Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Šátek na hlavě vás zahřeje, vypadá skvěle a nebudou vám díky němu padat vlasy do obličeje. Existují čtyři základní způsoby, jak takový šátek uvázat. Záleží na tom, jakého vzhledu chcete dosáhnout. Pokud se chcete naučit vázat šátek, v tomto článku se to dozvíte.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Tradiční trojitý sklad

Stáhnout PDF
 1. 1
  Přeložte šátek na trojúhelník. Jednoduše si šátek rozložte a přeložte ho na trojúhelník. Budete mít trojúhelník s jednou dlouhou stranou.
 2. 2
  Dlouhou stranu trojúhelníku si přiložte k čelu. Šátek by vám měl zakrývat většinu horní části hlavy. Nejprve si učešte vlasy, aby vám z šátku netrčely žádné volné pramínky. Pokud si chcete úplně zakrýt vlasy, umístěte šátek alespoň kousek před linii vlasů. Pokud chcete, aby vám vlasy byly trochu vidět, umístěte šátek kousek za linii vlasů.
 3. 3
  Svažte dva volné konce. Oba konce šátku byste měli mít za krkem. Vezměte si jeden konec do každé ruky a svažte je do uzlu. Dejte si pozor, aby se vám mezi šátek nedostaly žádné vlasy. Bude to chtít trochu cviku.
 4. 4
  Upravte si šátek podle sebe. Až budete mít šátek zavázaný, můžete ho trochu upravit, aby vám bylo vidět více vlasů, nebo si můžete vlasy posunout na stranu. Pokud šátek chcete přetáhnou více do čela, dejte si pozor, abyste si neposunuli vlasy. Trochu šátek zvedněte a jemně ho přetáhněte. Můžete volné prameny vlasů také zatlačit zpět pod šátek.
 5. 5
  Zastrčte zadní roh pod šátek. Pokud nechcete, aby vám konec šátku volně visel, nebo chcete vlasy co nejlépe připevnit, zastrčte si konec šátku za uzel.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Trojitý sklad pro dlouhé vlasy

Stáhnout PDF
 1. 1
  Přeložte šátek na trojúhelník. Jednoduše si šátek rozložte a přeložte ho na trojúhelník. Budete mít trojúhelník s jednou dlouhou stranou.
 2. 2
  Dejte si látku kolem krku a zavažte si konce šátku pod bradou. Pokud máte dlouhé vlasy, je snadnější si dát šátek nejprve přes hlavu, abyste pod něho mohli všechny vlasy schovat. Vezměte si jeden konec šátku do každé ruky a svažte si je pod bradou.
 3. 3
  Otočte šátek. Otočte šátek tak, abyste měli přední stranu pod bradou a uzel za krkem pod vlasy.
 4. 4
  Vytáhněte si šátek nad obličej a schovejte si pod něho všechny vlasy.
 5. 5
  Upravte si šátek u linie vlasů. Posuňte šátek tak, abyste měli vlasy schované, nebo aby vám kousek vlasů byl vidět. Můžete si šátek také posunout na stranu, abyste ho měli rovný. Výsledek bude vypadat stejně jako u první metody vázání, ale s touto metodou se vám podaří zastrčit všechny vlasy.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Čelenka

Stáhnout PDF
 1. 1
  Přeložte šátek na trojúhelník. Jednoduše si šátek rozložte a přeložte ho na trojúhelník. Budete mít trojúhelník s jednou dlouhou stranou.
 2. 2
  Přeložte šátek tak, abyste z něho měli čelenku. Překládejte šátek postupně tak, abyste z něho vytvořili dlouhý pásek. Můžete si čelenku udělat tenčí nebo silnější, to záleží jen na vás. Můžete nahoře nechat vyšuhovat malý trojúhelníček.
 3. 3
  Přiložte si čelenku na vlasy a vzadu ji svažte. Umístěte si čelenku k linii vlasů, podle toho, kde ji chcete mít. Potom si do každé ruky vezměte jeden konec šátku a za krkem je svažte.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Zúžená čelenka

Stáhnout PDF
 1. 1
  Rozložte si šátek na rovnou plochu. U této metody ho nebudete skládat na trojúhelník.
 2. 2
  Začněte šátek rolovat. Vezměte si jeden konec šátku a přeložte ho asi o 5 cm a pokračujte tímto způsobem tak dlouho, dokud se nedostanete na konec šátku. Můžete nechat vyčuhovat malý trojúhelníček látky.
 3. 3
  Omotejte si šátek kolem hlavy. Umístěte ho tak, aby vám byl vidět kousek vlasů.
 4. 4
  Vytáhněte konce, abyste je mohli spojit za krkem. Můžete si konci chytnout jednou rukou, nebo oběma rukama. U této metody se šátek váže volněji, asi v polovině krku.
 5. 5
  Zavažte si šátek na dva uzly. Do každé ruky si vezměte jeden konec šátku a svažte je.
 6. 6
  Připevněte si šátek za ušima pinetkami. Protože je tento šátek volnější, připevněte ho pinetkami, aby vám šátek na hlavě držel.
 7. 7
  Hotovo.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Pirátský sklad

Stáhnout PDF
 1. 1
  Rozložte si šátek na rovný povrch. [1]
 2. 2
  Přeložte jeden konec šátku. Vezměte si jeden z trojúhelníků na kraji a přeložte ho doprostřed šátku, aby se jeho špička dotýkala středu šátku.
 3. 3
  Opačný konec přeložte na druhou stranu, aby se dotýkal prvního přeloženého konce. Nyní byste měli oba trojúhelníky přeložit směrem ke středu šátku, aby se dotýkaly rohy.
 4. 4
  Přeložte jednu ze stran přeloženým rohem směrem ke středu šátku. Polovinu této strany přeložte napůl, abyste měli hladký okraj u středu šátku.
 5. 5
  Přeložte šátek napůl. Přeložte stranu, kterou jste právě přeložili opět ke středu, abyste měli šátek přeložený napůl. Můžete ho přeložit tak, aby přes nepřeloženou stranu nebyl vidět ani kousek šátku.
 6. 6
  Otočte si šátek. Nyní byste neměli vidět žádné sklady.
 7. 7
  Omotejte si šátek kolem hlavy, aby vám začínal těsně nad očima. Pokud chcete vypadat jako skutečný pirát, můžete si vzít i pásku přes oko. Měli byste mít úplně zakryté čelo a vlasy.
 8. 8
  Zavažte konce šátku dvakrát kolem hlavy. Oba konce šátku si ovažte kolem hlavy, abyste je mohli svázat v úrovni uší. Zastrčte si prameny vlasů, uhlaďte si vlasy na hlavě a ujistěte se, že vám šátek dobře sedí. Potom jeho konce pevně zavažte.
  Reklama

Tipy

 • Když šátek přeložíte nerovnoměrně, budete na jedné straně muset zastrkovat delší kus látky.
 • Pokud máte dlouhé vlasy, je dobré se při vázání šátku předklonit, aby se vám vlasy nezaplétaly do šátku. Sáze tak šátek zavážete a vlasy se vám do uzlu nechytí.
 • Požádejte kamaráda, aby vám pomohl.
 • Pokud máte ofinu, nechejte si na každé straně obličeje trochu vlasů volně viset.
Reklama

Varování

 • Dávejte si pozor s barevnými šátky v oblastech, kde se vyskytují gangy. Když budete mít špatnou barvu šátku, mohli byste se dostat do problémů. Černé oranžové a fialové šátky jsou většinou bezpečné, ale nejbezpečnější je nemít žádný šátek.
 • Dejte si pozor, abyste do šátku omylem nesvázali vlasy.
 • Nezapomeňte, že nevadí, když budete mít ze začátku šátek nerovný. Trojúhelník sice nebude stejnoměrný, ale po uvázání se to ztratí.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 20 301 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 20 301 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama