Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Být chytře vtipný je skvělým způsobem, jak využít inteligenci a pobavit ostatní lidi. Může se vám to hodit i při flirtování. Všichni mají rádi lidi, kteří jsou vtipní a chytří. V tomto článku se dozvíte, jak být také takoví.

Postup

 1. 1
  Naslouchejte ostatním. Začněte tím, že budete věnovat pozornost všemu, co vám ostatní lidé říkají a zamyslíte se nad tím, co tím myslí. Musíte dát najevo, že jste schopni zpracovat jejich myšlenky a že vás zajímají.
 2. 2
  Využijte kreativní hyperbolu. Pomůže vám to nejen ukázat, že jste chytří, ale také pokročit v diskusi.
  • Řekněme, že například váš spolužák mluví o tom, jak váš učitel šilhá. Můžete říct třeba: „Šilhá tak moc, že když pláče, slzy jí tečou po zádech.“
 3. 3
  Využívejte slovní hříčky. Vezměte si slovo nebo frázi, kterou někdo zrovna řekl a použijte ji jiným způsobem, aby se ale stále vztahovala k vašemu rozhovoru.
  • Být vtipný znamená mít přehled o kontextu. Pokud se vaše poznámka nebude hodit k situaci, nebudete působit ani chytře, ani vtipně.
  • Můžete používat také slova, která mají v daném kontextu více významů.
  • Čtěte Shakespeara a Oscara Wilda, tito autoři často používají slovní hříčky.
  • Sledujte televizní seriál "M*A*S*H". V každé epizodě najdete spoustu slovních hříček, ale i příkladů toho, co se stane, když to s nimi budete přehánět.
 4. 4
  Používejte metafory. Řekněme, že někdo například zničehonic řekne: „Je 6 hodin.“ Můžete mu odpovědět: „Díky, Big Bene!“. Jde o příklad sarkasmu, protože tím dáváte najevo, že za tuto informaci vlastně neděkujete.
  • Metafory ovšem nemusejí být sarkastické. Můžete například říct, že se pokojem vašeho syna prohnal hurikán Bob a naznačit tím, že je tam nepořádek, za který může Bob. Pomocí chytrých metafor můžete lidem i lichotit.
 5. 5
  Odpovídejte pomocí relevantních citací z knih nebo filmů. Čím obskurnější váš odkaz bude, tím chytřeji budete působit, ale dávejte si pozor – někteří lidé vám nebudou rozumět.
  • Pokud někdo například řekne: „Pokusím se,“ můžete na to odpovědět: „Ne, nepokusíš. Uděláš to, nebo ne, už žádné pokusy.“ Nikdy ale nevíte, zda si daná osoba uvědomí, že jste právě řekli hlášku z Hvězdných válek. Pokud vám odpoví: „Máš v sobě velkou sílu,“ budete vědět, že to pochopila.
 6. 6
  Odpovídejte rychle a nenuceně. Pokud chcete působit chytře a vtipně, musíte si umět spojovat souvislosti a musíte to umět dělat rychle. Když se budete chovat nenuceně nenuceně a budete se usmívat, bude to působit přirozeně.
 7. 7
  Nad vším přemýšlejte ještě dříve, než se to stane. Když budete mít v rukávě odpověď na všechny situace ještě dříve, než k nim dojde, bude pro vás snadnější vymyslet vhodnou odpověď. Musíte si jen všímat svého okolí a být schopni vymyslet adekvátní reakce.
  Reklama

Varování

 • Využívejte svůj vtip chytře. Když budete stále dokola opakovat stejné věci, lidé začnou o vaší inteligenci pochybovat.
 • Pokud mluvíte s někým, kdo vám nerozumí, budete na něho působit jako snob. Vždy je dobré uvědomit si, s kým se bavíte.
 • Dejte si pozor, abyste to s vtipností nepřeháněli – musíte se naučit vést chytrá rozhovor, aniž byste se předváděli, nebo ponižovali ostatní lidi.
 • Někteří agresivně chytří lidé mohou své inteligence využívat k tomu, aby nad ostatními vítězili v debatách. Někdy je to sice zábavné, ale spousta lidí si to může vzít osobně. Měli byste si uvědomit své limity a snažit se nikomu neubližovat.
 • Vždy myslete na pocity ostatních lidí.
 • Ponižovat svými vtipy ostatní lidi není chytré ani zábavné.
Reklama

Související články

Jak si povídat s dívkou a nenudit jiJak si povídat s dívkou a nenudit ji
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak zjistit, zda o vás má muž zájemJak zjistit, zda o vás má muž zájem
Jak zjistit, zda se líbíte nesmělému mužiJak zjistit, zda se líbíte nesmělému muži
Jak odpovědět na gratulaci k narozeninámJak odpovědět na gratulaci k narozeninám
Jak zjistit, jestli jste lesbičkaJak zjistit, jestli jste lesbička
Jak pozvat dívku na randeJak pozvat dívku na rande
Jak poznat, že se líbíte nějakému mužiJak poznat, že se líbíte nějakému muži
Jak mít sex po telefonuJak mít sex po telefonu
Jak udržet plynulou konverzaciJak udržet plynulou konverzaci
Jak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojemJak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojem
Jak zaujmout ženuJak zaujmout ženu
Jak překvapit svoji dívkuJak překvapit svoji dívku
Jak si najít bohatého staršího mužeJak si najít bohatého staršího muže
Reklama

Reference

 1. [1] Old and Sold.com]

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 58 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 496 krát
Stránka byla zobrazena 3 496 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama