Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každý má svůj oblíbený způsob přípravy hot dogů. Toto univerzální jídlo je možné vařit, smažit, grilovat nebo péct v troubě. Doplňte ho klasickou kombinací hořčice a kečupu, nebo buďte kreativnější tím, že přidáte cibuli, relish a různé jiné ozdoby. Tento článek poskytuje instrukce pro grilování, vaření, přípravu v mikrovlnce, a pečení hot dogů v troubě.

Přísady

 • Hot dogy
 • Dochucovadla, jako je kečup, hořčice a relish
 • Ozdoby, jako je sekaná cibule, čili, strouhaný sýr, salát, nebo pálivé papričky
Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Grilování hot dogů

 1. 1
  Rozpalte si gril. Grilování hot dogů vede k příjemné kouřové chuti a mnoho lidí to považuje za nejlepší způsob, jak je připravit. Jakýkoliv druh grilu bude fungovat, takže se vrhněte k vašemu grilu na uhlí, plyn nebo dřevo.
  • Zatímco se gril rozehřívá, připravte si žemle na hot dogy a dochucovadla. Hot dogy chutnají nejlépe ještě horké z grilu.
  • Ujistěte se, že jedna strana grilu je horká a druhá je trochu studenější. To můžete udělat tím, že na jedné straně navršíte trochu víc uhlí. Pokud máte plynový gril, měli byste být schopni teplotu kontrolovat pomocí knoflíků na vašem přístroji, abyste udělali hot dogy dobré.
 2. 2
  Položte hot dogy na chladnější stranu grilu. Položte je v takovém úhlu, abyste vytvořili diagonální stopy mřížky na hot dogu.
 3. 3
  Vařte hot dogy z každé strany minutu. Hot dogy jsou již uvařené, takže vaším úkolem není ani tak hot dog uvařit, jako dodat mu správnou barvu a ohřát ho tak, aby byl vařící, ale nespálil se.
  • Otáčejte hot dogy, dokud nebudou všechny strany hezky rovnoměrně ožehnuté.
  • Pokud jsou hot dogy horké, ale ještě se nevybarvili, přesuňte je na horkou stranu grilu. Rychle je ogrilujte, jen aby se na nich vytvořilo trošku opálení a přendejte je na talíř.
 4. 4
  Podávejte hot dogy. Dejte je do housky a podávejte s jakoukoliv kombinací hořčice, kečupu, relishe, cibule, rajčat, sýru nebo zelí.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Vaření hot dogů

 1. 1
  Naplňte velký hrnec dostatečným množstvím vody, aby snadno pokryla hot dogy. Na 4 hot dogy by měly být víc než dost 4 hrnky vody. Ujistěte se, že používáte dost velký hrnec, aby voda byla nejméně pár centimetrů pod okrajem.
 2. 2
  Přiveďte vodu k varu. Dejte hrnec na vařič a zapněte ho na vysokou teplotu. Nechte vodu přijít k varu, než budete pokračovat.
 3. 3
  Přidejte do vody hot dogy. Jakmile je voda vařící, dejte do ní kleštěmi po jednom hot dogy.
 4. 4
  Povařte hot dogy. Stáhněte vařič na nižší teplotu a povařte hot dogy něco mezi 3 a 6 minutami, v závislosti na tom, jak chcete mít hot dogy provařené.
  • Pro vlhčí, jemnější hot dog, ho povařte kratší dobu, zhruba 3 až 4 minuty.
  • Pro křupavější hot dog je povařte delší dobu, kolem 5 až 6 minut.
 5. 5
  Vyjměte hot dogy a podávejte. Až budou hot dogy uvařené, vyjměte je z vody a pečlivě je osušte papírovou utěrkou, než je dáte do žemle. Podávejte hot dogy s jakoukoliv kombinací hořčice, kečupu, relishe, cibule, rajčat, sýru nebo zelí.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Příprava hot dogů v mikrovlnce

 1. 1
  Dejte hot dogy do mísy na vaření v mikrovlnce. Použijte plastovou nebo skleněnou, raději než kovovou. Ujistěte se, že je mísa dost hluboká, aby se do ní hot dogy pohodlně vešly.
 2. 2
  Pokryjte hot dogy vodou. Při vaření může přetékat pře strany, takže se snažte nechat zhruba 2,5 cm mezi hladinou vody a okrajem mísy.
 3. 3
  Vařte hot dog. Dejte mísu do mikrovlnky. Zavřete dvířka a potom vařte hot dogy na vysoký výkon 2 až 3 minuty. Některé větší hot dogy mohou vyžadovat v mikrovlnce delší dobu.
 4. 4
  Vyjměte hot dogy z mikrovlnky a sceďte vodu. Nechte hot dogy 30 minut odstát, aby vychladly a oschly, protože po vyndání budou horké.
 5. 5
  Podávejte hot dogy. Jakmile budou hot dogy suché, dejte je do žemlí a podávejte je. Tato rychlá metoda vaření hot dogů je vhodná k podávání s kombinací kečupu a hořčice, jako svačina za pochodu.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Pečení hot dogů v troubě

 1. 1
  Předehřejte troubu na 204° C. Tato metoda přípravy hot dogů vede k šťavnatým, načernalým hot dogům. Chutnají velice podobně jako grilované hot dogy bez nepříjemností s rozpalováním grilu.
 2. 2
  Udělejte podélný řez na každém hot dogu. Použijte ostrý nůž a krájejte na stabilním povrchu, protože hot dogy mohou být kluzké. Neprořezávejte skrz hot dogy; jen udělejte řez, který bude sloužit jako ventil na povrchu hot dogu.
 3. 3
  Dejte hot dogy do plechu nebo pekáče. Hot dogy budou kapat, jak pouštějí šťávu, takže možná budete chtít pekáč vyložit alobalem pro snadný úklid.
 4. 4
  Pečte hot dogy 15 minut. Dejte pekáč do trouby a nechte hot dogy péct, dokud nezačne slupka hnědnout a hot dogy se začnou mírně ohýbat.
  • Zapněte gril, aby hot dogy zhnědly, nebo pokud je preferujete křupavé.
  • Přidejte sýr a dejte hot dogy zpět do trouby na další minutku, pokud chcete.
 5. 5
  Podávejte hot dogy. Opatrně vyjměte hot dogy z trouby a dejte je do žemlí. Hot dogy pečené v troubě se skvěle hodí k čili a sýru. Dejte na vrch lžičku čili, posypte trochou sýra a potom podávejte hot dogy s vidličkami.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Smažení hot dogů

 1. 1
  Nakrájejte pár hot dogů. Můžete hot dogy smažit celé, ale nejlépe chutnají, když jsou nakrájeny na malé kousky. Tímto způsobem bude větší plocha povrchu křupavá a opálená do hněda. Vezměte si dva nebo tři hot dogy - v závislosti na tom, kolik chcete - a nakrájejte je na menší kousky, které můžete smažit.
 2. 2
  Rozehřejte trochu oleje v pánvi. Dejte pánev na sporák a zapněte ho na střední teplotu. Přidejte dost oleje, aby dosáhl na straně pánve zhruba 0,5 až 1 cm. Nechte olej rozpálit. Abyste otestovali, jestli je připravený na hot dogy, hoďte do horkého oleje drobek pečiva. Pokud začne hned syčet a prskat, olej je připravený.
 3. 3
  Dejte kousky hot dogu do pánve. Udělejte to opatrně, protože mohou hned syčet a praskat. Dejte je všechny do jedné vrstvy do pánve a nechte je začít smažit. Snažte se, aby pánev nebyla moc plná, protože to by způsobilo, že se hot dogy osmaží nerovnoměrně.
 4. 4
  Otáčejte kousky hot dogů. Po minutě nebo dvou, až první strana zhnědne a bude křupavá, použijte k opatrnému otočení hot dogů kleště. Pokračujte ve smažení kousků hot dogu další minutu nebo dvě, nebo dokud nebudou uvařené přesně tak, jak chcete.
  • Nezapomeňte, že hot dogy jsou předvařené, takže je můžete vařit do jakékoli podoby chcete, aniž byste se museli obávat o to, jestli jsou ve středu stále syrové.
 5. 5
  Sceďte kousky hot dogu. Použijte k přendání hot dogů na papírovou utěrkou vyložený talíř kleště, aby mohl olej okapat a hot dogy trochu zchladnout.
 6. 6
  Podávejte hot dogy. Jsou skvělé se smaženými papričkami a cibulí, vmíchané do makaronů se sýrem nebo samotné s trochou kečupu a hořčice.
  Reklama

Tipy

 • Dobrý nápad je udělat do hot dogu centimetrové řezy, než je dáte do mikrovlnky, abyste zabránili nahromadění páry ve vašem vynikajícím hot dogu.
 • Dobu vaření z obalu můžete upravit v závislosti na tom, jak chcete mít hot dog uvařený.
Reklama

Varování

 • Pokud používáte krb nebo oheň na tábořišti, ujistěte se, že je to bezpečné. Mějte hotdog na klacku, ale buďte opatrní, abyste se nespálili. Může být třeba dohled rodičů.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 186 krát
Kategorie: Jídlo | Recepty
Stránka byla zobrazena 3 186 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama