Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Možná dokážete projít plnou místností, představit se dívce a zaujmout její pozornost. Někdy se ale může stát, že po několika minutách nebudete vědět, co máte říct. Nebo jste prostě sebrali odvahu promluvit s dívkou svých snů, ale máte sucho v krku a rozhovor je spíše trapný? Ať už jste otevřený nebo nesmělý, můžete vést s dívkami skvělé rozhovory, když budete dodržovat postup v tomto článku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 1:

Jak udržet rozhovor zajímavý

Stáhnout PDF
 1. 1
  Začínejte mluvit o různých věcech, abyste jí dali možnost promluvit. Dávejte pozor, co se děje a vždy své hlášky přizpůsobte okolnostem. Například se dívky neptejte na astronomii, když zrovna nakupuje boty. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:
  • Pokud chcete začít rozhovor s dívkou, kterou neznáte, zkuste jí něco doporučit. Například pokud vidíte krásnou dívku v kavárně a ona vypadá, že neví, co si chce dát, doporučte jí svůj oblíbený nápoj, nebo zkuste odhadnout, co si dá.
  • Pokud již dívku znáte, začněte s něčím, co máte společného. Pokud spolu chodíte do školy, můžete zmínit něco, co jste slyšeli na přednášce. Pokud spolu pracujete, pobavte se o tom, co je v práci nového, nebo požádejte o pomoc s něčím, na co pracujete.
  • Požádejte o malou laskavost. Můžete ji například požádat, aby vám pohlídala věci, zatímco půjdete pro něco k pití. Dívkám budete připadat zajímavější, když pro ně budete moci něco udělat. [1]
  • Zalichoťte jí. Pokud vypadá skvěle, nebo jste ji slyšel říct něco chytrého nebo vtipného, řekněte jí to. Zalichoťte jejím vlasům, úsměvu nebo šatům, vyhýbejte se lichocení jejímu tělu. Kompliment by měl být upřímný a milý.
 2. 2
  Ptejte se jí. Jistě jí budete chtít ukázat, že o ni máte zájem a zároveň tak zjistit, zda si skutečně váš zájem zaslouží. [2] Dobré otázky ji donutí zamyslet se a také způsobí, že se jí začnete více líbit.
  • Vyhýbejte se otázkám „ano“ a „ne“. Otázka jako „Líbil se ti o víkendu ten nový film?“ způsobí, že dostanete odpověď „ano“ nebo „ne“, ale nezahájíte tím smysluplnou konverzaci. Místo toho se jí například zeptejte, jaké další filmy viděla a které se jí líbily. S takovými otázkami se dostanete mnohem dále.
  • Dívky mají často rády, když muži udělají první krok. Nečekejte tedy na to, až se vás začne dívka ptát a buďte aktivní. Jakmile odpoví na vaše otázky, pokývejte hlavou a nabídněte vlastní pohled na věc. Jistě chcete vyrovnanou konverzaci, během které můžete zjistit mnoho o té dívce a také sdílet něco ze sebe.
  • Zjistěte, pro co je zapálená. Pokud se vám tato dívka líbí, je šance, že vás na ní něco bude vyloženě fascinovat. Zeptejte se jí, co má ráda, nebo co si o něčem myslí. Můžete se jí zeptat na něco, o čem se chcete přiučit více, jen aby s vámi mluvila. Když ale nebudete upřímní, pozná to a váš rozhovor skončí trapně.
   • Lidé rádi mluví sami o sobě. Pokud zjistíte, co má ráda, bude se vám s ní mluvit přirozeně a jednoduše. Takhle nejsnáze vytvoříte spojení mezi vámi.
 3. 3
  Snažte se během rozhovoru působit dobře. Jistě chcete zjistit o této dívce co nejvíce, ale také byste měli dávat pozor na to, abyste i vy působili co nejlépe.
  • Mluvte spolu o něčem, co máte rádi a jste do toho zapálení. Když se bavíte o něčem skutečně pozitivním, budete působit nejlépe. Pokud vás například baví hudba, mluvte o svých oblíbených kapelách. Pokud máte něco, co milujete, řekněte jí o tom.
  • Ujistěte se, že jí dáváte dostatek času. Jistě jí chcete vyprávět také o sobě, ale mluvte o sobě až potom, co domluví ona, jinak si bude myslet že jste sebestředný a nebude se s vámi chtít bavit.
  • Nenabízejte jí názory na věci, o kterých nic nevíte. Vaším cílem je udělat na dívku dobrý dojem svojí chytrostí a důvtipem. Pokud budete blábolit o něčem, o čem nic nevíte, nebudete působit zrovna inteligentně.
 4. 4
  Akceptujte pauzy. Nebudete schopni vymyslet nic chytrého, co byste mohli říct, když budete neustále mluvit. Pauzy jsou přirozenou součástí konverzace. Když budete během hovoru dělat přirozeně krátké pauzy, nebude to dívce připadat nepříjemné.
  • Usmějte se na ni, napijte se, nebo se dívejte po místnosti a přemýšlejte, co byste mohli říct. Jakmile si budete připadat sebejistí, bude čekat na další krok vašeho rozhovoru. Když budete vypadat nervózně nebo budete zírat na své nohy, bude se cítit nepříjemně a brzy vám řekne „tak nashle“.
  • Během rozhovoru dělejte pauzy. Když na chvíli přestanete mluvit, snažte se vypadat, jako kdybyste hluboce přemýšleli. Dívku bude zajímat, co řeknete potom a možná bude mít chuť vyplnit chvíli ticha sama.
  • Rychlost mluvy se u lidí při rozhovoru často sladí. To znamená, že lidé podvědomě napodobují rychlost mluvy toho druhého. Když tedy budete mluvit pomalu, dívka bude také mluvit pomalu a konverzace vydrží déle. Tajemstvím je vypadat sebevědomě, ne nervózně.
  • Pauzy berte jako příležitosti pro dívku, jak na vás udělat dojem. Nemusíte mít pocit, že musíte neustále vymýšlet nová témata. Během pauzy jí tiše dáváte najevo, že může začít mluvit ona. Pokud začne, budete vědět, že ji rozhovor s vámi baví. [3]
 5. 5
  Bavte se o lehkých tématech. Nemluvte o ničem kontroverzním, ani o ničem nepříjemném. Také nepomlouvejte ostatní lidi, protože to nepůsobí na lidi hezky.
  • Používejte svůj smysl pro humor. Nemusíte zapadat do neustálého vtipkování, ani nemusíte dělat nic šokujícího. Udržujte rozhovor na příjemné úrovni a nejprve raději otestujte vody, než se vrhnete na nějaký urážlivý vtip.
  • Procvičujte si vtipné historky. Lidé mají vtipné historky raději, než vtipy. Vždy se tedy snažte pamatovat si vtipné příhody, které se vám staly a zkoušejte si jejich vyprávění na svých kamarádech.
  • Měli byste znát populární věci. Sledujte novinky o celebritách, hudbě a filmech. Když budete vědět, co se zrovna děje, budete mít vždy o čem mluvit. Navíc ji také budete moci ohromit tím, co všechno víte.
 6. 6
  Zaměřte se na řeč těla. Udržujte dostatečný oční kontakt, seďte rovně a usmívejte se. Dívka tak bude mít pocit, že se soustředíte jen na ni.
  • Sledujte, jak používá své tělo. Pokud s vámi udržuje oční kontakt, lehce se vás dotýká nebo se k vám při rozhovoru naklání, můžete být klidní – rozhodně ji rozhovor s vámi baví.
  • Dávejte pozor i na svoji řeč těla. Nepřekřižujte ruce, neklepejte nohama ani nevzdychejte. Všechny tyto tiky znamenají, že se nudíte nebo nejste spokojeni.
  • Neustále se dívá jinam, hraje si se svým drinkem nebo se šperky nebo vypadá, jako kdyby chtěla být někde jinde, pravděpodobně již pomalu ztrácí zájem. Můžete říct například: „Máš dneska špatný den? Vypadáš, jako kdybys tady ani nebyla.“ Pokud ale rozhovor nebyl zrovna dvakrát příjemný už od začátku, slušně řekněte: „Bylo to hezké“ a odejděte.
 7. 7
  Pozornost zaměřujte vždy na ni. Dejte jí najevo, že je pro vás důležitá. Nesnažte se vyhýbat rozhovorům o sobě, ale soustřeďte se hlavně na ni.
  • Když se bavíte s nějakou dívkou, vypněte si mobil. Pokud si budete chtít jít zavolat, je pravděpodobné, že na vás nebude chtít čekat.
  • Když narazíte na některé své kamarády, představte jim ji, ale nezapomeňte na rozhovor, který jste předtím vedli. Snažte se kamarádům jemně naznačit, že na ně momentálně nemáte čas.
 8. 8
  Když vám řekne, že musí odejít, ukončete rozhovor přátelsky. Řekněte jí, že jste si to užili a že jste rád, že jste ji poznal. Pokud se vám opravdu líbí, můžete ji požádat o telefonní číslo. Následující den ráno jí napište zprávu, že jste si to opravdu užil a popřejte jí hezký den. Možná dostanete hned šanci na další rozhovor, když vám odepíše.
  • Dobrým pravidlem je počkat alespoň jeden den, než jí zavoláte, hlavně pokud jste se předtím neznali. Jistě nechcete působit zoufale nebo naléhavě. Dejte si tedy alespoň den na čas.
  • Když s ní telefonujte, buďte struční a milí. Pokud si rozhovor skutečně užívá, jednoduše se jí zeptejte, jestli by s vámi zašla do kina nebo na kávu. Měli byste ji chtít oslovit osobně, protože když se něco nepovede, budete mít šanci to napravit.
  • Udržujte vztah na lehké úrovni alespoň do té doby, než zjistíte, zda se jí skutečně líbíte. Když budete příliš tlačit na pilu, dívka se s vámi nebude cítit dobře, snažte se tedy dělat vše s rozmyslem. Za každou cenu se snažte udržet rozhovor zajímavý.
  Reklama

Tipy

 • Pamatujte, že rozhovor s dívkou je činností, při které musíte trochu riskovat. Když to nezkusíte, nikdy se nedozvíte, o co jste přišli. Pokud se vám to vydaří, mohli byste klidně najít dlouhodobý vztah.
 • Nervozita vás s postupem času opustí. Vždy se budete cítit trochu nervózně při rozhovoru s dívkou, ale když budete trénovat, budete se stále zlepšovat. Čím více se budete s dívkami bavit, tím větší bude vaše šance, že najdete skvělou přítelkyni.
 • Nezapomeňte, že byste neměli nikoho pomlouvat ani se nebavit o jiných lidech, ale zaměřit se jen na ni. Když budete pomlouvat, budete působit žensky. Pokud nějaký muž začne pomlouvat, žena ho okamžitě pošle do „zóny přátelství“. Nepokoušejte své štěstí.
 • Buďte milí a sami sebou.
 • Pokud jste z jiné země nebo kultury, než dívka, o kterou máte zájem, mluvte s ní o své zemi a kultuře a zkuste jí představit i svůj mateřský jazyk. Pokud jste například z Asie a snažíte se vést rozhovor s Američankou, zkuste jí říct něco o svém jazyce a o tom, jak se vaše kultura liší od té její. (Buďte ale opatrní, může být dobré mluvit o své vlastní kultuře, hlavně pokud je jiná a zajímavá, ale nejlepší rozhovory jsou prolnutím kultur a neměli byste tedy působit příliš „exoticky“ ani „cize“.)
 • Nezapomeňte, že byste neměli nikoho pomlouvat ani se nebavit o jiných lidech, ale zaměřit se jen na ni. Když budete pomlouvat, budete působit žensky. Pokud nějaký muž začne pomlouvat, žena ho okamžitě pošle do „zóny přátelství“. Nepokoušejte své štěstí.
Reklama

Varování

 • Mějte u sebe žvýkačky nebo větrové bonbony. Díky tomu se budete moci cítit sebevědomě a nebudete se bát, že vám zapáchá z úst.
 • Dávejte pozor na oční kontakt, i když má dívka velký výstřih. Když si všimne, že se jí díváte na prsa, váš rozhovor velmi brzy skončí.
 • To samé platí i pro její sukni. Pokud je příliš krátká, nenechejte se přistihnout, jak se jí díváte na nohy. Bude to znamenat okamžité ukončení rozhovoru.
Reklama

O tomto wikiHow

Eddy Baller
Spoluautorem článku je :
Kouč v oblasti seznamování
Tento článek spoluautorem článku je Eddy Baller. Eddy Baller je seznamovací trenér žijící ve Vancouveru v Britské Kolumbii v Kanadě. Od roku 2011 se Eddy specializuje na budování důvěry, pokročilé sociální dovednosti a vztahy. Provozuje vlastní seznamovací poradenskou a koučovací službu s názvem Conquer and Win, což je jediný BBB akreditovaný seznamovací koučink ve Vancouveru. Conquer and Win pomáhá lidem po celém světě mít láskou naplněné životy, které si zaslouží. Jeho práce byla mimo jiné uvedena v The Art of Manliness, LifeHack a POF. Tento článek byl zobrazen 26 690 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 26 690 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama