Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje několik různých způsobů přípravy krabích klepet, včetně pečení, vaření na páře a dokonce grilování. Ale jedním z nejrychlejších a určitě nejchutnějších způsobů přípravy krabích klepete je uvařit je. Naučte se jak uvařit krabí klepeta, abyste pomohli krabímu masu udržet si chuť a byli připraveni si je vychutnat za méně než 10 minut.

Postup

 1. 1
  Kupte si v supermarketu mražená krabí klepeta, protože to zajistí nejlepší chuť. Mražená krabí klepeta - neohrozí to jejich chuť? Ve skutečnosti chutnají mražená krabí klepeta obvykle lépe než rozmražená, protože rozmrzlá klepeta si neuchovají tu známou chuť a svěžest, kterou naleznete v mražených. Proč to tak je?
  • Většina krabích klepet dostupných v supermarketech byla uvařena na lodi okamžitě po chycení, a potom bylo maso zmraženo. Protože lodě lovců krabů bývají často na moři dlouhou dobu a protože vaření pomáhá odstranit nechtěné bakterie a choroboplodné zárodky, toto mražení masa pomáhá uchovat chuť.
  • Chcete na sto procent určit, jestli vaše krabí klepeta byla před mražením předvařena? Podívejte se na jejich barvu a na balení. Krabí klepeta jsou neuvařená obvykle bledé barvy a změní při uvaření na jasně oranžovou nebo červenou. Pokud si ani tak nejste jisti, podívejte se na obal. Měl by jasně uvádět, jestli byl krab předtím uvařený nebo ne.
 2. 2
  Kupte dostatečné množství krabích klepet pro každou osobu. Kolik krabů byste měli koupit? Obecnou představou je, že pokud plánujete podávat krabí klepeta s přílohou nebo dvěma, 2 až 4 klepeta na osobu jsou jako hlavní chod ideální. [1] Protože krab může být celkem drahý, je také možné podávat krabí klepeta jako předkrm. Jedno krabí klepeto na osobu je jako před krm více než dost.
 3. 3
  Nechte krabí klepeta zmražená, dokud je nebudete plánovat uvařit. Není třeba je před vařením rozmrazovat, a určitě byste je neměli dávat do mikrovlnky. Protože jsou už předvařená, uchovávají se poměrně dobře.
  • Pokud si přejete zkrátit si trochu dobu vaření, samozřejmě můžete krabí klepeta rozmrazit. Abyste bezpečně rozmrazili krabí klepeta, dejte je alespoň na 8 hodin do lednice. Rozmražená krabí klepeta mohou být v lednici uchovávána bez zkažení až 2 dny.
 4. 4
  Opláchněte krabí klepeta, dejte je na stranu a naplňte velkou pánev na omáčky nebo hrnec do poloviny studenou vodou. Pokud chcete, přidejte sůl nebo koření. Zapněte sporák na vysokou teplotu a nechte vodu přijít k varu. Pokud si budete chtít pohrát s vařením nebo přidanými ingrediencemi, vyzkoušejte tato doporučení:
  • Přidejte do vody trochu citronové šťávy (nebo octa). To pomůže dodat krabím klepetům další svěží příchuť a neutralizuje část štiplavého zápachu mořských plodů. Vymačkejte šťávu z jednoho citronu do hrnce hned po tom, co voda přijde k varu, nebo přidejte lžíci octa.
  • Vařte s pivem a směsí koření Old bay. Zkuste přidat čtyři plechovky vody a dvě plechovky chutného piva. Přidejte jednu vrchovatou lžíci kořenící směsi Old bay.
 5. 5
  Dejte do vody krabí klepeta a počkejte, než se tekutina vrátí k varu. Stáhněte teplotu na vyšší střední a nechte klepeta vařit 4 až 5 minut [2] u menších druhů krabů, 7 až 8 pro větší druhy a až 15 minut pro obří. Okamžitě sejměte z tepla. Nezapomeňte, pravděpodobně je ani tak nevaříte jako ohříváte.
  • Pokud jsou krabí klepeta již rozmražená, vařte je 2 až 5 minut v závislosti na jejich velikosti.
 6. 6
  Vyjměte krabí klepeta z vařící vody, nechte okapat a podávejte s přepuštěným máslem. Podávejte okamžitě. Abyste vytvořili přepuštěné máslo, udělujte následující:
  • Nakrájejte kvalitní máslo na kostky. Na nízkou teplotu máslo rozpusťte, dokud nebude úplně rozpuštěné a nezačne se na povrchu dělat pěna. Malou chvilku nechte mírně vřít.
  • Malou lžičkou s otvory nebo podobnou pomůckou začněte sbírat pěnu z vrchu másla. Nemusíte sebrat všechnu pěnu, ale zkuste jí získat většinu. To, co děláte, je odstraňování mléčné sušiny a vlhksoti z tuků. [3]
  • Vezměte jemné sítko s tenkou látkou nebo mušelínem a zbývající tekutinu přes něj přeceďte. Vyhoďte jakékoliv kousky zachycené na látce. Právě jste vytvořili přepuštěné máslo!
  Reklama


Tipy

 • Většinou je to, co děláte, ohřívání něčeho, co již bylo uvařeno na rybářské lodi. Převaření ničí chuť a texturu masa.
 • Krabí klepeta mohou jít z mrazáku přímo do hrnce, ale prodlužte dobu vaření na zhruba 10 minut.
 • Pro čistší, svěžejší příchuť uvařte klepeta na páře. Vaření je rozmáčí.
 • Je dostupných mnoho druhů krabích klepet a druh, který si vyberete, záleží na vašich vlastních preferencích. Mezi nejpopulárnější patří aljašský královský krab, sněžný krab a velekrab japonský. Královský krab a sněžný krab jsou snadněji dostupné v Severní Americe, zatímco japonský velekrab se hojně vyskytuje v Evropě.
 • Louskáčky, kladívka, kleště, nože a vidličky, jsou užitečné pomůcky, když se pokoušíte rozlousknout krunýře krabích klepet. Používání vašich zubů k rozlousknutí klepet se nedoporučuje.
 • Kupte 225 až 450 g krabích klepet na osobu.
Reklama

Varování

 • Přestože rozmražená krabí klepeta mohou zůstat v lednici až 2 dny, je nejlepší je uvařit co nejdříve. Krabí klepeta se mohou rychle zkazit a budete si je chtít vychutnat co nejčerstvější.
 • Většina krabích klepet zakoupených v supermarketu byla už předvařena a vy je v podstatě rozmrazujete a ohříváte. Nicméně, pokud jste si koupili krabí klepeta, která nebyla uvařena, vařte je 10 až 15 minut místo doporučených 2 až 5 minut pro předvařená krabí klepeta.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 802 krát
Kategorie: Ryby a plody moře
Stránka byla zobrazena 5 802 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama