Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Výsečový graf, populárně také nazývaný koláčový graf, vychází z číselných údajů a umožňuje jejich proporční zobrazení v procentech. Pokud máte v excelové tabulce byť i jen jednoduchý sled údajů, můžete je zvýraznit a přenést do výsečového grafu. Zde se dočtete, jak v Microsoft Excel vytvořit výsečový graf, který vylepší vaše prezentace a osobní i pracovní projekty.

Část 1
Část 1 ze 2:

Zadejte údaje

 1. 1
  Otevřete excelovou tabulku. Vložte do ní údaje, ze kterých chcete graf vytvořit.
 2. 2
  Vytvořte jednoduchý sled údajů. Výsečový graf můžete použít pouze na jednoduchou sérii údajů věnovaných stejnému tématu.
  • Výsečový graf může například vyjádřit čas, který věnujete různým denním činnostem. Jednoduchá série údajů v tomto případě bude sestávat z činností, které denně vykonáváte, v jednom sloupci a z počtu minut či hodin, které jim věnujete, ve druhém sloupci. V profesním kontextu můžete například vyjádřit procentuální výši tržeb členů vašeho obchodního týmu, nebo množství návštěv na webových stránkách podle jejich hlavních zdrojů.
 3. 3
  Než budete pokračovat, veškeré změny v tabulce uložte.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Zvýrazněte údaje

 1. 1
  Vyberte údaje, ze kterých chcete při vytváření grafu vycházet. Pomocí myši přetáhněte kurzor přes oba sloupce a všechny obsažené řádky. Dejte pozor, ať omylem zároveň neoznačíte i jiné údaje.
  • Při zvýrazňování zahrňte i nadpis jednotlivých sloupců. Pokud například kategorie jednoho sloupce je „prodejci“ a druhá „výše tržeb“, měli byste je označit také, aby v grafu bylo vidět, čeho se daná čísla týkají.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko „Vložit“ v horní liště tabulky. Ve výběru možností klikněte na „Graf“.
 3. 3
  Vyberte, jaký typ výsečového grafu si přejete zobrazit. Můžete mít například obyčejný výsečový graf, graf ve 3D, rozložený výsečový graf, či výsečový graf s dílčí výsečí nebo graf s dílčími pruhy, ve kterých se každá část ukazuje ještě podrobněji.
  • Pokud chcete vidět, jak bude daný graf vypadat, klikněte na tlačítko „Stisknutím zobrazíte ukázku“.
 4. 4
  Stiskněte „OK“. Hotovo!
  Reklama

Tipy

 • Můžete se také vrátit k Průvodci a trochu experimentovat s typy výsečových grafů, které můžete z daného sledu údajů vytvořit. Například výsečový graf s dílčí výsečí nebo graf s dílčími pruhy vám umožní vybrat určité údaje a zobrazit je do větších podrobností. Pokud použijete tyto grafy postupně za sebou, můžete tím v prezentaci vizuálně napomoci sledu údajů.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Řadu údajů
 • Dokument Report/PowerPoint/Word

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 13 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 696 krát
Stránka byla zobrazena 8 696 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama