Jak uvolnit ucpanou toaletu bez zvonu

V tomto článku:Odstranění ucpávky saponátemZabraňte potopěOdstranění ucpávky vodouOdstranění ucpávky bělidlemOdstranění ucpávky ramínkemReference

Ucpaná toaleta by se měla vyřešit okamžitě, než se objeví potopa. Pokud nemáte po ruce zvon, je často možné rychle vyčistit ucpávkou způsoby, které se používají na odstranění mastnoty a zbytků potravin. Zjistěte, jak využít domácí pomůcky, abyste uvolnily toaletu bez zvonu.

1
Odstranění ucpávky saponátem

 1. 1
  Vymačkejte trochu tekutého saponátu na nádoby do mísy toalety. Saponát může rozložit tuk v ucpávce, podobným způsobem jako rozpouští mastnotu v kuchyňském dřezu.
  • Pokud nemůžete najít saponát na nádobí, můžete zkusit šampón nebo kousky mýdla v kostce. Nebude to tak účinné jako saponát, ale může to zabrat.
 2. 2
  Nalijte do mísy toalety další 4 hrnky (0,9 l) horké vody, abyste saponát aktivovali.
 3. 3
  Počkejte 20 minut.
 4. 4
  Otevřete ventil a spláchněte toaletu. Tato metoda je nejlepší, když na začátku není mísa příliš plná, poněvadž saponát tak bude účinnější.

2
Zabraňte potopě

 1. 1
  Sundejte víko ze zadní části toalety. Vytáhněte plovák nahoru, pokud to vypadá, že toaleta přeteče. To zastaví tok vody a zabrání to velkému nepořádku.
 2. 2
  Pokud si nejste jistí, jestli toaleta přeteče nebo ne, ale víte, že je ucpaná, sundejte víko a mějte ruku poblíž plováku. Když začne přetékat, budete připraveni ho chytit.
 3. 3
  Zavřete ventil vody, abyste zastavili další přítok vody do toalety. Ventil je kovový ovál poblíž zadní části toalety. Otočte s ním, abyste zastavili naplňování nádrže další vodou.

3
Odstranění ucpávky vodou

 1. 1
  Pusťte horkou vodu z vany nebo koupelnového umyvadla.
 2. 2
  Naplňte kýbl 2 ž 4 hrnky (0,5 až 0,9 l) horké vody.
 3. 3
  Nalijte horkou vodu do toalety. Počkejte 5 minut. Voda může uvolnit mastnotu a rozložit ucpávku.
  • Pokud si myslíte, že ucpávka není moc vážná, můžete po tomto kroku zkusit znovu otevřít ventil a spláchnout. Mějte ruku poblíž plováku pro případ, že ucpávka přetrvá a toaleta začne přetékat.

4
Odstranění ucpávky bělidlem

 1. 1
  Nalijte 2 až 3 hrnky (0,5 až 0,7 l) domácího bělidla do mísy toalety.
  • Použijte tuto metodu místo metody saponátu, pokud je vaše toaleta hodně plná nebo máte obavy z vážné ucpávky.
 2. 2
  Přidejte 1 hrnek saponátu v prášku. Může to být běžný prášek do myčky na nádobí.
 3. 3
  Počkejte 10 minut, zatímco chemikálie reagují.
 4. 4
  Zapněte ventil vody. Spláchněte toaletu.

5
Odstranění ucpávky ramínkem

 1. 1
  Rozstřihněte drátěné ramínko nůžkami na drát. Natáhněte drátěné ramínko, co nejvíce to bude možné.
  • Pokud možno, použijte drátěné ramínko pokryté plastem, poněvadž drát může snadno poničit porcelánovou mísu toalety.
 2. 2
  Vezměte si gumové rukavice.
 3. 3
  Zastrčte konec nataženého ramínka do dna mísy toalety.
 4. 4
  Pracujte na ucpávce tím, že budete pohybovat ramínkem kolem do různých míst. To by ji měli rozdělit, takže se snáze spláchne.
 5. 5
  Vytáhněte ramínko. Otevřete ventil vody. Spláchněte toaletu.

Věci, které budete potřebovat

 • Horkou vodu
 • Kýbl
 • Saponát
 • Bělidlo
 • Práškový saponát
 • Plastem pokryté drátěné ramínko
 • Nůžky na drát
 • Gumové rukavice

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Úklid

V jiných jazycích:

English: Unclog a Toilet Without a Plunger, Português: Desentupir um Vaso Sanitário Sem Desentupidor, 中文: 不用手压皮碗泵就可以疏通马桶, Русский: пробить унитаз без вантуза, Français: déboucher des toilettes sans utiliser de ventouse, Italiano: Liberare un Water Ostruito Senza Utilizzare la Ventosa, Deutsch: Eine verstopfte Toilette ohne Pümpel frei machen, Español: desatascar un inodoro sin un desatascador, Nederlands: Een wc ontstoppen zonder ontstopper, Bahasa Indonesia: Mengatasi Toilet Tersumbat Tanpa Penyedot Toilet, العربية: تسليك المرحاض دون استخدام السلاكة, ไทย: กำจัดส้วมที่ตันโดยไม่มีไม้ดูดส้วม, 한국어: 뚫어뻥 없이 막힌 변기 뚫는 법, 日本語: ラバーカップを使わずトイレの詰まりを直す, Tiếng Việt: Thông tắc bồn cầu khi không có cây thụt

Stránka byla zobrazena 2 077 krát.
Byl tento článek přesný?