] ,mohou také snadno způsobovat dehydrataci a vyčerpání, takže je důležité, aby jejich uživatelé dostatečně pili a odpočívali. Doporučují to dokonce i publikace napsané lidmi, kteří užívání drog podporují. [4]
 6. 6
  Naučte se rozpoznávat známky vyčerpání. Jak jsme již uvedli, zranění nebo smrt způsobenou vyčerpáním byste neměli brát na lehkou váhu. Pokud pořádáte večírek, na kterém budou lidé tančit (a na kterém lidé budou užívat drogy), je důležité naučit se rozpoznávat příznaky vážného vyčerpání, abyste mohli zajistit svým hostům bezpečnost. Pokud máte pocit, že je některý z vašich hostů vyčerpán, vezměte ho na čerstvý vzduch, dejte mu vodu (ne alkohol) a pokud se jeho stav nezlepší, zavolejte ambulanci. Je lepší mít jistotu, než riskovat, že vám na večírku někdo zemře. Zde jsou příznaky vážného vyčerpání: [5]
  • Zmatenost
  • Závratě
  • Slabost
  • Omdlévání
  • Bolesti hlavy
  • Křeče
  • Bledá pleť
  • Nevolnost
  Reklama

Tipy

 • Připravte si UV lampy a řekněte hostům, aby si na sebe vzali něco bílého.
 • Nezapomeňte nachystat taneční hudbu.
 • Každému hostu dejte alespoň 2-4 neonové doplňky.
 • Pokud máte bazén, naházejte do něho svítící tyčky.
Reklama

Varování

 • Během hraní her ve tmě si dávejte pozor.
 • Na každém večírku by měl být někdo dospělý. Zní to možná hloupě, ale večírek se vám může snadno vymknout z rukou. Když budete mít někoho, koho budete moci v případě potřeby kontaktovat, budete se cítit bezpečněji.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Svítící tyčky
 • UV barvy na tělo
 • UV gel na vlasy
 • Neonové brýle
 • Neonové náramky a náhrdelníky
 • UV lampy
 • Jídlo a pití
 • Party potřeby

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 38 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 232 krát
Kategorie: Jídlo
Stránka byla zobrazena 5 232 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama