Jak uvařit ztracené vejce v mikrovlnce

V tomto článku:Příprava ingrediencíVaření ztracených vajec5 Reference

Ztracené vejce je důkazem, že i jednoduchou ingredienci lze proměnit v ohromující jídlo. Uvařit ztracené vejce na pánvičce je však často složitou záležitostí. [1] Díky mikrovlnce jej ale můžete připravit tím nejjednodušším způsobem.

Přísady

 • 1 vejce
 • ½ hrnku vody (½ hrnek = 121 ml)
 • Sůl a pepř na ochucení

Část 1
Příprava ingrediencí

 1. 1
  Použijte hrnek s víčkem, které se dají použít v mikrovlnce. Většina plastických, skleněných nebo keramických hrnků a víček (případně talířků) má na spodní straně napsáno “Microwave Safe”. Použijte hrnek a víčko, které specificky říkají, že jsou vhodné do mikrovlnky. Do mikrovlnky nedávejte kovové materiály nebo alobal.
 2. 2
  Naplňte hrnek do jedné poloviny vodou. Za použití odměrky si odměřte polovinu hrnku vody (přibližně 121 ml). Nalijte vodu do hrnku.
 3. 3
  Vyklepněte vejce do hrnku. Jednou nebo dvakrát vejcem pevně klepněte o horní stranu hrnku. Při rozbíjení skořápky si dejte pozor, abyste nerozbili žloutek. Snažte se vejce rozpůlit, aby vám žloutek s bílkem lehce spadl do hrnku s vodou.
 4. 4
  Ujistěte se, že je vejce kompletně ponořeno ve vodě.[2] Pokud vejce není celé pod vodou, použijte opět odměrku a přidejte ¼ hrnku vody (přibližně 61 ml). Takto by vejce mělo být celé pod vodou.

Část 2
Vaření ztracených vajec

 1. 1
  Vařte vejce v mikrovlnce po dobu jedné minuty.[3] Položte hrnek do mikrovlnky a zakryjte jej víčkem či talířkem vhodným do mikrovlnky. Pak zavřete mikrovlnku a vařte vejce po dobu jedné minuty na vysoký režim.
 2. 2
  Než vejce budete servírovat, ujistěte se, že je uvařené. Otevřete mikrovlnku a opatrně odstraňte víčko. Bílek by měl být pevný, ale žloutek by měl být stále tekutý.[4] Pokud se bílek zdá být tekutý i po jedné minutě, zavřete mikrovlnku a vařte vejce dalších 15 sekund. Pak znovu zkontrolujte, jestli je bílek pevný.
 3. 3
  Děrovanou lžičkou vejce vyndejte a položte jej na talíř.[5] Když už je vejce uvařené, opatrně sundejte víčko a vyndejte hrnek z mikrovlnky. Na vyjmutí vejce použijte děrovanou lžičku. Ta vám umožní vejce jemně položit na talíř či do misky.
 4. 4
  Ochuťte vejce solí a pepřem. Na vaše perfektní ztracené vejce přidejte špetku soli a pepře. Servírujte dle vašich přání.

Varování

 • V mikrovlnce nepoužívejte kov nebo alobal.
 • Najednou lze uvařit pouze jedno ztracené vejce.

Věci, které budete potřebovat

 • Hrnek vhodný do mikrovlnky
 • Víčko (nebo talířek) vhodný do mikrovlnky
 • Mikrovlnka
 • Vejce
 • Sůl a pepř
 • Voda
 • Odměrka
 • Děrovaná lžička

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 23 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Recepty

V jiných jazycích:

English: Poach an Egg Using a Microwave, Italiano: Preparare un Uovo in Camicia con il Forno a Microonde, Español: escalfar un huevo en el microondas, Deutsch: Eier in der Mikrowelle pochieren, Português: Fazer Ovo Escalfado (Poché) no Microondas, Русский: приготовить яйцо пашот в микроволновой печи, 中文: 用微波炉煮鸡蛋, Français: pocher un œuf au microonde, Nederlands: Een ei pocheren in de magnetron, العربية: سلق بيضة في المايكروويف, ไทย: ลวกไข่ด้วยไมโครเวฟ, Tiếng Việt: Luộc trứng bằng Lò vi sóng, 한국어: 전자레인지로 수란 만드는 방법, हिन्दी: माइक्रोवेव में पोच्ड अंडा (poached egg) बनाएं

Stránka byla zobrazena 6 273 krát.
Byl tento článek přesný?